Autor Téma: Technic  (Prečítané 218735 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #690 : 18. November 2019, 15:33:38 »
42109 App-Controlled Top Gear Rally Car
463 dielov
- US $129.99 - UK £124.99
- od 26. decembra
- 463 dielov, 1 Control+ hub, 1 XL motor, 1 L motor
- spolupráca LEGO a BBC

- ovládanie Control+ aplikáciou
- pohyb dopredu a dozadu, zatáčanie
- Multi-touch ovládanie, gyroskopické ovládanie
-úlohy, odmeny a videá v aplikácii




Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #691 : 19. November 2019, 09:51:10 »
Tí, čo ste sledovali topgear: to rally auto je vymyslené alebo to ma reálnu predlohu na ktorom jazdili v nejakom diely?
Sa mi nedarí nájsť tú súvislosť.

Tá myšlienka, spraviť lacnejší Control+ ovládaný set, je dobrá! (to pochopili aj pri PF ére)
ALE tú cenu prestrelili nahovado! 130 eur za takéto nič-moc autíčko z ani nie 500 dielov, uff, to je dosť. Strašne to predražújú tou Control+ motorizáciou.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #692 : 19. November 2019, 12:40:17 »
cena 130 je uplny vysmech, za to skarede auto by som nedal ani polovicu. to sa neda porovnat s inymi dialkovo ovladanymi technicsami... a neni to ani ziadne legendarne auto, aby to tahala znacka...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #693 : 19. November 2019, 13:20:57 »
je jasne, ze to pf je najdrahsie.. ale ked vedeli dat pri starom pf 42065 cenu 80 a dal sa kupit aj za 50 tak tu nemuseli ist nad 100...
myslienka je dobra.. ale auto je fakt grc...neviem, kto im to v BBC schvalil.. asi ten isty, co ten serial pochoval ked vyhodili znamu trojicu a nahradili ich figurkami, ktore nenadviazali na uspechy a cele to islo do....
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #694 : 19. November 2019, 14:55:27 »
Tí, čo ste sledovali topgear: to rally auto je vymyslené alebo to ma reálnu predlohu na ktorom jazdili v nejakom diely?
Sa mi nedarí nájsť tú súvislosť.

Ja som TG nesledoval, ale viem +- o com to je (videl som 1-2 diely). Podla mna spolupraca s TG nespocivala v nejakej realnej predlohe, ale v myslienke a reklame. Uloha znela jasne - sportove auto a reklama na TG. A to splnili. Mne sa osobne to auto nepaci, ale decka sa s nim snad vyhraju, AK JAZDI PODSTATNE RYCHLEJSIE AKO NA VIDEU.
Co tam rozhodne chyba, je Technic fig Stiga! To tam proste byt MALO! A je mi jedno, ci maju formy, ci nie - to tam byt MALO!




Novinky Technic na 1. polrok 2020.

Tak podme na to:

BUGINA: nic moc, ale ako Technic zaklad pre male deti OK.
CLAAS: vedel som ze pride maly Xerion, ale ze AZ TAK maly som necakal. ;D Ale OK - je to zlate a B-model vyzera byt CLAAS Jaguar. Ale ja som CLAAS-fan, tak mozno nie som objektivny. ;)
DRAGSTER: mne sa nikdy dragstery nepacili, cize ani tento.
PRETEKARSKY TAHAC: zaujimava myslienka, ale do Technicu v tejto mierke sa mi nehodi. Skor do CITY, ci CREATOR.
KATAMARAN: tak jachta bola snad najhorsie predavajuci sa Technic set za posledne desatrocie a oni spravia dalsiu! ;D OK, ma to plavaky, ale kto sa s tym kde bude hrat? A hlavne - preco je to TECHNIC? ::)
KASKADERI: dobre na diely, inak onicom set.
ZERIAV: dizajnovo sa mi paci, len ta mierka je taka, ze neviem ku comu ho zaradit. Ma obe predne napravy natacacie, zadna cast s tocnou, zavaziami, ramenom a kabinou vyzera super - predna cast - hlavne kabina - zmiesane pocity. Ale set hodnotim pozitivne.

Fajn je, ze vsetko ma aj B-model. Smutne je, ze prave najvacsi set (zeriav) ho nema!

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #695 : 20. November 2019, 07:38:40 »
... len doplnim moj nazor
Mna zaujali dva sety.. samozrejme zeriav, aj ked tiez neviem, co s tou mierkou.. ale je dobre spraveny.. len to chcelo trosku lepsie spracovat kabinu. Skoda tej absencie B modelu...
A druhy je class... ten je uplne brutalny. Perfektna ukazka ako  spravit paradny set prakticky z nicoho.... a B model je este lepsi...aj ked  si ho spravite sami zo suciastok, co mate doma.... co aj urobim, ale v inej farbe.. ale do zbierky pojde aj original.. Za tento set musim dat po dlhej dobe  (y)... uz niekolko rokov v tejto kategorii nic lepsie nebolo

a najvacsie sklamanie je top gear... ked sa o nom hovorilo, tak som mal  urcite v plane ho kupit..ale toto je hadam najhorsia varianta aku mohli spravit a myslim, ze nie som jediny, koho totalne sklamal a nekupi si ho
« Posledná zmena: 20. November 2019, 07:41:07 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #696 : 20. November 2019, 08:34:28 »
Top gear by sa mi páčil, ale tak za polovičnú cenu(cenníkovú).
Tento rok je nejaké prePULL-BACKované. Klasické 2 sety dragster a pretekársky ťahač, zmenou je, že B-model nie je kombinácia, ale každý zvlášť. A potom sú tu ešte kaskadéri, kde je tiež PULL-BACK.
Takže na normálny technic veľa priestoru neostalo - bugina a claas sú krpci, ten claas je ešte menší, ako môj, možno ho doplním do série :D
Potom je tu katamaran, ktorý je tiež technic len okrajovo.
A nakoniec asi jediný naozaj technic set - žeriav - síce menšia mierka, ale veľa funkcií - VŠETKY nápravy riadené, stabilizátory, točňa, rameno.
A dieliky, ktoré boli doteraz iba v drahých setoch - dlhý piest z LIEBHERRa(aj keď iba jeden), 20z ozubené koliesko do prevodovky a možno sa nájde aj niečo ďalšie.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #697 : 20. November 2019, 10:38:27 »
Z tej várky nových setov ma žiadny nijak extra nezaujal.

KATAMARAN: Minulá jachta bola najhoršia hrôza, čo som kedy v histórií techniku videl ::). Katamaran mi príde oveľa lepšie ztvárnený a graficky zladený. Že to pláva na vode je pozitívna vlastnosť. Dospelí sa s tým asi vo vani nebudú hrať. Deti to zoberú v lete do bazénu, dorobia vrtulku na motor...nevidím problém. Trhák to ale určite nebude.

ŽERIAV: To je taký remaster 10 rokov starého 8053. Dobre je spravený, nemám mu čo vytknúť, aj kabina mi príde v poriadku. Jediný poriadny set. A s mierkou neviem čo rozmýšlate, to pasuje predsa k Mack Anthem.

Pull-Back modely ma nikdy nazaujímali, tieto by som akurát zaradil do skupiny tých krajších. Kaskadéri majú malé plus za nápad s tou rampou a skákanie cez kruh.

Pri setoch za 10 eur možu spraviť hocičo na svete, s troma licenciami a neviem čím... aj tak mi to príde o ničom  :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #698 : 20. November 2019, 12:14:46 »
A s mierkou neviem čo rozmýšlate, to pasuje predsa k Mack Anthem.

No neviem... skor nie.


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #699 : 20. November 2019, 13:11:18 »
Pasujú, ale úplne ideálne ako v reálnom svete to samozrejme nieje. Tá nízka kabína na žeriave to skresluje. Kolesá v TLG takisto nerobia podľa reality.
 
To aj staršiemu MKII sa dá namietať, že nesedí presne ku MB Arocsu, a bežne sa berie, že k sebe pasujú.

ila_rendered

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #700 : 20. November 2019, 13:23:17 »
mozno ich k sebe davaju, ale v reale, keby si dal do kabiny nejakeho figa tak v jednej bude ok a v druhej sa strati pod volantom... to iste aj mack a novy zeriav.. preto sa nam ta mierka nezda.. ale beriem, ze ta kabina dole poriadne skresluje a mozno ten rozdiel az taky markantny nebude... ale troska urcite bude :-)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #701 : 20. November 2019, 13:51:56 »
Veď áno, píšem že k realite tomu ešte trochu chýba.
Z pohľadu lega, medzi Arocsom a Anthemom iná mierka nieje, čiže nový žeriav viac pasuje k Anthemu a starý MK2 k Arocsu.
Že v legu nahodia na mobilný žeriav rovnaké kolesá ako na bežný truck, je detail, ktorý oni neriešia. Na to sme tu my.  :D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #702 : 02. December 2019, 14:06:00 »
Milanova práca snov (y)


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #703 : 12. December 2019, 02:07:02 »
pred vianocami by mala byť updatovaná Powered Up aplikácia na verziu 3.0

- podpora viacerých hubov naraz (do 4 kusov)
- podpora Technic / Control+ dielov - jednotky (hub) a motorov (L a XL).  Jednotka dovoľuje čítať aj náklon a zrýchlenie v 3 osiach. Tak isto párovať ovládanie portov po dvoch ako AB a CD. Motory dovolia nastaviť výkon, rýchlosť alebo natočenie.
- grafické zmeny

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #704 : 13. December 2019, 14:10:27 »
Demo toho čo dokáže nová appka s prístupom k senzorom v Control+ jednotke. Batmobil s PUp hubom je kontrolovaný náklonmi C+ hubu.
Toto už je pomaly oblasť Mindstorms, jedine čo tomu chýba je pamäť priamo v jednotke. S tým by mal prísť nový Spike.



Inak ďalšie interview s dizajnérom Defendera
https://brickset.com/article/47627/interview-with-milan-reindl-technic-land-rover-designer
Zaujímavá je poznámka že LEGO prišlo s tým že chceli robiť starý Defender ale LRJ povedali že chcú propagovať nový... Tak isto farbu vybrali oni.
« Posledná zmena: 13. December 2019, 14:39:24 od papluh »