Autor Téma: KLFove CAD vytvory  (Prečítané 40704 krát)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #75 : 08. November 2018, 00:01:40 »
Perfektná!

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #76 : 08. November 2018, 07:16:38 »
Pekne  (y) Inak by ma zaujimalo, v com si to renderoval, tie spary aj priesvitne diely sa mi dost pozdavaju. Ja zatial pouzivam LDD a Bluerender, velmi nenarocna kombinacia, aj ked vysledky maju svoje limity.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #77 : 08. November 2018, 09:37:41 »
Ano, viacmenej kvoli tomu renderu som to sem daval. ;) A cakal som, ze Ty budes prvy kto sa bude zaujimat. ;) Je to robene v Studio 2.0. Na Eurobrickse som narazil na tuto temu, tak som neodolal a vyskusal. Treba povedat, ze to vypluva vcelku velmi slusne vysledky, porovnatelne - ak nie lepsie ako POV-Ray s Koyanom. No a podstatne je, ze kym pri POV-Ray s Koyanom si sa narobil pri nastavovani (vyuzival som na zjedodusenie aj LDView, cize zase o soft viac), tak tu Ti vsetko spravi uz v ZAKLADNOM nastaveni Studio. Studio je ako CAD pre mna dost nepouzitelne (ale mozno je to len otazka zvyku), ale ma tu vyhodu, ze vie importovat ako LDD subory, tak aj LDraw subory. A DOKONCA (!!!) vie ich importovat naraz, do jednej sceny! Cize na renderovanie zatial asi to najlepsie co som videl. My "profici" tam najdeme aj chybicky (byva problem s priesvitnymi farbami, niekedy zaobli hranu...), ale inak je vysledok dost kvalitny. Len to chce mat lepsie zelezo, lebo na mojom PC (3,2 GHz CPU, 8GB RAM) je to na moj vkus pomale. Prikladam este jeden obycajny render, bez akehokolvek hrania sa a nastavovania.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #78 : 08. November 2018, 10:04:34 »
vav ten render je fakt dost dobry  (y) na to ze netreba nic nastavovat az dokonaly  ;) Ja tiez ako muffin robim LDD a bluerender a studio som mal otvorene asi raz a bolo mi to prostredie strasne nesympaticke. Je to veru iba o zvyku ale ak ide ten import bez problemov tak netreba si ani zvykat  :D len to tam supnut hotove veru  ;) Skusim niekedy  (y)

Rapidka sa ti velmi velmi podarila  :)  (y) (y) (y) chystas sa aj na klasicku ´sedan´verziu?  ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #79 : 08. November 2018, 10:05:07 »
Šupa! (y) Asi nastal čas, aby som si to Stud.io lepšie pozrel. Ja som zatiaľ stále verný LDD, je to user friendly a ak v nom clovek objaví niektoré vychytávky, vie byť celkom efektívny. Mam nainstalovany aj MLCAD, ale nejako som sa v tom stracal. Chcelo by to nejaku zlatu strednu cestu - jednoduche prostredie, ale moznost pri niektorych situaciach vyuzivat viacero nastrojov a exaktne parametre.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #80 : 08. November 2018, 23:23:44 »
chystas sa aj na klasicku ´sedan´verziu?  ;)

Ta bola hotova prva uz pred niekolkymi rokmi. ;) Ale furt som tam daco menil.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #81 : 10. November 2018, 17:50:02 »
Neskutočne autentické. Paulínke sa najviac páči modré prevedenie  ;D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #82 : 10. November 2018, 20:26:32 »
Ano? ;) Mne sa ten render najmenej pacil, je taky tmavsi. Tam bola Dark Azure farba a opacne som ten model natocil od svetla. Tak posielam aj novsi render v Medium Azure farbe. ;)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #83 : 11. November 2018, 05:51:51 »
Naši mali vo farbe reddish brown... ;) A možno spraviť tu strechu bez studov... :)
« Posledná zmena: 11. November 2018, 05:53:23 od Praetor »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #84 : 11. November 2018, 10:15:06 »
super, len keby tie zadné dvere boli o chlp dlhšie... :-) ale to asi lepšie nejde

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #85 : 11. November 2018, 10:35:27 »
Naši mali vo farbe reddish brown... ;) A možno spraviť tu strechu bez studov... :)

Tak teraz sa mi to nechce cadit v celej farebnej palete, ktora sa ponukala. :) A ano - mozno spravit strechu bez studov - ale zrejme iba v CADe. Pretoze ta strecha drzi pohromade zadne okno a B a C stlpiky. Inak mne osobne study nevadia na modeloch. ;)

super, len keby tie zadné dvere boli o chlp dlhšie... :-) ale to asi lepšie nejde

Ist to ide, len sa mi to uz nepacilo (snazil som sa to zasadit medzi Speed Champions - aj tak je to vacsie). Bolo by to natiahnute a skomplikoval by sa podvozok. ;) Otazka je skor, ci to nedat nizsie o 1 plate. Aj taku verziu mam. Len tam sa mi uz nezmesti viecko na nadrz a zadna klucka ma tiez problem. A u Favorita to nevyzeralo dobre uz znizene.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #86 : 17. November 2018, 12:52:05 »
Moj prispevok k dnesnemu dnu.

ila_rendered





Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #87 : 17. November 2018, 17:39:13 »
Máme hole v ruce :)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #88 : 17. November 2018, 23:44:30 »
super si o urobil! Pochvala!

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #89 : 18. November 2018, 13:06:31 »
co sa to tam skryva za tou modrou, nejaka sportova verzia  ;D paradna je aj tato klasicka, super  (y)  ;)


Ano? ;) Mne sa ten render najmenej pacil, je taky tmavsi. Tam bola Dark Azure farba a opacne som ten model natocil od svetla. Tak posielam aj novsi render v Medium Azure farbe. ;)