Autor Téma: 21103 - The DeLorean Time Machine  (Prečítané 12265 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
21103 - The DeLorean Time Machine
« : 14. Marec 2014, 02:09:28 »
Dlho som zvazoval ci si zadovazim tento set, ale po oznameni realizacie Ghostbusters som sa rozhodol, aj pre tento set. O aky model vlastne ide? Malokto z mladej generacie bude asi poznat filmovu trilogiu Back to the Future (Navrat do buducnosti) z 80. rokov. Kazdopadne islo o kultovu SCI-FI komediu v hlavnej ulohe s Michaelom J. Foxom. Ako uz nazov napoveda, pointou filmu bolo cestovanie v case. Tieto cesty podnikal hlavny hrdina Marty McFly v legendarnom automobile DeLorean DMC-12. Toto vozidlo prezyvane "Time Machine* (Stroj casu), pre neho zostrojil jeho priatel - vedec Emmett "Doc" Brown. V kazdom dieli bolo auto o nieco vylepsene a tak je tomu aj v pripade LEGO CUUSOO modelu. ;) Podme sa teda nan pozriet podrobnejsie.

Krabica je v tzv. luxusnom prevedeni - cize v takom, ake pozname u setov Architecture - tvrdy, leskly karton a otvaranie bez nutnosti poskodenia obalu.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Po otvoreni v krabici najdeme 5 sackov s dielikmi, 3 samostatne Plate 2x16 a brozuru s navodom. Pri brozure sa zastavim. Ide o relativne hrubu vazbu, ale viac stran tvori infomaterial. Obsahuje informacie o filme, o automobile, zabery z filmu, ako aj informacie o Nadacii Michaela J. Foxa, ci autorovi LEGO modelu, samotnom modeli a samozrejme informacie o projekte LEGO CUUSOO. Zial, akonahle som zacal v brozurke listovat, zistil som ze kvalita vazby je uboha. Su to vkladane lepene listy a uz po prvom pouziti sa ich par uvolnilo. :(
(Fotografie jednotlivych informacii som nerobil, aby som neporusil autorske prava, kedze ide o publikaciu.)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Podme teda k samotnemu setu. Jeho sucastou je aj LEGO oddelovatko, skateboard a dve uz teraz vcelku vzacne figurky Martyho McFlya a Doca Browna. Obaja maju hlavy s dvoma tvarami - veselymi a vydesenymi. Ja som si vybral vesele varianty. ;) Zo vzacnych dielikov su to tri Tile 2x1 s potlacou a jeden Panel 2x1x2 s potlacou. Set neobsahuje ziadne samolepky! (y)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Stavba modelu je velmi prijemna, relativne rychla, jednotlive kroky su prehladne a clovek sa urcite nenudi. :)

ila_rendered ila_rendered

Najprv som zlozil zakladny model - cize verziu z 1. dielu filmu. V tomto prevedeni ma DeLorean sive kolesa a auto je najpodobnejsie svojej civilnej predlohe. ;)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

V 2. verzii dostal DeLorean cervene sklapacie kolesa, schopnost vznasat sa, zariadenie na zadnej casti a novu - oranzovu - SPZ. ;)

ila_rendered ila_rendered

V poslednej 3. verzii pribudol vpredu jadrovy reaktor pre rychlejsi pohon. Povodne som si myslel, ze na tuto upravu bude treba prestavat celu prednu cast modelu, ale je to velmi sikovne vyriesene! ;) Jadrovy reaktor tvori zlozena kompaktna cast a na jej namontovanie staci z kapoty odstranit jednu Tile 1x4 a na jej mieste sa uchyti reaktor, ktory kopiruje tvar kapoty motora (vid posledna foto). ;)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Na zaver cely set zhodnotim. Ked som tento model videl na obrazkoch, vravel som si ze nevyzera dobre. Podoba so skutocnym DeLoreanom tam je, ale cely model je moc kostrbaty a vernost sa tym padom straca. Co by modelu velmi pomohlo k vernosti s originalom, je pouzitie Slope 10 6x8 ako prednej kapoty! Asi by sa nedala realizovat 3. verzia s jarovym reaktorom, ale podoba auta by bola urcite vernejsia. Otazka, ci sa v 8-wide verzii dala vobec nejaka vernejsia podoba spravit. Co ma pozitivne prekvapilo, bola pevnost celeho modelu! Podla obrazkov som ocakaval, ze model bude vacherlaty a pri kazdom pohybe nieco odpadne, alebo sa to cele rozpadne. Opak je vsak pravdou. Auto je masivne, vsetko dobre drzi a aj vyklapacie dvere su pevne a presne. Za spracovanie teda pochvala. Co je trosku smutne - do auta sa sice vie posadit (v zaklone) figurka, ale iba jedna. Spolujazdec sa nezmesti, nakolko by si zavadzali rukami. LEGO vsak uz klasicky "nesklamalo" v dalsej veci: jedna farba - dva odtiene. Nie je to tentokrat sice nejak vyrazne, ale je.

ila_rendered

Aj napriek tomu vsak hodnotim tento set viac pozitivne, ako negativne. Priznavam, ze pred zaobstaranim toihto setu boli moje pocity opacne. Myslim, ze pre fanusika Back to the Future, Michaela J. Foxa, ale aj vseobecne fanusika 80. rokov je tento set povinnou jazdou. ;) Hlavne preto, ze aj napriek licencii nejde o nejako obzvlast drahy set - da sa este stale zohnat za cca. 40.- €. V tejto cene clovek dostane luxusne balenie, pekne spracovanu (ale nekvalitnu) informacnu brozuru, priemerny set, unikatne figurky a zopar unikatnych dielikov.
« Posledná zmena: 14. Marec 2014, 10:23:37 od KLF »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #1 : 14. Marec 2014, 10:12:44 »
Recenzia je super!
Všetky 3 filmy z trilógie sú aj v dnešnej dobe zábavné oddychovky, pričom aj to auto posobí stále dosť futuristicky.
Tento lego model sa mi až tak nepáči, je to malé, kostrbaté...videl som už aj lepšie spravené, či už v tejto mierke alebo vačšie.
Minifigovia sú ok, aj ked ten doktor (účes) sa mi zdá moc normálny...mali ho urobiť vačšieho "šialenca"  ;D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #2 : 14. Marec 2014, 10:45:18 »
 (y) Zase o tom vie clovek trosku viac. A ta brozura je dobry fail, ked sa to hned pri prvom otvoreni rozpadava :( Dufam, ze to nebude novy trend.

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #3 : 14. Marec 2014, 15:25:20 »
Super recenzia.

Toto auto sa mi najviac paci zo zadu. Potesi aj absencia samolepiek.
Kvalita brozury je strasna, cim dalej tym viac to TLG flaka.
Cela filmova trilogia sa mi paci a je jedna z mojich oblubenych, tusim je cas si ju po niekolkych rokoch pozriet znovu  :D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #4 : 14. Marec 2014, 15:38:46 »
Vahal som dlho, ci ist do tohto setu, ale nostalgia zvitazila.
Osobne ma sklamal - moj nazor je, ze radsej vobec nerobit set, pokial ma byt len takym malym kompromisnym riesenim. Ako uz niekto poznamenal, auto je dost kostrbate - suhlasim. Toto neni City, kde sa da zjednodusovat a robit male modely. Ked sa uz raz TLG dalo na licencovany set, tak to malo lepsie dotiahnut - aj za cenu vyssej ceny. Ani tie figy mi neprijdu, ze by verne kopirovali predlohu (ak by som o tomto sete nevedel, v zivote tie figy neodhadnem, koho zobrazuju). Pre mna je to sklamanie a lutujem ze som do toho siel. Mohol byt z toho paradny model, ktory by bol spolu s tymi dalsimi variantami kultovou zalezitostou. Takto ostali len niekde na polceste (ani to nie).
Ghostbusters vyzera o level lepsie.

Odhlásený Míla

  • Príspevkov: 227
  • Záchranný Útvar
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #5 : 14. Marec 2014, 17:44:07 »
Ještě by se na první verzi hodila ta blesková tyč z konce prvního dílu a vlaková kola na třetí verzi.

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #6 : 15. Marec 2014, 08:10:56 »
Pekna recenzia, mne sa paci schematickost tohoto setu

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #7 : 31. Júl 2014, 07:57:08 »
to bruzurku by som reklamoval .. do tyzdna mas novu a gratis.

Inak vedeli ste, ze ten potlaceny brick kde je napisane "sheild obsahuje preklep? :) po spravnosti je shield :) ale neviem kao tomu bolo vo filme mozno aj tam to tak bolo ;)
« Posledná zmena: 31. Júl 2014, 07:59:32 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space


Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #9 : 31. Júl 2014, 09:46:34 »
a teraz pisat legu ze chcete nove nalepky :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #10 : 31. Júl 2014, 09:50:52 »
to bruzurku by som reklamoval .. do tyzdna mas novu a gratis.

Rozbalim este Ghostbusters a uvidim v akom stave bude ta brozurka. Aj ked udajne robili uz remake, prave kvoli tej "kvalite".

a teraz pisat legu ze chcete nove nalepky :D

Nastastie su aspon v tych "CUUSOO" setoch potlacene diely.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #11 : 31. Júl 2014, 10:02:55 »
Este si vyziadaj zadarmo aj opravenu verziu ;)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #12 : 04. August 2014, 08:23:16 »
tu samolepku ma potom ale zlu kazdy :D :D hej ja mam doma Ghostbusters a tam je ta brozurka v pohode kvalita. Rozmyslam nad tymto setom stale ale zda sa mi to drahe za 40 €a v podstate tam je jedno male auticko .. :/ to si radsej exo suit kupim 5x :D
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #13 : 21. Október 2015, 09:38:21 »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 21103 - The DeLorean Time Machine
« Odpoveď #14 : 21. Október 2015, 11:36:57 »
Dnes je ten den! O0

 (y) (y) (y)
inak je to sila, ked uz zijeme v dobe, ktora sa odohrava vo filmoch ako daleka buducnost...
Marty by bol asi sklamany, ze sme nepokrocili az tak vyrazne, ako je to vo filme zobrazene...