Autor Téma: Kenworthy  (Prečítané 4967 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Kenworthy
« : 14. Február 2019, 10:36:23 »
fajn spravený odvoz dreva. Hlavne ťahač sa mi páči, náves už je slabšie spravený.


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kenworthy
« Odpoveď #1 : 14. Február 2019, 11:06:28 »
Take trochu hrube mi to pride. Inak ja cakam, kedy niekto pride s modelom, ktory bude mat na dialkove ovladanie spravene aj funkcie RAMENA! Ved to je to s cim sa chalan chce najviac hrat - ovladat to nakladanie! A nie prehmatavat na X miestach na koliecka na ramene a donekonecna tocit (vela "na" v jednej vete ;D).

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Kenworthy
« Odpoveď #2 : 14. Február 2019, 11:44:27 »
V tej mierke tazko, tam mozes byt rad, ked to vobec funguje manualne. Ak by si mal pri takej pohyblivosti ramena dokazat preniest ovladanie z motora umiestneneho niekde v podvozku az do tej ruky, tak by to muselo byt podstatne mohutnejsie. V tomto je pneumaticke ovladanie vo vyhode, staci natiahnut hadicku, a mozes mat aj 5 klbove rameno, vzdy ti staci mat na konci jeden piest, vid arocs.
Ja mam ideovo rozrobeny bager s otocnou lyzicou, rameno je komplet funkcne, ale chyba mi k nemu zvysok bagra :D Snad sa niekedy dokopem to zrealizovat, to rameno sa mi vala v krabici uz zo dva roky...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Kenworthy
« Odpoveď #3 : 14. Február 2019, 11:46:02 »
KLF:
Takých kompletne-diaľkovo ovládateľných modelov vzniká určite dosť vo svete, ale vo vačších mierkach.
Musíš rátať, že tú krabicu-IR prijímač tiež musíš niekam pripevniť. Pri tejto mierke ako ten Kenworth nieje moc možností to schovať, keď to má zároveň aj dobre vyzerať. A každý Linear-Aktuator treba hnať motorom, ktoré tiež niekam musíš dať. To by z toho ramena mal potom takú MEGA-Buchtu že konec!  :D

Ale dám ti príklad ukážkovo spraveného ramena komplet RC. Od náśho člena:


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kenworthy
« Odpoveď #4 : 14. Február 2019, 12:09:36 »
No vidis - nas clen to ma v +- rovnakej mierke a ziadna buchta! ;D A ze to nejde! :D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Kenworthy
« Odpoveď #5 : 14. Február 2019, 13:07:35 »
Ťažko takto porovnávať rozdielne koncipované vozidlá. Forwarder má vačšie kolesá, pravdepodobne celý podvozok širší, len dve nápravy vzadu dalej od základne ramena = viac miesta pre zabudovanie motorov, PF prvkov...

Mne príde rameno hrubšie na tom Forwarderi, tie prvé dva članky. Kenworth má zase tretí hrubší ale vysúvací.
A potom dalšia vec, Kenworth skladá rameno nad kabinu, v podstate 180° uhol, s tym všetkým musíš rátať, aby to fungovalo na RC... Nieje to proste také jednoduché, jak to vyzerá.

Alebo potom pneumaticky, hadičky natiahnuť kde chceš, čo už spomínal aj muffin.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Kenworthy
« Odpoveď #6 : 26. Marec 2019, 09:58:52 »
Další Kenworth. Komplet z Technic-u, ale tak DOBRE spravený, že som to tu musel dať.
Ako mu to všetko sedí napasované pekne, celá tá "kapotáž"  (y)


Features:
• 8X4 drive and fake V8 engine - 4 L motors
• Front axle steering - 1 Servo motor
• 2nd axle lifting - 1 M motor
• Rer outriggers - 1 L motor
• Boom raising - 1 L motor
• 3 stage boom extending - 1 L motor
• 2 independent winches - 2 M motors
• Towing fork - 1 M motor
• Manual towing fork extending
• Pendular suspension on 2 rear axles and torsion suspesion on 2nd axle
• 10 openable doors on each side and openable hood

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered