Autor Téma: Tatra 815 UDS modro-žltá  (Prečítané 3488 krát)

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Tatra 815 UDS modro-žltá
« : 20. September 2017, 21:31:41 »
Ako už je tradíciou, poskladal som ďalšiu Tatru. Kuknite sa.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #1 : 20. September 2017, 21:52:32 »
Pekne. UDS je jeden s mojich stavitelskych snov do buducna, samozrejme v Technicu. Paci sa mi, ze si v tej malej mierke dokazal ozivit vsetky funkcie, hoci len manualne. Vyzera to na peknu hratelnost. Snad len skoda toho vysuvneho ramena, ktore sa pri otacani lyzice zrejme tiez hybe, neviem, nakolko by sa to dalo spravit inak

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #2 : 20. September 2017, 22:10:49 »
Nie je to zle na 6-wide, ale este by sa s tym dizajnom dalo vyhrat. ;) Inak UDSko nie je taka sranda spravit, ako by sa niekomu mohlo zdat! Ja som sa on pokusal v 8-wide, ale zatial som ho nedoriesil.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #3 : 20. September 2017, 23:03:15 »
Pekny modelik a podarilo sa ti tam narvať dosť detailov na to aký je to malý model  (y)
Tiež som sa ho pokúšal zrealizovať vo 6-wide no nepodarilo sa mi to akosi doteraz  :-\
Je to postavene v tvojom štýle ,ja bych volil menšie kolesa a inak blatníky ale to je samozrejme vec názoru  ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #4 : 21. September 2017, 07:36:45 »
Ja som sa roky pokúšal o UDS, ale z materiálu classic town a neúspešne. Asi treba väčšiu mierku aby sa dali urobiť podpery, lepšia lyžica, kabína na nadstavbe a pod. Asi ideálne mierka pre technic figa.

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #5 : 21. September 2017, 22:08:15 »
Vďaka všetkým názory potešili.

@muffin - To výsuvné rameno bola výzva s ktorou som sa popasoval asi tou najjednoduchšou cestou, ale všetky ostatné pokusy vyzerali strašne. Takto to aspoň trochu vyzerá. V akej mierke plánuješ to Technic UDS?

@KLF - Máš nejaký konkrétny nápad na zlepšenie? To tvoje UDS je veľmi pekné, výsuvné rameno, rezerva, ale najlepšia časť je prepracovanosť predných blatníkov a tie nástupky do kabíny, super. Veľmi sa mi páči to prepracovanie s opačnými slope.

@Buďo - Neviem si predstaviť aké menšie kolesá, zatiaľ, ale hlavný dôvod je, že iné vhodné nemám. Ešte by som chcel pridať jeden detail a to rezervu. A čo sa týka blatníkov rozmýšľal som nad podobným konceptom v zadu, ako má na svojej tatre 8 wide KLF, ale páči sa mi blatník s tou curved kockou. Nemôžem si pomôcť. :D

@martinn - Classic lego town sú krásne modely, majú svoje čaro, ale sú to predsa len také krabice. Niečo z modernejších dielov treba isto použiť. UDS v technic fig mierke to je teda výzva. Len ma teraz z hlavy nenapadá akú radlicu by som použil, tá zo setu 8043 sa mi zdá veľká, či?

P.s.: Postujem fotky spolupráce UDS-ka s Tatrou 815 8x8.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #6 : 22. September 2017, 10:44:47 »
Este si to rameno viem predstavit ako dve vrstvy plate+tile, akurat by tam bola drobna medzera a je otazka, ako by sa uchytila lyzica, aby bola aj otocna.

Moje technic UDS je daleka buducnost, mam aktualne uz dost dlho rozostavane dve ine veci, ktore snad do konca roka dokoncim a potom mam v plane dalsie projekty, ktore uz maju aspon hrube kontury. UDS je zatial len jeden z moznych dalsich stavieb, ale vzhladom na komplikovanu funkcnost ramena a lyzice ta mierka bude musiet byt zrejme dost velka, neviem, ci sa bude dat zmestit do mierky Arocsa.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #7 : 22. September 2017, 12:20:13 »
pekne Tatrovky  (y)  super  ;) , ciste uhladne spracovanie. Co sa tyka kolies suhlasim s Budom isiel by som do trochu mensich kolies. I ked pri Legu som sa uz okaslal a sem tam zvolil velkost presne podla mierky a vo finale vyznievali male. Z toho mam take svoje male interne pravidlo, ze ak kolesa nesedia, tak radsej trocha vacsie ako mensie. No pre inspiraciu posielam, myslim ze uz tu na fore zdielaneho stavitela 6wide tuckov, ktoreho riesenie kolies sa mi paci. https://www.flickr.com/photos/smigol_/  Mimochodom, to ´tatrovske´ typicke zavesenie kolies je aj funkcne?

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #8 : 22. September 2017, 17:06:11 »
@muffin - takto ako to je to vyzerá najlepšie. Tak držím palce vo všetkých projektoch.

@TOME - Ďakujem. Skúsil som tie trošku menšie kolesá podľa vzoru od "smigol" ale naozaj to nevyzerá dobre. A to je medzi nimi rozdiel odhadom tak 2mm na priemer. Postujem k tomu foto. Ak sa jedná o "Tatrovácke zavesenie mám koncept funkčného ale nemám dostatočný počet dielov na to aby som to aplikoval na všetky stroje. Prikladám foto konceptu aj toho ako je to v skutočnosti na mojich tatrách.

Na Tatru som včera pridal rezervu, trošku som upravil zadnú časť (lebo sa otočná časť nedala otáčať o 360°) a posunul som o pol studa nasávanie chladenia.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #9 : 22. September 2017, 19:26:16 »
To riesenie naprav je paradne (y) Kolesa urcite za mna vacsie, su sice trochu tucne, ale pri LEGU si clovek moc nenavybera.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #10 : 22. September 2017, 20:31:42 »
o super! si to aj otestoval  (y) , asi si bol tiez zvedavy ako to bude vyzerat  ;) Jo  tiez som za povodne velke, ten pomer kabina / koleso je lepsi povodne. Na tych modernych truckoch to tak asi nevadi lebo maju o dost mohutnejsie kabiny a aj v realite to koleso vyzera mensie, dokonca mozno su tie kolesa mensie ako tatrovske. Ked si uz nastartoval uzke koleso tak nahod daku 5wide Aviu  ;)  ;D . Tie Tatra napravy su sikovne vyriesene  (y)

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #11 : 24. September 2017, 13:56:52 »
@muffin - Vďaka. Presne to je tá škoda, že lego je síce najväčší výrobca pneumatík na svete ale variabilita je slabá.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #12 : 24. September 2017, 14:52:34 »
uvažoval som nad tou kabínou, aby sa dala urobiť pre minifga a musela by mať teda 4w, potom také 2w na rameno a zase 4w na druhej strane teda šírka vozidla by bola 10w. otázne je ako vyriešiť to rameno na šírke 2w, či použiť niečo typizované a ako vyriešiť lyžicu. no je to náročné tento stroj.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Tatra 815 UDS modro-žltá
« Odpoveď #13 : 24. September 2017, 15:49:31 »
uvažoval som nad tou kabínou, aby sa dala urobiť pre minifga a musela by mať teda 4w,

Tak da sa aj do 3-wide kabiny umiestnit fig. Ja sa skor trapim so zdvihanim ramena. Preto to par rokov uz lezi ladom.