Autor Téma: Lamborghini Gallardo LP 560-4 Polizia  (Prečítané 3923 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Lamborghini Gallardo LP 560-4 Polizia
« : 27. Február 2015, 00:37:05 »
V poslednej dobe sa Dubajska policia prezentuje svojim vozovym parkom zlozenom z luxusnych supersportovych aut. Dubajska policia to sice ponala prva vo velkom, ale nie je prva ktora tieto auta ma vo svojej "vyzbroji". Uz roky predtym supersporty skusali v roznych krajinach po celom svete. Najviac sa vsak preslavilo Lamborgini Gallardo v sluzbach talianskej dialnicnej policie. Prve Gallardo dostala talianska policia v roku 2004, ako dar od firmy Lamborghini. Toto Gallardo malo v roku 2009 nehodu, pri ktorej podbehlo pod Mercedes A a bolo znicene.

ila_rendered ila_rendered

V roku 2008 dostala talianska policia k prvemu Gallardu aj druhe - novsi model LP 560-4. Priplatkova vybava (policajne zariadenia, kufrik na prevoz organov, atd.) bola v hodnote 50.000 €.

ila_rendered

A prave toto Gallardo sa stalo predlohou pre LEGO set 8214 z roku 2010. Bolo zaradene v serii Racers, v ktorej uz predtym vyslo niekolko modelov v tejto mierke (Ferrari a Lamborghini). Plicajne Gallardo bolo (zatial) poslednym z tejto serie. Aj ked jeho predaj sa uz davno skoncil, kazdy rok niekde na Slovensku este najdem nejaky kus. ;)
Krabica je velmi pekne spracovana a na zadnej strane su zobrazene vsetky podstatne funkcie modelu.

ila_rendered ila_rendered

Po otvoreni sa na nas vysypu 2 navody, 1 samolepkovy arsik a 7 statocnych sackov. ;) Samolepky sa v tej dobe este nedodavali v tvrdom kartone, takze bola loteria v akom stave budu. Nastastie v mojom pripade boli zalozene v navode a boli OK.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Stavba samotneho modelu je podla mna zaujimava a pestra, urcite sa neda hovorit o nude a opakujucich sa krokoch. Interier vozidla je tmavomodry - podobne ako v reale. Pocas stavby sa lepia aj samolepky, ktore v mnohych pripadoch idu aj cez 3 diely. netreba sa s nimi vsak ponahlat, aby sa vam nestalo to co mne, ze som jednu samolepku 3-krat prelepoval! Som zvedavy, ako dlho bude drzat...

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Stavba mi trvala pol dna, ale to je irelevantne, lebo ja extremne pomaly staviam (neviem preco). Bezny clovek by to mal mat do hodiny hotove. Hotovy model ma vsak prekvapil - v skutocnosti vyzera krajsie, ako na fotkach! Otvaranie oboch dveri, kapoty motora a kufra, kufrik s transplantovanymi organmi (v podobe Plate Round 1x1), baterka, hasiaci pristroj, vysielacka, kamera, radar... vsetko co ma policajne auto mat. ;)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

No a na zaver este porovnanie s civilnou verziou. Obe spolu vyzeraju super a ked sa zoradia vedla ostatnych Ferraro, tak je to uz pekna zbierka arabskeho sejka. ;)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Celkovo davam tomuto setu 10/10 a verim, ze LEGO bude v tejto serii raz pokracovat.
« Posledná zmena: 27. Február 2015, 09:28:47 od KLF »