Autor Téma: LEGO vlaky  (Prečítané 26074 krát)

Odhlásený Pet55

  • Príspevkov: 22
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #45 : 28. December 2018, 22:23:55 »
Zdravim pani. Pribudol nam vlak, model: 60198. Je to nase prve elektricke lego a tak sa chcem spytat, ci sa da na ten druhy konektor z battery boxu napojit napr. svetlo. Respektive, ako by sa to dalo este vyuzit. A este otazka. Staval niekto z vas z kolajnic aj most na ktorom a pod ktorym jazdil vlak?

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #46 : 29. December 2018, 10:08:05 »
Tak LED svetlá sú najbežnejšie. Tie nové boli už chvíľu online na LEGO Shope, ale už zas nie sú, asi prídu v Januári so prvými Powered Up kompenentami.

Teoreticky možes dať na 1. vagón motor a niečo čo bude poháňať. Len to chce odmerať či je dosť dlhý kábel keďže tento systém zatiaľ nemá predlžovacie káble.

A ako som tu dával video tak aj farebný senzor, ale na to nieje program od LEGa a treba sa spoliehať s čím prídu nadšenci.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #47 : 29. December 2018, 11:44:04 »
taký bežný železničný most staval Lindee pozri v jeho MOC-och.... ale pod ním tiekla divoká rieka :-)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #48 : 13. Február 2019, 14:07:37 »
Tymto stylom sa daju robit vacsie radiusy kolajiska.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #49 : 13. Február 2019, 21:12:34 »
A je to dovolená technika?

Odhlásený Milan_747

  • Príspevkov: 6
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #50 : 07. Marec 2019, 23:46:58 »
Ahojte, mal by som otázku týkajúcu sa problému so spojazdnením setu 7938. Ovládač, prijímač aj box s batériami zrejme fungujú, nakoľko kontrolné diódy svietia. Problémom teda zrejme bude motor (súčiastka 4584375 ak som to správne dopátral) - máte niekto skúsenosť, či sa to oplatí rozobrať / opravovať? Relevantnou otázkou však možno je aj to, či tie komponenty, ktoré "svietia", aj správne fungujú... Vopred vďaka za radu.  (y)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #51 : 08. Marec 2019, 08:13:34 »
Ahojte, mal by som otázku týkajúcu sa problému so spojazdnením setu 7938. Ovládač, prijímač aj box s batériami zrejme fungujú, nakoľko kontrolné diódy svietia. Problémom teda zrejme bude motor (súčiastka 4584375 ak som to správne dopátral) - máte niekto skúsenosť, či sa to oplatí rozobrať / opravovať? Relevantnou otázkou však možno je aj to, či tie komponenty, ktoré "svietia", aj správne fungujú... Vopred vďaka za radu.  (y)

Najst poruchu by bolo najjednoduchsie, keby si mal vlakov viac... pouzijes urcite funkcne komponenty a tak lahko vylucis ten pokazeny.. Nevies o niekom v okoli, kto by ti tie komponenty zapozical? Odkial si?
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Milan_747

  • Príspevkov: 6
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #52 : 08. Marec 2019, 09:59:01 »
Najst poruchu by bolo najjednoduchsie, keby si mal vlakov viac... pouzijes urcite funkcne komponenty a tak lahko vylucis ten pokazeny.. Nevies o niekom v okoli, kto by ti tie komponenty zapozical? Odkial si?

Jj, to mi napadlo, žiaľ mám len tento elektrický vlak a osobne nepoznám nikoho, kto by mal nejaký. Asi sa nekamarátim so správnymi ľuďmi  8) Dokonca vo mne skrsol aj nápad rozšíriť zbierku o ďalší vlak, ale jednak je to starší set a vlaky z toho obdobia už moc nie sú k dostaniu (tie aktuálne asi nebudú kompatibilné?) a zároveň mi to príde trochu drahá diagnostika. Som z Marianky - čiže pokrývam BA a okolie, ak by tu bol niekto ochotný k zapožičaniu, veľmi by mi to pomohlo.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #53 : 08. Marec 2019, 11:00:51 »
Tak prines to na najbližšiu akciu a pozrieme  >:D

Nemám poruke žiadny train PF remote, ale ak sa nemýlim tak
- príjmač - svieti LED ak je zapnutý a bliká ak príjma inštrukcie
- vysielač - svieti LED len ak vysiela (to je pákový tj keď sa drží), u vlakového to tuším blikne len pri zmene nastavenia, tj otočenie kolečka
- podobne ako iné IR ovládače ak sa pozreš naň spredu cez foťák na mobile tak vidíš blikať IR vysielaciu LED keď vydáva príkaz

Motor možes otestovať priamo pripojením na battery box. Neni to 100% lebo z BB sa používajú iné žily kábla ako z IR receivera, ale samotný motor to otestuje.

Odhlásený Milan_747

  • Príspevkov: 6
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #54 : 11. Marec 2019, 12:49:01 »
Nemám poruke žiadny train PF remote, ale ak sa nemýlim tak
- príjmač - svieti LED ak je zapnutý a bliká ak príjma inštrukcie
- vysielač - svieti LED len ak vysiela (to je pákový tj keď sa drží), u vlakového to tuším blikne len pri zmene nastavenia, tj otočenie kolečka
- podobne ako iné IR ovládače ak sa pozreš naň spredu cez foťák na mobile tak vidíš blikať IR vysielaciu LED keď vydáva príkaz

Presne ako píšeš, až na to, že prijímač rovnomerne svieti a nebliká pri aktivizovaní. Ale už som zohnal človeka s kompatibilným vlakom, tak uvidím, keď skontrolujem s druhou sadou komponentov.  (y)

Odhlásený Milan_747

  • Príspevkov: 6
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #55 : 18. Marec 2019, 23:47:42 »
Presne ako píšeš, až na to, že prijímač rovnomerne svieti a nebliká pri aktivizovaní. Ale už som zohnal človeka s kompatibilným vlakom, tak uvidím, keď skontrolujem s druhou sadou komponentov.  (y)

Takže, prišiel som na to, že je to prijímač. A problém sa možno dal identifikovať práve aj tým, čo si napísal papluh, a totiž, že prijímač neblikal pri aktivizácii ovládača (teda pri pootočení ovládacieho kolieska), ale len rovnomerne svietil po napojení na batériu (čiže "klamal telom"  ^-^ ). Je možné, že by u niekoho z vás trčal nevyužitý prijímač https://brickset.com/parts/design-58123 ? Radšej by som odkúpil od niekoho napriamo, kým sa obrátim na niekoho cez Bricklink. Vopred  vďaka!  (y)

Odhlásený Milan_747

  • Príspevkov: 6
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #56 : 24. Marec 2019, 23:44:01 »
Situácia vyriešená, vlak fičí ako nový. KLF na hrad!  8)

Odhlásený Palo TT

  • Príspevkov: 6
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #57 : 05. Október 2019, 10:37:01 »
Reverzne zapojenie motora pre dvojmotorovu loko. Staci otocit kabel v konektore.
« Posledná zmena: 05. Október 2019, 10:40:51 od Palo TT »

Odhlásený brick60

  • Príspevkov: 10
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #58 : 25. Október 2019, 10:53:44 »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO vlaky
« Odpoveď #59 : 25. Október 2019, 11:11:50 »
ak sa niekto vyziva v crash testoch...

https://www.youtube.com/watch?v=2Dkvx1csFlw
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo