Autor Téma: Technic trojkolka [wip][moc]  (Prečítané 10469 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #45 : 17. Január 2017, 20:43:50 »
lepsie?


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #46 : 17. Január 2017, 22:20:56 »
Stale to nie je celkom ono. Tie vyfuky by som nechal asi dolu. Mozno nejaky ram by to tam chcelo.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #47 : 17. Január 2017, 22:52:28 »
To už by som do kategórie technic ani neradil, skôr Modelteam. :-)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #48 : 17. Január 2017, 23:00:24 »
To už by som do kategórie technic ani neradil, skôr Modelteam. :-)

Ale ono to je Technic, len tie dnesne uz nie su ako voľakedy...  ;) Mne sa páči mozno až na to predné svetlo co mi chyba v strede...  ::)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #49 : 18. Január 2017, 00:30:03 »
Ešte je to stále Technic. Najmä kým je robený tvar z panelov a liftarmov.

Model Team by bolo toto :) (nedávam sem priamo fotky keďže je to muffinov thread)
https://www.flickr.com/photos/140731612@N05/28094467001/
https://www.flickr.com/photos/taro56/29875569346/
https://www.flickr.com/photos/140731612@N05/29361340000/

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #50 : 18. Január 2017, 07:36:16 »
Pekne modely, hlavne ta R100 sa mi paci. Hlavny rozdiel medzi technic a model team vidim vo filozofii stavby. Technic je primarne o funkcnosti a vzhlad riesi takmer vyhradne v technic dielikoch s drobnym dotuknutim systemovych dielov. Model team obetuje funkcnost vzhladu a tvar je definovany prevazne systemovymi brickmi, technic je skor len nosna konstrukcia. Vela MOCov v sebe kombinuje obe techniky, takze sa tazko zaraduju, ale moja trojkolka je urcite TECHNIC, funkcnost bola na prvom mieste(aj napriek obmedzenej funkcnosti prednej vidlice), tvar sa ladil postupne az potom, ako boli funkcie vyriesene.

Ta druha trojkolka od jz77 je priklad, kde sa stieraju hranice medzi TECHNIC a Model Team.

Este k tej mojej - mne osobne vadia cervene 2x zalomene liftarmy v prednej casti ramu, mali by tam byt cierne, ale mam iba tie pod sedadlom spolujazdca(lahko riesitelne nakupom :)), koncovky vyfukov by mali smerovat viac dozadu, ako dohora, ked prstom pritlacim tie hadice ku konstrukcii, ma to idealny tvar, akurat neviem, ako to tam upevnit, aby to drzalo, chce to pomerne velku silu=namahanie dielov. Nad tym mam ale stale dost casu premyslat. Predne svetlo je v stadiu teoretickeho riesenia, aj ked zrejme budu zase chybat dieliky na vymaknutie spravneho tvaru a velkosti :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #51 : 18. Január 2017, 10:20:16 »
lepsie?

Zadná časť teraz lepšia bez toho panelu, tlmiče sa ukázali = OK

Výfuky by som ale teraz už tak vysoko neťahal. Nechaj ich dole, nech konce trochu pretŕčajú za tlmiče, pod miernym uhlom nahor - to je celé. Nerobil by som tam nasilu nejaké "detské preliezačky"  :D, lebo motor máš vpredu, tak to už nemá zmysel tam zalamovať potrubie všeliako.

Ale to predtým tiež nebolo zlé ... sa mi pozdávali tie dve koncovky tak vedla seba dohora za sedačkou...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #52 : 18. Január 2017, 23:11:42 »
Tak, aktualne to povazujem za dokoncene. Skusal som aj to predne svetlo, ale nevyzeralo to s mojimi dielikmi dobre, aj ked urcite by sa to dalo namodelovat. Tie krytky motora su taka nudzovka, na vystavu to skusim vymenit a uvidim, co bude lepsie. Hlavne na tej pravej strane to nepekne odstava, tam by to chcelo nejako lepsie chytit.








Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #53 : 18. Január 2017, 23:14:45 »
Je to dobre! (y)  Mozno len ten cerveny liftarm vzadu by som vymenil za cierny, ale inak OK.;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #54 : 19. Január 2017, 00:34:44 »
To je ono! Teraz je to vymakané aj zo zadu.  O0

!!!Macherská mašina!!!

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #55 : 19. Január 2017, 07:09:26 »
Je to dobre! (y)  Mozno len ten cerveny liftarm vzadu by som vymenil za cierny, ale inak OK.;)

Dik ;) Ten "cerveny liftarm" je tile 1x8  8), dal by som cierny, ale nemam, no nemam  ;D ...sluzi to na prekrytie dvoch tychto konektorov, bez neho to bolo take kostrbate.

To je ono! Teraz je to vymakané aj zo zadu.  O0

!!!Macherská mašina!!!

Jo, idem to rovno buchnut aj na eurobricks, nech trochu reprezentujem :P

PS:moj prvy prispevok a zaroven prvy odprezentovany MOC som tu dal presne pred rokom :)
 
« Posledná zmena: 19. Január 2017, 11:04:17 od muffin »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #56 : 25. Január 2017, 07:27:28 »
Spichol som navod v LDD/blueprint-e, ak by mal niekto zaujem , tu ho najde.