Autor Téma: Všeobecná diskusia o výstavách  (Prečítané 74812 krát)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #240 : 15. Február 2017, 22:48:42 »

1) nárok na podporu májú: stavitelia MOCu, organizátori, inštalatéri - proste ludia čo tam fyzicky pripravujú všetko

2) nárok na podporu nemajú: ludia, čo len dajú k dispozícií origo set v krabici bez dalšieho starania sa

asi budem chaoticky, som po tazkej 14-tke tak ma berte s rezervov :-)

Osobne suhlasim s Paliasonovym vyjadrenim, ale toto riesenie ma stale niekolko much, ktore vyriesit nebude lahke

Naozaj clovek, ako tu bolo pisane, ktory da vlastne zdroje do exkluziv setov a vobec ich pocas roka nevidi tak nedostane nic?
Potom sa kludne moze stat, ze dotycne si svoje sety zbali a nase vystavy pridu tak o naozaj krasne kusy ktore by pritiahli mnohych navstevnikov.
Podporu berem len ako bonus za to co robim. Ked sa mi neujde, nic sa nedeje. Rovnako ako aj LB aj podpora od TLG su len almuznov za to, co robime.
Ale zas ako pisal Dr.dano...je to hlavne hobby.  Osobne to berem ze od hobby by sme nemali ocakavat zisky - v podobe podpory.
Definicia hobby podla wiki  ;) :Hobby  je činnosť vykonávaná so záujmom, s radosťou, obyčajne volnom case.
Takze vystavy by sme nemali robit za to, ze ocakavame podporu.

Uvediem ako priklad seba.
za PP som dostal podporu (zo zahadnych dovodov ju este nemam doma ::) ). Bohuzial, kvoli praci som sa nevedel instalacky zucastit a zrejme nebudem moct ani buracky. Zato som dodal  3 male mocy a exkluzivity ake nie su siroko daleko. Kvoli tomu ze som si instalacku fyzicky neodmakal teraz nemam narok na podporu (ak by som tam tie mocy nemal?)...aj ked s tym problem nemam, pride mi to nefer ak si to porovnam s ludmi ktory by boli podobne na tom ako ja kebyze to mame riesit podla paliho hore uvedenych  kriterii.
Zrejme sa nebudem moct ani zucastnit vystavy v cadci a kludne sa tej podpory zrieknem v prospech ludi ktory to tam odmajkaju fyzicky a budu aranzovat  aj moje veci. Osobne s tym problem nevidim.
Rovnako aj Mejse a dr.dano...dodavaju exkluziv sety ktore sa tiez lahko nevidia. Aj ked sa za "aktivneho" clena moc nepovazujem ale osobne som tych dvoch clenov na vystave nevidel a sam som aranzoval/staval niektore ich dodane sety. Este raz zdvoraznujem ze dodavaju exkluzivity ktore sa v ich hojnom poctu mozno dokazu vyrovnat mensim Mocom. Skutocne si to nezasluzia podporu?

Nasim problemom sa stava aj to  ze aktivnych clenov - stavitelov aj vystavovatelov pribuda, a vsak do TLG je stale pre nas len  40setov co nedokaze vela krat prokryt nas vsetkych sucasne.

Moj navrh na odmenovanie podla Paliho
:
1) nárok na podporu májú: stavitelia MOCu, organizátori, inštalatéri - proste ludia čo tam fyzicky pripravujú všetko
a.) Stavitel MOCU -   podpora 1set.
b.) Fyziciky makal na instalacke /buracke (a nie len na svojich veciach) - podpora 1set.
c. ) Organizoval (sofer/vybavovacky) -  podpora  1set.
Ak clovek splna vsetky tri body ma narok na tri sety z podpory

2) nárok na podporu nemajú: ludia, čo len dajú k dispozícií origo set v krabici bez dalšieho starania sa
Ma narok na podporu za kazdu druhu vystavu. Takyto clovek sa nemoze stazovat ze nic nedostal a zaroven vieme ten pocet 40setov rovnomerne rozdelovat kazdu vystavu.
Ak vystane miesto v podpore tak sa moze rozdelit podla toho kolko setov dodal alebo podla inych zasluh.

Ak som napisal nejaku blbost kludne ma opravte. Ja du ted spat. hough  ;)









Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #241 : 15. Február 2017, 23:40:37 »

1) nárok na podporu májú: stavitelia MOCu, organizátori, inštalatéri - proste ludia čo tam fyzicky pripravujú všetko
a.) Stavitel MOCU -   podpora 1set.
b.) Fyziciky makal na instalacke /buracke (a nie len na svojich veciach) - podpora 1set.
c. ) Organizoval (sofer/vybavovacky) -  podpora  1set.
Ak clovek splna vsetky tri body ma narok na tri sety z podpory

2) nárok na podporu nemajú: ludia, čo len dajú k dispozícií origo set v krabici bez dalšieho starania sa
Ma narok na podporu za kazdu druhu vystavu. Takyto clovek sa nemoze stazovat ze nic nedostal a zaroven vieme ten pocet 40setov rovnomerne rozdelovat kazdu vystavu.
Ak vystane miesto v podpore tak sa moze rozdelit podla toho kolko setov dodal alebo podla inych zasluh.


Noooooo, Matúš, začína to tu naberať dobré kontúry! Jednoducho si to rozčlenil na podmienky... to by mohlo fungovať toto. Stačí vedieť naštartovať tvárny mozog, a hneď sa žiarovka rozsvieti nad hlavou.
To moje exekútorské riešenie malo muchy samozrejme, hádzal som to do kotla len ako prísadu, pomocou ktorej sa uvarí "porádne žrádlo"

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #242 : 16. Február 2017, 08:35:02 »
este by som dodal s cerstvou hlavou, ze ak by sa presiel na tento system tak:
Podpora ktora sa dostava za buducu vystavu by sa mala udelovat za ucast za vystavu minulu.

Priklad:
Dalsia podpora bude za Cadcu a tuto podporu by si mali rozdelit ludia ktory makali na Poprade.
Cize ja som do PP poslal veci a nestaral sa. Teda na podporu by som nemal narok. Ale ak fyzicky svoju lenivu prdel dostanem do Cadce a odmakam si to tam tak z dalsej podpory (po cadci) mam narok na 2sety kedze som v cadci makal a dodal MOC. AK svoje veci z cadce poslem na dalsiu vystavu a nestaram sa, zas nemam narok na podporu...Ak sa ale miesto ujde a niekto sa zriekne podpory tak ludia co makali na vystave sami rozhodnu komu daju miesto v podpore.
Myslim ze je to jednoduche.

Dalsi problem ktory vidim. Ze ludia ktory splnaju vsetky tri body sa casto podpory zrieknu... takze ako vieme tychto ludi odmenit, ludia ktori davaju svoj cas a robia nie len so svojimi exponatmi. 
Tu by som sa obratil na adminov - zaviedli sa sacky s dielikmi, pripadne rozdelit sety ktore od TLG dostavaju (je to uz na nich)


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #243 : 27. Február 2017, 13:28:01 »
Sme sa s MiKeLom zhodli, ze asi zavedieme novinku.... C:-)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #244 : 27. Február 2017, 14:08:01 »
Sme sa s MiKeLom zhodli, ze asi zavedieme novinku.... C:-)

A tak aspoň nejakú peknú pečiatku  ;D

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #245 : 27. Február 2017, 15:32:42 »
Sme sa s MiKeLom zhodli, ze asi zavedieme novinku.... C:-)

A co je to za novinka ? Ktore sety chcete akoze nejak takto oznacit ?
Tie co clovek dostane z podpory ? Ci tie co dostane zadarmo za vyhru v sutazi ?

Zmysel moze dat len to co bude zadarmo / vyhra a tiez by bolo lepsie nejaka peciatka alebo nalepka slogom nech to aj nejak vypada ked uz tak.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #246 : 27. Február 2017, 16:07:12 »
Sme sa s MiKeLom zhodli, ze asi zavedieme novinku.... C:-)

A bude to fungovať aj spätne...  :) Mam si zobrať do Čadce všetky doterajšie krabice...  ;D To bude jaka autogramiáda...  >:D

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #247 : 13. Marec 2017, 11:41:01 »
podla mna to znamena ze ludia dostanu nahodny mix kociek :))) :D .. este by som navrhoval poznacit fixkou aj priamo kocky a aj kocky z LB :))))) taky mensi smajlik na zadnu stranu ved pre istotu na posilnenie dovery v skupine
« Posledná zmena: 13. Marec 2017, 11:48:19 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #248 : 13. Marec 2017, 14:28:18 »
Ano, vsetky, hlavne tiles 1x1  pekne jednu po druhej :D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #249 : 13. Marec 2017, 14:30:16 »
Rozumiem spravne, ze vy dvaja sa na to dobrovolne hlasite?  :oldman: >:D

Odhlásený kl0n8972

  • Príspevkov: 3
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #250 : 30. Júl 2018, 09:30:06 »
Ahojte

Neviem kam to dat, tak to dam sem :)
Ak by bolo potrebne kedykolvek podporim vystavu svojimi setmi.
tu je moja zbierka https://brickset.com/sets/ownedby-tr4nc3t0p14


Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #251 : 30. Júl 2018, 10:31:20 »
A nejaký MOC nemáš? To by bolo lepšie. Setov máme dosť.

Odhlásený kl0n8972

  • Príspevkov: 3
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #252 : 30. Júl 2018, 10:33:37 »
Bohuzial zatial nie.
MOC technicu alebo nejaku dioramu zo StarWars ?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #253 : 30. Júl 2018, 10:35:05 »
Tak dioráma ak je na nejakom podklade so scenériou je už tak menší MOC.

Ešte napíš odkiaľ si. Aj sériovky môžu byť zaujímavé ak budú dostupné lokálne. Zachvíľu aby sa chodilo kamiónom :D

Odhlásený kl0n8972

  • Príspevkov: 3
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #254 : 30. Júl 2018, 10:37:02 »
Som z Kosic.
no to je mojim zamerom, nenosit zbytocne sety cez celu republiku ak budu k dispozicii lokalne (blizsie)