Autor Téma: Všeobecná diskusia o výstavách  (Prečítané 74804 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #30 : 17. Február 2013, 12:14:38 »
Presne tak, ako pise Pato aj Aki. MOCy a pohyblive exponaty su najvacsim lakadlom! Vikendova akcia na nejakom zraze by mohla byt pre nas na uvod zaujimava. Mikel Tvoj nakladny vlak (bez toho vozna s helikopterou) vyzera velmi dobre! Bol by urcite zaujimavym doplnkom. Ja osobne sa do role "vlackara" urcite neradim. :) Nikdy som sa nezameriaval vyslovene na vlaky. Niekolko suprav ale mam, na dvoch poloMOC supravach pracujem, taktiez na jednej MOC suprave. Len je to financne narocne. :( Ale mohli by byt aj ine pohyblive exponaty - najlepsie interaktivne. Cize pohyb by sa konal na dopyt tlacitkom, cim sa usetri aj bateria. Boli sme s Mikelom svojho casu na vystave LEGO vlakov v Auparku v Nitre a tam to mali velmi pekne. Vystavoval to Madarsky LUG.

Ale ine som chcel. Ak by sme sa bavili o velkej vystave (zacnime si to delit na "velku" a "malu"), tak ma napadlo nieco taketo: urcite ste uz videli kadejake minilandy, betlehemy na temu Slovensko. Asi uz viete kam mierim. ;) Co takto spravit miniland Slovenska, kde by sme spravili vsetky zname dominanty z krajov? Bol by to obrovsky projekt, ale myslim, ze pre navstevnika velmi zaujimavy ! Cele by sa to rozdelilo na moduly, ktore by sa rozdelili medzi zucastnenych stavitelov. Predpokladam, ze material by nam poskytlo TLC po preldozeni projektu. Alebo sa zameriat na konkretnu lokalitu, kde by sa vystava konala. Uvediem priklad - vystava by bola v Poprade, tak by sa spravil jeden velky model Tatier so vsetkym co k tomu patri.
Dalsiu moznostou je velke LEGO mesto. Tiez by sa stavalo na modularnej platforme. Cize zadefinovali by sme si plochu, rozhranie a kazdy zucastneny by postavil cast mesta. Tym by sme sa mohli dostat na vcelku peknu plochu (zalezi samozrejme od poctu zocastnenych).
Som rad, ze sa zacalo plodne diskutovat.
« Posledná zmena: 17. Február 2013, 12:18:53 od KLF »

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #31 : 17. Február 2013, 13:17:10 »
Tak, ale zase netreba úplne zatracovať aj klasické (statické) ofiko sety. Som presvedčený, že práve toto by malo byť gro výstavy (veď aj toho máme najviac). Prídu obrovské TECHNIC stroje, obrovské LEGÁ, veľké hrady, PIRATES lode, mega SW lode,...). Rozhodne sa nebojím, že to nezaujme.  O0 Motorizované koľajisko a MOCi sú nadstavba, aj keď si myslím, že veľmi prospešná a vítaná.

Zatiaľ, sa samozrejme bavíme v rovine hypotetickej. Ale, čo nieje teraz, môže byť zajtra.  ;) V každom prípade si myslím (keď to bude už aktuálne), osloviť s témou "koľajisko" aj nejakých externých LEGO maniakov, ktorí možno zatiaľ na TL niesú, ale možno potom budú. Pretože dobrých ľudí, dobrých rád a prospešných skúseností, nieje nikdy dosť.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #32 : 17. Február 2013, 18:55:52 »
Ja len doplním ,že takéto súpravy môžem poskytnúť +garrattku (tá je zatiaľ sama a imobilná)+ autobus.Niektoré vagóny sú len vo výstavbe (tj. zháňam diely)a ak majú jazdiť všetky súpravy ,musím na tom ešte popracovať :) Hypotetické (i keď len statické)koľajisko by mohlo byť celkom zaplnené.A mal by som uvažovať nad stanicami a mestom.
« Posledná zmena: 17. Február 2013, 18:59:47 od Buďo »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #33 : 19. Február 2013, 12:04:27 »
Ja by som tiež prispel svojimi MOCmi, jeden mám už rozostavaný, dalšie mám v pláne tiež začať v najbližšej dobe stavať.

A inač včera sa mi sníval sen zrovna o nejakej lego výstave, kde bola na vačšej ploche urobená terénna dráha (s udupanej hliny?) s roznymi nerovnosťami,stúpaním atd. a tam som postavil zopár MOCov na hranie  ^-^ (pásový transportér, 4x4 offroad...) ...to by pre návštevníkov bolo super sa tam na takej dráhe vyblbnúť...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #34 : 19. Február 2013, 12:09:57 »
Celkom dobry napad Pali ! (y) Auticka na DO su pre decka (ale aj dospelych) vzdy lakadlom ! Ak by to ale bolo v interieri, mohol by byt problem s hlinou, ale to sa da nahradit terenom z LEGA, pripadne drevom.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #35 : 19. Február 2013, 13:02:26 »
Uff, spojenie LEGO a hlina sa mi bridi  :P

swiss villa

Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #36 : 19. Február 2013, 13:28:55 »
Celkom dobry napad Pali ! (y) Auticka na DO su pre decka (ale aj dospelych) vzdy lakadlom ! Ak by to ale bolo v interieri, mohol by byt problem s hlinou, ale to sa da nahradit terenom z LEGA, pripadne drevom.

Tak teoreticky rozmýšľam...či by sa dal urobiť trebárs terén z polystyrénu (alebo nejaké rôzne podobné peny, odpady) nahrubo namodelované všetko na členitý terén a na to položiť tenkú tmavú fóliu - takú špeciálnu stavebnú alebo čosi také z baumaxu...kdesi to ukazovali, že sa to nejakým fúkarom dá nahriať a ono to zmäknutím tvaruje sa na nepravidelný podklad napríklad....len nemám potuchy koľko také može stáť....

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #37 : 13. Marec 2013, 00:24:13 »
Hlasim sa aj ja .  Môžeme postaviť nejaké domceky do okolia  a doplniť tak nejaký spoločný projekt mestečka.  Teraz sme popravy krát robili microscale mesto a je to tiež v celku zaujímavá ukážka toho ako sa dá z lega stavať.
Úvodna akcia stavania pre deti ako KLF navrhol musí byt, nech môžme aj deti zaangazovat. Myslím , že čo sa miesta týka tak obchodné centra určite radi poskytnú priestor na akúkoľvek akciu ktorá priláka ľudí, ešte aj prispejú. Je tam ale asi problém s ochranou exponatov, na vytriny asi mat nebudeme

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #38 : 13. Marec 2013, 09:30:37 »
To microscale mesto by som rad videl. Bolo by mozne ho nafotit a vycapit sem? Dik

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #39 : 20. Marec 2013, 18:36:33 »
Tak po dlhšom čase aktuality.

Máme možnosť zorganizovať výstavu v dvoch Podtatranských inštitúciách (v Poprade - najzimnejšom a najkrajšom meste na Slovensku  >:D):
1, http://www.muzeumpp.sk/
2, http://www.tatragaleria.sk/

V obidvoch je o naše krásne exponáty veľký záujem. Konkrétne info v ďalších správach.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #40 : 20. Marec 2013, 18:48:19 »
1, Podtatranské múzeum v Poprade

- konanie výstavy: apríl, máj, jún 2014
- dĺžka: 2-3 mesiace
- výstavné miestnosti: 2 - (veľkosti cca 13x7metrov, 12x7metrov, spojené dvojkrídlovými dverami)
- vitríny, zásteny zabezpečené (podľa veľkosti čo dodám)
- stavebný dvojdeň (víkend): kedykoľvek pred výstavou
- ubytovanie zabezpečené (začiatok, koniec, a príp. v priebehu výstavy nejaká víkendová akcia)
- poistenie nezabezpečené !!!
- stály dozor v každej miestnosti neustále počas otváracích hodín
- náklady na prepravu exponátov budú uhradené
- marketing (podľa mňa) veľmi slušný, zabezpečí múzeum (samozrejme priložíme ruku k dielu aj z našej strany) -  plagáty, televízie, rozhlas, internet
- slávnostné otvorenie - Vernisáž
- veľmi žiadané: stavebný kútik pre deti, nejaká súťaž
- skúsenosti Múzea s vystavovaním stavebníc - konala sa výstava stavebnice Merkúr, s veľmi veľkým úspechom

V kocke. Čakám na vaše otázky. Čo budem vedieť, veľmi rád zodpoviem.  ;)
« Posledná zmena: 20. Marec 2013, 18:56:15 od P4tr1cius »

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #41 : 20. Marec 2013, 18:54:40 »
2, Tatranská galéria Poprad

- konanie výstavy: február, marec, apríl 2014
- dĺžka: 2,5 mesiaca
- výstavné miestnosti:koľko by sme potrebovali, aj obrovské aj stredne veľké. Miestnosti sú naozaj krásne, ako nové (objekt po generálnej rekonštrukcii)
- vitríny, zásteny zabezpečí Galéria
- naša výstava by bola spojená s veľkou putovnou výstavou (prezentovanou aj v zahraničí) - HRA. Samozrejme LEGO by bolo separované (čiže samostaná miestnosť, miestnosti).

V kocke. Čakám na vaše otázky. Čo budem vedieť, veľmi rád zodpoviem. 


Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #42 : 20. Marec 2013, 19:00:04 »
Ak sa dohodneme na výstave v Poprade (či už v Múzeu, alebo Galérii) založím osobitné vlákno na vystavované exponáty, a MOCi. (Je nutné to poslať do inštitúcie, aby vedeli, o čo sa bude jednať, s veľkosťami - na vitríny,....)(A samozrejme aj pre nás  O0)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #43 : 21. Marec 2013, 09:37:35 »
Ja len dodam, ze ak chceme podporu od TLC, tak je potrebne poslat ziadost min 3 mesiace pred zaciatkom, cize v pripade muzea do konca tohto roka, v pripade galerie do konca najblizsieho oktobra.

V pripade galerie si to napisal dost strucne, takze nevieme ako je to s poistenim, dopravou, ubytovanim a ostatnymi vecami, ktore boli spomenute pri muzeu. Rozhodnut sa zatial neviem (vyskusame jedno a o rok druhe?), pre tatragaleriu hovori spolocny zaklad nazvu ;)


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #44 : 21. Marec 2013, 14:08:53 »
No - takze v prvom rade dakujem Rambovi (Patovi) za vynalozene usilie! (y)
A teraz k veci. Cakal som, ze budeme moct spravit vystavu uz v tomto roku, ale zrejme su muzea a galerie uz rezervovane. Ale mozno sa podari aj tento rok nieco (je v hre Banska Bystrica). Co sa lokality v PP tyka, aj muzeum, aj galeria su fajn. Mozno by stalo zvazit, co je viac po ruke, co je navstevovanejsie. Na rozhodovanie ale asi nemamevela casu.
Co je ale najpodstatnejsie - musime si zvolit koncepciu a plan! To znamena, musime si stanovit KTO sa chce podielat na vystavach a AKO. Inymi slovami, kto co poskytne, co pripravi. Cize niekto bude chciet prispiet vlastnym dielom (MOC), niekto oficialnymi LEGO setmi, niekto prilozi k dielu ruku inac. Istu podporu budeme mat aj od samotnej spolocnosti LEGO. Cize koncepcia, plan - to je teraz prvorade! Je cas zacat sa o tom seriozne bavit, pretoze priprava je narocna a dlha. Ak by som mal svoju taku nejaku viziu predstavit, kto by co mohol poskytnut z tych co poznam, tak by to vyzeralo nejak takto:

P4tr1cius - UCS modely SW
Mikel - MOC modularna ulica, pripadne jedna vacsia MOC stavba
DrDano - oficialne modely Technic, zimna krajina
Leggina - Maxifigy zo 70. rokov, LEGO tematika 70. rokov (krabice napr.)
Budo - 7-wide expres (Gorila + vozne)
Paliason - od Teba by som najradsej chcel vsetko, ale viem, ze bude mozne asi len 1-2 modely. Kazdopadne, ak by si vedel spravit vsetko, bolo by to jedno z najvacsich lakadiel a najkrajsich exponatov.
Frantoka - Piratska sceneria, piratske lode
Aki - ak by si bol ochotny, nejaky hrad

No a ja za seba viem povedat, ze chcem pripravit niekolko (polo)MOC a MOC vlakovych suprav, z coho jedna bude vytvorena specialne pre tuto vystavu. Dalej viem poskytnut Sochu Slobody s podstavcom a mnoho veci zo svojej zbierky. V plane mam aj nejake MOCy automobilov, ale to neslubujem.

Takze takto nejak v hrubych rysoch je moja predstava, ale ssmozrejme teraz je cas aby sme diskutovali, upresnili KTO a CO. ;)