Autor Téma: súťaž "21" 2018  (Prečítané 8973 krát)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
súťaž "21" 2018
« : 24. Október 2018, 16:55:45 »
Čaute,

je tu jeseň, vonku začína byť zima, tak si dáme súťaž. Súťaž "21" 2018 začne 05.11.2018 a potrvá do 25.11.2018. Opäť budete mať 21 tém a 21 dní na stavanie. Nemusíte postaviť všetko, ale čím viac tým lepšie  ;)


Pravidlá súťaže „21“ 2018:


1, Všetky MOC-y musia byť nové.

2,Všetky MOC-y musia byť postavené z reálnych LEGO kociek, žiadne LDD, CAD, ani iné digitálne programy nie sú povolené.

3, Každý súťažný MOC musí mať v popise číslo témy a jej názov, aby bolo jasné, na ktorú tému si MOC staval/stavala.

4, Súťažné MOC-y posielaj na fórum do témy „Súťaž 21“ 2018 - diela .

5, Všetky súťažné MOC-y budú obodované porotcami bodmi od 0 po 5, každý porotca uverejní komentár so svojim bodovaním pod každým MOC-om. Porotca môže do komentára napísať iba počet bodov, ktoré MOC-u udeľuje, nemusí svoje bodovanie zdôvodňovať. Bodovanie každého MOC-u začína akonáhle ho súťažiaci uverejní na fóre.

Bodovanie:

0 bodov - nepochopil zadanie, nedal si na MOC-u vôbec záležať
1 bod - poslal MOC, ktorý spĺňa zadanie, ale záležať si na tom vôbec nedal
2 body - MOC spĺňa zadanie a je vidno, že súťažiaci si dal záležať, aby MOC ako tak vyzeral, ale kvalita diela nie je dobrá
3 body - dobrá práca, súťažiaci si dal prácu s detailmi diela
4 body - výborná práca, súťažiaci sa s dielom naozaj pohral a očaril nás
5 bodov - wow súťažiaci urobil dielo, ktoré nám vyrazilo dych

Všetky body sa budú na konci súťaže sčítať a ten, kto bude mať najviac bodov vyhrá.

6, Akonáhle pošleš svoj MOC, už ho nemôžeš nijako zmeniť/vylepšiť, je to finálna verzia tohto diela a také bude obodované.

7, Na jednu tému môžeš postaviť iba jeden MOC.

8, Súťažné témy budú zverejnené 05.11.2018. Od tohto dátumu môžeš posielať svoje MOC-y. Posledný deň, kedy môžeš posielať MOC-y do súťaže je 25.11.2018. Žiadny MOC, ktorý pošleš po tomto termíne nebude akceptovaný.

8, Prví traja súťažiaci budú odmenení LEGO cenami od LUGu.


Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #1 : 24. Október 2018, 16:59:19 »
V porote sme zatiaľ traja: Paliason, matt251 a ja. Ak sa chce niekto pridať, môže sa prihlásiť.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #2 : 25. Október 2018, 09:43:35 »
super tesim sa na temy  (y)  ;)

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #3 : 25. Október 2018, 15:15:29 »
Super  :) (y) I'm in  ;D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #4 : 25. Október 2018, 16:41:09 »
som zvedavy na temy :) ak nejaka sadne a vyjde cas, tak snad nieco zbastlim :P
...a hadam bude tento rok trochu vyssia ucast, nech sa ukazu aj dalsi stavitelia  (y)
tesim sa :)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #5 : 25. Október 2018, 16:50:36 »
Aj ja dúfam, že tento rok bude vyššia účasť ;) Čo sa týka tém, tak opäť bude z čoho vyberať ;)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #6 : 04. November 2018, 12:46:29 »
Zajtra začíname  ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #7 : 05. November 2018, 10:05:45 »
Toto je SUPER sutaz! Uzasne podporuje fantaziu, tvorivost a nie je narocna. Na 100% som presvedceny, ze na kazdom inom fore by mala OBROVSKY uspech! Na nasom kseftarskom som pesimista, ale rad sa necham prekvapit.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #8 : 05. November 2018, 11:05:28 »
Rene, mal by si ist prikladom :) Ja na tie tohtorocne temy pozeram, ako bager na tvrdu hlinu, ale snad nejake realizovatelne napady pridu, ved je len prvy den.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #9 : 05. November 2018, 12:02:23 »
Sypem si popol aj na vlastnu hlavu a mas pravdu - mal by som ist prikladom a aj sa budem snazit. Minimalne 2 temy mi zahrali do karat, kedze som tie veci aj tak planoval zrealizovat. Len sa k tomu DOKOPAT!

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #10 : 29. November 2018, 16:24:18 »
Víťazom súťaže "21" 2018 sa stáva Juri s 89 bodmi za 9 MOC-ov. Na druhom mieste skončila Diankosaurus s 87 bodmi taktiež za 9 MOC-ov a tretí je muffin s 32 bodmi za 3 MOC-y. Gratulujem!

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #11 : 29. November 2018, 18:17:42 »
Mam radost. V prvom rade chcem podakovat porotcom za udelene body a organizatorom za sutaz. Najskor som sa chcel zucastnit aspon z casti, potom zacali prichadzat napady a uz z toho bol celkom pekny pocet MOC-ov. Skoda ze nebola vacsia ucast. Tato sutaz by si to zasluzila a my by sme mali moznost vidiet viac diel a napadov. V neposlednom rade gratulujem aj konkurencii, ja som si stavanie uzival, aj ked casu bolo malo.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #12 : 29. November 2018, 19:13:10 »
V prvom rade chcem pogratulovat Jurimu a Diankosauruske k prvym dvom miestam, spravili ste kopec paradnych mocov, takze je to zasluzene (y)
Mne tento rok velmi nevychadzal cas a aj napadov bolo poskromne, takze je to pre mna skor prekvapenie, ze som sa umiestnil - ale som aj za to vdacny, hoci to bolo skor slabsou konkurenciou. Snad ked bude takato sutaz o rok, budeme viaceri produktivnejsi.
Sutaz priniesla niekolko paradnych MOCov, za mna by som vyzdvihol vozidlo buducnosti od Juriho, paletovy vozik, ktorym mi vyfukol napad(ale ja by som to nedal tak pekne), budik, fotenie kraviciek, opticka iluzia s odtienmi sivej, aj KLFov prestreseny peron.
Chybal mi v sutazi minulorcny konkurent Sami a aj niektori dalsi, u ktorych viem urcite, ze su sikovni a dali by pekne veci, keby...
Neviem, ci je problem v termine, alebo zdanlivo nezvladnutelne zadanie (21 MOCov za 3 tyzdne). Po dvoch rocnikoch sa ukazuje, ze aj s 5-6 MOCmi sa da uspiet a to je zvladnutelne - niektore temy su hlavne o napade, stvanie je otazka par minut, takze sa toho netreba bat.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #13 : 29. November 2018, 20:01:51 »
Gratulujem vitazom a tu su ceny:

1. miesto
ila_rendered

2. miesto
ila_rendered

3. miesto
ila_rendered


A teraz par mojich postrehov. Toto je podla mna najlepsi typ sutaze, aky sme tu kedy mali. Vie sa ho totiz zucastnit KAZDY. Tu padaju argumenty na cas, na diely, na fantaziu. Kto nema minutu na postavenie malej blbosti, ten ma tazky zivot a lutujem ho. Kto nema 4 kocky na postavenie malej blbosti, ten nie je AFOL. Kto nema fantaziu na blbost zo 4 kociek, ten by mal vyhladat psychiatra. Som si ale isty, ze skutocnou pricinou neucasti bol spolocny menovatel Slovenskych AFOLov - LENIVOST! Vidis Muffin - vyzval si ma, aby som siel prikladom v sutazi a siel som nad ramec toho, co som planoval. Nepomohlo. Zucastnilo sa nas 5 (slovom PAT) clenov! Kde su ludia ako Sami2001, TOME, Budo... ? Pritom okrem jedneho diela to mna osobne nestalo temer ziadny cas. Posledne diela som pridal po tom, co cestou v autobuse domov som si vsimol, ze Diana pridala dalsie diela. ;) Tak reku nenecham to tak - battle musi byt - hned v autobuse ma napadli dalsie 3-4 diela! Prisiel som domov, hned som to dal dokopy, nafotil a zverejnil. Minimalna namaha. Som si 100% isty, ze vsade inde by sa tato sutaz tesila OBROVSKEMU zaujmu! U lenivych Slovakov nie.
Co sa hodnotenia tyka - v pripade jedneho porotcu som celkom nepochopil udelovanie bodov. Za mna siroko-daleko najlepsie diela tejto sutaze su Puncove rezy a Paletovy vozik. Obe do bodky splnili zadanie a boli super nafotene! (y)  Obom by som dal 5 bodov. Ale dobre - ja nie som porotca. Mozno by to chcelo viac porotcov, len potom by uz asi bolo viac porotcov ako sutaziacich. :D

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: súťaž "21" 2018
« Odpoveď #14 : 29. November 2018, 22:49:34 »
Sutaz prebiehala v case, ked mala manzelka tesne pred porodom a posledny tyzden sutaze uz bola po porode v nemocnici. Mame doma este dve male deti, takze v tom case som bol tato na plny uvazok a napriek tomu sa dalo najst trosku casu na stavanie. Casu mame kazdy rovnako a je na nas ako s nim nalozime. A ta lenivost je mozno trefne pomenovanie priciny malej ucasti.