Autor Téma: Blikajúce majáky  (Prečítané 8364 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Blikajúce majáky
« : 15. Marec 2013, 11:25:34 »
Čaute,
Keby chcem urobiť blikajúce majaky na nejakom aute, akými dielmi sa to dá riešit?
Viem že dávnejšie boli v City serii take majačiky aj so sirenou...napr. toto:
http://lego.wikia.com/wiki/6480_Hook_and_Ladder_Truck ,ale neni mi jasné ako to bolo napájané...
 
a či sa to dá kombinovať s PF battery boxom?

A či existuje nejaký novší systém s blikajucimi svetlami??

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #1 : 15. Marec 2013, 11:26:58 »
Ano, tieto majaciky systemu LIGHT & SOUND vedeli aj blikat. Zalezalo, ako si ich otocil, ako boli prepolovane. Cize bud blikali, alebo svietili. Napajane to bolo z 9V batery boxu, cize si myslim, ze by s tym nemal mat problem, ani novsi PF system. Ako kabelaz za vtedy pouzivali kabliky, ale AJ PLATES, ktore boli vodive ! Mozno ich poznas. Cize nemusel si viezt ziadne kable, ale prud siel priamo cez dieliky. Pre Teba by asi boli zaujimavsie tieto jednomajaciky: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4767
Boli napriklad aj v tejto sade http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=846-1 ktoru mam doma 2x v podstate MISB a neviem ci ich dakedy vyuzijem. ;)
Ak by si to chcel napajat silou mocou dnesnym PF systemom, tak musis pouzit redukcne kable PF <--> stary 9V system.
 

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #2 : 15. Marec 2013, 11:37:15 »
a tej jednej sady by si sa vedel vzdat?  ;D

Tie vodive "plates" nepoznám, ale na tu plates treba tiež pripojiť kabel z B-boxu či?
Takže neni problem aby fungovalo toto: keby dám PF battery box + redukciu PF-9V na tu vodivu plates a ešte aj niekolko normalnych PF svetiel a nejake motory ?

A na tu vodivú plates možem dať tých majakov na celú plochu?
« Posledná zmena: 15. Marec 2013, 11:40:05 od Paliason »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #3 : 15. Marec 2013, 11:50:37 »
Tie vodive Plates (su roznej dlzky) maju konektory aj zhora, aj zdola, cize daju sa priamo pripojit na stary 9V BB. De facto teda kabel nepotrebujes. ;) Ale praktickejsie je to asi pri velkych modleoch viezt kabelazou. Na jednu povedzme Plate 8x2 mozes zhora teoreticky pripevnit 8 svetielnych dielikov 2x1, alebo 4 svetelne dieliky 4x1. Baterka to utiahne, otazka ako dlho, kedze to su ziarovky a nie diody. ;) Inak by to podla mna nemal byt problem cez PF BB napajat, ale neskusal som to. Trebalo by, aby niekto kto ma oba komponenty (Mikel?) vyskusal.
Ano, vedel by som sa jednej sady vzdat v prospech intergalaktickeho mieru. :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #4 : 15. Marec 2013, 12:19:46 »
Keby to mohol niekto, kto má tie spomínané diely, doma otestovať s PF boxom, by som mu bol vďačný.

a len tak mimo, ked LEGO vedelo urobiť takéto blikajúce majáky v osemdesiatych rokoch, prečo neprišlo s niečim takým pre PF ?
« Posledná zmena: 15. Marec 2013, 12:23:22 od Paliason »

swiss villa

Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #5 : 15. Marec 2013, 14:49:16 »
Paliason, treba sa poobzerať po BL položky electric....
....a ja mám napr. (mimo fixného inventáru zo setov), navyše k dispozícií toto:

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #6 : 15. Marec 2013, 19:00:44 »
tie 2x1 tiez blikaju? mam len 2x1 brick so svetlom na boku a ten neblika.

inac na tu 8x2 mozes teoreticky dat aj 8x tie 4x1, len ci to utiahne :) mam len styri, takze to neskusim :)

no vyskusat to mozem, len nemam tu redukciu. takze nejako inac drotmi poprepajat? ;)

Odhlásený kiko97

  • Príspevkov: 32
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #7 : 15. Marec 2013, 19:06:56 »
Začiatkom týždňa sa o tom bavili na kostkách. PF systémom sa to dá riešiť aj takto troška upraviť aby to nefungovalo ako smerovky, ale to pre teba nebude až taký problém ide o ten princíp.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #8 : 15. Marec 2013, 19:14:31 »
tie 2x1 tiez blikaju? mam len 2x1 brick so svetlom na boku a ten neblika.

Ten co ma z vrchu ziarovku blika, alebo svieti. Zalezi ako ju otocis.


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #10 : 16. Marec 2013, 09:37:03 »
Začiatkom týždňa sa o tom bavili na kostkách. PF systémom sa to dá riešiť aj takto troška upraviť aby to nefungovalo ako smerovky, ale to pre teba nebude až taký problém ide o ten princíp.

No pozrel som si to jeho video, jako funguje mu to ok ,ale je to dost ANTIkompaktné...koli svetielkam hentaky mechanizmus pohanany motorom robit...v mojom pripade sa mi tie stare majaciky zdaju najlepsie aj vzhladom k minimalnemu priestoru k zastavbe.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #11 : 16. Marec 2013, 09:46:59 »
http://www.technicbricks.com/2008/01/pf9v-conversion-cable-review-usecases.html

Mikel to je presne co som hladal  :) ,len zrovna tie blikajuce majaky tam nikde nevidim otestovane  :(
jak spominal KLF - "Ten co ma z vrchu ziarovku blika, alebo svieti. Zalezi ako ju otocis."
« Posledná zmena: 16. Marec 2013, 09:48:36 od Paliason »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #12 : 16. Marec 2013, 10:37:57 »
Ked funguje tato zboku, tak pojdu aj tie. Ako som uz pisal, ja to otestovat neviem, nemam ten konverzny kabel. Ked som to dnes pozeral, ze to prepojim dakymi drotmi, tak som zistil, ze 9V maju 2 vodice, PF ma 4 vodice. Takze ak nezistim co s cim prepojit a ci sa to da len tak, tak to radsej skusat nebudem.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #13 : 16. Marec 2013, 10:57:01 »
Na oficialnej stranke LEGA sa pise, ktore kable prepajaju 9V a PF system.
Bod 3.

Odhlásený Pali Z

  • Príspevkov: 81
Re: Blikajúce majáky
« Odpoveď #14 : 16. December 2017, 21:06:04 »
Náhodou niekto neviete kde by som zohnal taketo svetielka ?  :)
https://www.youtube.com/watch?v=QsKHiw6B0bI