Autor Téma: Promo sety  (Prečítané 30064 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: Promo sety
« Odpoveď #60 : 09. Júl 2015, 14:11:57 »
TLG, Minifigs.me a Team SKY pripravili jedinecny promo set k tohtorocnej Tour de France. Set pozostava z jazdcov timu SKY, sprievodneho automobilu Bentley a timoveho autobosu. Je vyrobeny len jediny kus na zakazku timu SKY a dostane ho vyherca sutaze s timom SKY. Ach... bral by som! ;)

(Odkaz na prílohu)


to si neviem predstaviť, akú to môže mať trhovú cenu...jediný set. a mozno to výhra nejaký trotl čo to da na hranie deckam.
ale nechapem logike vyrobiť jeden set - z toho ani marketing veľmi nevytazi, naklady su zbytočne velke, atd. keby toho vyrobili aspon 1000 ks, už len keby to rozdávali clenom teamu, sponzorom, do viac súťaži, prípadne ku každej x-tej vstupenke...
a čo nevyrobia tinkoff-saxo, vsak v tom su tusim aj nejakí dani..

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Promo sety
« Odpoveď #61 : 09. Júl 2015, 14:15:04 »
TLG s tym ma len tolko, ze spokytlo material. ;) Potlac robi Minifigs.me a HLAVNE (!) SKY si zaplatili jeden set a TLG moze byt uplne u prdele, kolko si objednaju. ;) Ved si objednal Ty co chces, ZAPLAT a TLG aj Tebe spravi solo kus. >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Promo sety
« Odpoveď #62 : 09. Júl 2015, 17:02:31 »
Kedysi sa to dalo cez LDD, ale pozeram, ze v 2012 to zrusili ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Promo sety
« Odpoveď #63 : 10. Júl 2015, 09:05:52 »
Pekné promo sety po dlhej dobe. Ten autobus bude mať takú hodnotu, že bude nepredajný :-) ak samozrejme neskončí v nejakej detskej izbe v kope lega a o niekoľko rokov si ho ktosi kúpi cez e-bay v 10kg balíku zmesi lego kociek :-)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Promo sety
« Odpoveď #64 : 05. Január 2016, 14:44:35 »
Po ROKOCH tu mame novy (ale dlhsie avizovany) promo trajekt !!! Ide asi o najmensi trajekt, nakolko je len 4-wide siroky, ale zato pekny! ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Promo sety
« Odpoveď #65 : 05. Január 2016, 16:40:57 »
Po ROKOCH tu mame novy (ale dlhsie avizovany) promo trajekt !!! Ide asi o najmensi trajekt, nakolko je len 4-wide siroky, ale zato pekny! ;)

Nič v zlom, ale posledné roky, tie promosety nič moc... kedysi to boli iné šupy - velux, weetabix, Shell, macdonald, kamióny maersk a clorline, canada post, OSN,  veterná turbína s domom a autom, sety pre aerolínky - lietadlá a pozemný support.... skrátka veci, čo sa dali zakomponovať do mesta a deti sa s tým aj mohli phrať, dospelí to mohli zbierať, toto je len také pre zberateľa a pre diaťa na jedno zloženie a 5 minút hrania

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Promo sety
« Odpoveď #66 : 05. Január 2016, 16:45:04 »
V promo setoch mam dovolim si povedat celkom slusny prehlad a mozem Ta uistit Mato, ze aj v minulosti sa robili promo sety z 5 brickov (napr. Mc Donalds) a rovnako dnes sa robia aj vacsie promo sety (napr. 4002015, ktory si mohol vidiet len tak polozeny v skrinke v Nyiregyhazi). ;) A trajekty neboli nikdy nejak extra urcene na hranie sa.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Promo sety
« Odpoveď #67 : 05. Január 2016, 16:46:15 »
áno, jasne to viem, že sa robili aj takéto drobotiny, ale stále sa robilo aj veľa pekných setov

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Promo sety
« Odpoveď #68 : 05. Január 2016, 17:23:22 »
Po ROKOCH tu mame novy (ale dlhsie avizovany) promo trajekt !!! Ide asi o najmensi trajekt, nakolko je len 4-wide siroky, ale zato pekny! ;)

Tvrdil bys to i keby to bolo bez nálepiek? Tie male modely sú fajn ,ale keď je to zväčša polepené nálepkami už to nieje ono.Toto si zaslúži jednoznačne potlač ! A potom to môžu nazývať promo .

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Promo sety
« Odpoveď #69 : 05. Január 2016, 17:30:45 »
Samolepky su zial uchylka TLG a to najhorsie, co na TLG vidime. TLG tym ale len reagovalo na dopyt AFOLov zpred 15 rokov. Vtedy sa AFOLovia dozadovali NEPOTLACENYCH dielov, aby sa dali vsestranne pouzit a doplnat sety samolepkami. Znie to dnes neuveritlene, ale je to tak. A ci by som tvrdil, ze je pekny keby bol bez samolepiek? No keby bol bez samolepiek, logicky by bol potlaceny, cize tvrdil. Aj v minulosti sa promo sety doplnali samolepkami, nevidim na tom nic neobvykle. A samozrejme nemas pravdu ani v tom, ze so samolepkami ten set nemozu nazyvat promo setom. Promo set nerobi zo setu to ci ma samolepky, alebo nie.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Promo sety
« Odpoveď #70 : 05. Január 2016, 18:50:20 »
Neviem či teraz hovoríš o promo setoch, alebo všeobecne, ale nezdá sa mi, že by zrovna AFOLi mali prsty v absencii printov a príchode nálepok.
Môj tip je, že to súvisí s výmenou technológií, tie aktuálne sú mašiny čo dokážu robiť tisícky dielov za hodinu s tuším 6-8 farbami na každej strane. Akurát vyčistiť, prenastaviť a zabehnúť takú mašinu trvá hodiny ak si dobre pamätám. A veľa ich tam nebolo. Ono aj preto rôzne CMF sa riešia v Číne kde to je lacnejšie.
Kedysi tlač bola oveľa viac manuálna (ako v tej Číne) a jednoduchšia. A navyše celkový trh bol menší tak promosety nemali takú konkurenciu v plánovanej veľkovýrobe (viď efektivita výroby pred úpadkom).

Jo a trajekty zo 70tych až 90tych rokov okrem pár typov kociek s jednoliatymi radmi okien mali tiež kopec nálepiek
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?P=1955stk01&idColor=0#T=C&C=0
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?P=1554stk01&idColor=0#T=C&C=0
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?P=1580.2stk01#T=C&C=0

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Promo sety
« Odpoveď #71 : 05. Január 2016, 18:57:17 »
Teraz neviem komu si odpisoval, ci mne alebo Budovi. Lebo to, ze promo sety MALI smaolepky som prave tvrdil ja Budovi. ;) AFOLovia sa dozadovali NEPOTLACENYCH dielov a TLG to vypoculo. Ak by tomu tak nebolo, tak by si mal dnes na novej lodke potlacene okienka. ;) A v dalsich X setoch (nielen promo) podobne. Dalsia vec - pre TLG je vyhodnejsiee k promo setom (ktorych je malo) dat spravit arsik samolepiek, ako dat potlacit konkretne diely.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Promo sety
« Odpoveď #72 : 05. Január 2016, 21:07:35 »
aj aj, jaksi tu vyslovene nevidím to tvoje tvrdenie o nálepkách >:D malo to byť hlavne všeobecne k "starým časom"

a nechce sa mi veriť, že sa nejaký AFOL dožadoval nepotlačených základných bielych brickov  ;)
« Posledná zmena: 05. Január 2016, 21:09:23 od papluh »

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Promo sety
« Odpoveď #73 : 05. Január 2016, 22:24:14 »
aj aj, jaksi tu vyslovene nevidím to tvoje tvrdenie o nálepkách >:D malo to byť hlavne všeobecne k "starým časom"

a nechce sa mi veriť, že sa nejaký AFOL dožadoval nepotlačených základných bielych brickov  ;)

Vždy budu dva tábory ,jedny sú za nálepky a druhí  proti. Na takých malých modeloch je tých nálepok až moc na môj vkus.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Promo sety
« Odpoveď #74 : 05. Január 2016, 22:47:50 »
aj aj, jaksi tu vyslovene nevidím to tvoje tvrdenie o nálepkách >:D malo to byť hlavne všeobecne k "starým časom"

Aj v minulosti sa promo sety doplnali samolepkami, nevidim na tom nic neobvykle.

Tu hore to mas. Z 15 vydanych promo trajektov mam 8, tak asize viem, ci su tam samolepky, alebo nie. :)

a nechce sa mi veriť, že sa nejaký AFOL dožadoval nepotlačených základných bielych brickov  ;)

Tak neviem, kde si bol Ty pred 15. rokmi, ale ja uz som sa pohyboval na kadejakych LEGO forach na nete. A vtedy AFOLovia chceli aby sa nepotlacali diely, aby sa dali vsestranne pouzit a aby sa to riesilo radsej samolepkami. Bola to vseobecna diskusia, nie o promo setoch,  alebo bielych brickoch. Ale uz sa tocime dokola - co som chcel povedat som povedal.