Autor Téma: KLFova zbierka  (Prečítané 111598 krát)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #150 : 29. Október 2014, 10:51:49 »
Presne tak... to som si aj ja všimol, viacero variantov tohto setu, rôzne krabice, rôzne vnútorné boxy... aj tak nechápem kde na to chodíte, na e-bay čo sa objaví v ponuke, tak tam cena tak narastie, že to je drahšie ako na bl + nehovorím o poštovnom, ktoré je často polovica ceny setu...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #151 : 29. Október 2014, 18:42:12 »
Bolo to z ebayu, stalo ma to nejakych 20 + postovne. Inak co sa postovneho tyka, tak vie vseobecne internetove nakupy pekne predrazit! Som pri tomto nakupe len zo zaujimavosti odvazil krabicu, vypln a tovar. Tak samotne LEGO vazilo 680g, krabica 250g a vypln 550g ! Uplne zbytocne vela vyplne. Potom sa netreba divit, ze je postovne 3/4 ceny tovaru.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #152 : 30. Október 2014, 16:05:32 »
No ale aj samotná cena, to máš šťastie na takú cenu, lebo ja čo sledujem občas, tak tá cena vždy pred koncom aukcie tak stúpne, že je to už nezaujímavé :-(

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #153 : 30. Október 2014, 19:24:00 »
No ale aj samotná cena, to máš šťastie na takú cenu, lebo ja čo sledujem občas, tak tá cena vždy pred koncom aukcie tak stúpne, že je to už nezaujímavé :-(

Presne o tom je ebay.  O stasti a o tom ze kolko si ochotny dat.
Vela ludia prihadzuje na poslednej sekundu sumu ktoru su ochotny za to dat.
Ale mas sancu to obabrat za si nastavis vysoky limit na zaciatku aukcie.
Ak zacina aukcia na  1€ a ty si hned nastavis limit 200€ ..tak si automaticky ponukol  1€.
Niekto iny ponukne2€, automaticky ho prebijas na  2,50€.. ak niekto da 50, prebijas na 51..atd atd az kym niekto neda viac ako bol tvoj limit.
Preto ludia prihadzaju na zaver a vidis ako sa cena zmenila z 10 € na  80€, lebo nejaky debil (ako som aj ja  ;D ) ma nastaveny vysoky limit...
Ma to aj svoje zapory, lebo ak iny "debil" uvazuje rovnako a tiez hodi nejaky vysoky limit (ktory je nieco malo  mensi ako tvoj), tak polozku ktory su mohol mat za 50 € budes za 181€, pretoze on ponukol 180 ale ty si mal limit na 200 tak si ho prebil.
Ja som tak dopadol z drevenou mackou, ale nelutujem to :-)
Je to skratka o stasti.

A teraz k BOXom. To si KLF nevedel ze uz vtedy boli rozdielne boxy pre danu krajinu? :-)  vsak uz  katalogy boli v roznych jazykoch. je jasne ze budu aj boxy v danom jazyku.
Aj vintage castle su ine... Na US verziach napr bolo normalne napisane BLACK KNIGHT + nazov setu..zatial co EU nemalo nic take.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #154 : 30. Október 2014, 20:20:46 »
A teraz k BOXom. To si KLF nevedel ze uz vtedy boli rozdielne boxy pre danu krajinu? :-)  vsak uz  katalogy boli v roznych jazykoch. je jasne ze budu aj boxy v danom jazyku.
Aj vintage castle su ine... Na US verziach napr bolo normalne napisane BLACK KNIGHT + nazov setu..zatial co EU nemalo nic take.

Ale vedel som, ze boli obcas rozne krabice, ale nie pri tomto sete - zas ja nedrzim vsetky sety v hlave, ako podaktori tu.
Kua, ale nasraty som - on ten ebay je fajn vec - vacsinu veci som tam nakupil za super ceny, v super stave na co sa BL nechyta. Prezetnujem tu len niektore veci (ostatne si viete pozriet v mojej zbierke na Bricksete). Ale za posledny mesiac som sa dvakrat osral. :( Prisli mi vyslovene zozltnute diely, pripadne chybala polovica setu! Teraz prave riesim jeden Technic model, ktory bol vyobrazeny ako TOP stav. Prisiel v stave, ze vsetko biele bolo ani nie zezltnute, ale az HNEDE! A sive diely podobne. Pisem predajcovi, ze co to ma kua znamenat - odpisal mi, ze pripusta, ze vyobrazeny nebol set ktory predava, ale ze co som cakal od 20-rocneho LEGA??? Kokos, to co ma znamenat? Tak kupoval som, co som videl! Samozrejme som hned otvoril kauzu na ebay a ziadam kompenzaciu. Vie ma nasrat, ked niekto odzubava. :(

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #155 : 02. November 2014, 12:53:53 »
Dalsim prirastkom do zbierky je Technic 8862. Set som kupil v top stave a je to prvy set, kde som si postavil najprv B-model. ;) A to preto, lebo som trochu zatazeny na polnohospodarsku techniku a tento kombajn sa mi na obrazkoch vzdy velmi pacil! Musim povedat, ze dlho som z nejakeho Technic modelu po postaveni nebol tak nadseny, ako z tohto. Pneumaticky system funguje skvele (az som prekvapeny) - 2 piesty dvihaju listu a 1 piest sklada rameno. Model je velmi pevny - tu je dobre vidno rozdiel medzi "studovymi" modelmi a "bezstudovymi". Kym sucastne modely z beamov sa dost krutia a su pruzne, tieto stare modely z deravych brickov su pevne! Ale nasiel som v navode jednu zavaznu konstrukcnu chybu! ;) A to v kolmom ozubenom prevode, kde musia byt kolieska umiestnene opacne. Postavil som verziu podla navodu a kolieska preskakovali. Vymenil som ich a idu ako po masle! ;) Toz... i mistr tesar se utne. >:D Detaily je vidno na fotkach.
« Posledná zmena: 02. November 2014, 13:02:44 od KLF »

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #156 : 02. November 2014, 13:54:17 »
brutalitka   (y)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #157 : 02. November 2014, 14:14:56 »
Technic mi nic nehovori, ale tie plne sufliky Mars skriniek su brutal  >:D

Zaujimalo ako funguje ta "hydraulika" nikdy som to v praxi nevidel

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #158 : 02. November 2014, 14:22:21 »
Starý technik má stále niečo do seba. Tie nové su sračky u mňa  >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #159 : 02. November 2014, 15:12:30 »
Zaujimalo ako funguje ta "hydraulika" nikdy som to v praxi nevidel

Ano, mozno by sme si mohli povedat nieco o Pneumatic systeme od LEGA. Prvy Pneumatic system sa objavil v roku 1984 (cize tento rok je tomu 30 rokov). Za toto obdobie presiel niekolkymi zmenami, vylepseniami a prestavkami, aby sa nedavno znovu objavil. LEGO s nim prislo pravdepodobne z 2 dovodov; 1) ako nahrada za ozubene prevody a paky, 2) priblizenie sa realnym hydraulickym systemom na strojoch. V principe funguje Pneumatic system tak, ze stlacanim pumpy sa dostane vzduch do systemu a z neho sa distribuuje cez prepinace do piestov. Teraz sa pozrieme na jednotlive obdobia Pneumatic systemu podprobnejsie:

Prvym Pneumatic systemom bol system s tzv. "Pneumatic kockou", ktora plnila funkciu distribucie vzduchu. Najprv sa prepinacom urcilo, ku ktorym piestom ma vduch ist a nasledne sa pumpovanim piesty dali do pohybu. Opacny pohyb sa robil odsavanim vzduchu z piestu, prave pomocou tejto kocky.

ila_rendered

Tento system vsak nebol velmi spolahlivy, navyse bol zbytocne zlozity. Nahradila ho teda 2. generacia Pneumatic systemu, kde uz bola vynechana spominana "kocka" a vzduch siel priamo do prepinaca. Piest uz mal 2 vyvody, co umoznovalo vynechanie tohto medziclanku. Dalsimi zmenami bolo pouzitie kovovych piestov miesto plastovych ktore sa lamali a ergonomickejsia pumpa. Tento system bol zaroven najrozsirenejsim.

ila_rendered

Na ilustraciu rozne schemy pouzitia Pneumatic systemu.

ila_rendered

Pneumatic system bol neskor vylepseny dvoma sposobmi:

- ako kompresor, kde sa miesto rucnej pumpy zapojil elektromotor s malou pumpickou, ktora dodavala systemu vzduch

ila_rendered

- a pouzitim zasobarne vzduchu - tzv. Airtank - kde sa pumpu natlacil vzduch a ten potom vystacil na niekolko pohybov piestov za sebou bez nutnosti pumpovania.

ila_rendered

Vyvoj Pneumatic system LEGO neskor utlmilo, az pozastavilo a nahradilo ho uz dnes znamymi Linear Actuatormi, ktore sa pouzivaju dodnes. Ich vyhoda oproti Pneumatic systemu je v tom, ze su menej narocne na konstrukciu, spolahlivejsie a zrejme aj lacnejsie. Nevyhodou je neprirodzenejsi pohyb a modely s nimi vyzeraju menej realne, vdaka absencie hadiciek.
Ale nedavno sa Pneumatic system predsalen vratil na scenu - a to vo svojej zatial najsofistikovanejsej podobe v spojeni s kompresorom - v Mercedese Unimog. Dufajme, ze nie naposledy. ;)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #160 : 02. November 2014, 15:22:23 »
Ouuuuč, tak ten kombajn je masakeer ;)
Toto je klasika TECHNIC, na ktoré si pamätám ;) (y)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #161 : 02. November 2014, 18:40:09 »
Diky Rene za objasnenie. Sa mi len nechce verit ze tak mala pumpa dokaze vytlacit tolko vzduchu aby to nieco spravilo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #162 : 08. November 2014, 14:38:18 »
Pribudli mi zas nejake sety do zbierky a s nimi aj 2 stromy, ktore som zatial nemal - stary granulovy strom a topol. Tak som pri tejto prilezitosti vyfotil niekolko zakladnych LEGO stromcekov pokope. :)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #163 : 08. November 2014, 16:26:15 »
Zavidim hlavne ten velky strom to bi som aj ja bral,skoda ze som tieto stromy nevidel :'(.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #164 : 08. November 2014, 19:54:06 »
Ten veľký strom (topoľ) stojí tak 19 - 22€ kus :)