Autor Téma: Star Wars - filmy  (Prečítané 58856 krát)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Star Wars - filmy
« : 16. Apríl 2015, 23:59:56 »
Je uz par hodin na svete novy teaser/skoro trailer
youtube.com/starwars sekcia videa

vypada to celkom dobre

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #1 : 18. Apríl 2015, 10:36:22 »
Pride novy film. Ak som dobre pochopil, tak to bude Epizoda VII. Prvykrat to nebude robit Lucas, ale Disney, tak som zvedavy ci to nepojde kvalitou dolu.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #2 : 18. Apríl 2015, 12:27:08 »
Pride novy film. Ak som dobre pochopil, tak to bude Epizoda VII. Prvykrat to nebude robit Lucas, ale Disney, tak som zvedavy ci to nepojde kvalitou dolu.

Jo, pochopils, je to 7micka, potom bude SW film kazdy rok ako je to u Marvel filmov.
Kvalitou filmu ako takeho a hereckych vykonov to ma sancu ist hore.
Zle je zmazanie mnozstva dobreho deja a postav v celej EU.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #3 : 19. Apríl 2015, 16:54:08 »
Zle je zmazanie mnozstva dobreho deja a postav v celej EU.

Neboli dostatocne politicko multikulti korektne?

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #4 : 19. Apríl 2015, 21:55:30 »
Kašlať na všetky predsudky, a iné nezmyselnosti. Podstata pre nás (všetkých) je iba aby sa film páčil, a bol dôstojným pokračovaním produktu, ktorý najlepšie zarábal v celej histórie v dejinách kinematografie. Takže nám obyčajným smrteľníkom ostáva iba jediné - modliť sa za kvalitný produkt. (Lebo keď vidím, že posledný žebrák s prístupom na net, sa vyjadruje aký je jeho názor dôležitý, tak to radšej ani nedopíšem..., podľa hesla - iba dement kričí aký je jeho názor dôležitý....)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #5 : 21. Apríl 2015, 11:37:53 »
Neboli dostatocne politicko multikulti korektne?

Nie, len toho uz bolo moc a zacalo sa v tom tazko vyznavat a navyse vraj knihy+komixi vs TV vs hry nie vzdy do seba dokonale zapadali lebo ich mali na starost rozne teamy. Taktiez mat cisty stol im dava moznost ho zase zaplnat, lebo EU siahala od 1000ce rokov pred Ep4 po tusim 120 ci kolko po Ep4 (tusim 4tej Skywalkerovskej generacie)

Jedinu vyhodu to ma ze teraz hadam pribehy a celu celistvost SW univerza maju na starosti dost kvalifikovani ludia a budu to strazit napriec celim multimedialnym spektrom. Podla toho ako ty ludia ako Pablo Hidalgo, Dave Fillony (hadam som tie mena dobre napisal, nechce sa mi googlit :) ) zatial odpovedaju a vedu story to vypada byt na dobry team.

Ja dufam ze znacnu cast fakt podstatnych a dobrych postav (mozno aj cele casti EU) tam nakoniec zakomponuju.
Zatial co robia v CW, Rebels, dokonca aj poslednych Vader comixoch vypadfa viac menej ok a konzistentne (zatial mam pochybnosti iba o A a B wingov ucinkujucich v Rebels season 2)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #6 : 21. Apríl 2015, 12:35:30 »
Ahaa, to EU neni Europska Unia :) No do SW sa velmi nevyznam, takze tieto skratky nepoznam. Tak preto taka odveci otazka.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #7 : 21. Apríl 2015, 15:50:41 »
Ahaa, to EU neni Europska Unia :) No do SW sa velmi nevyznam, takze tieto skratky nepoznam. Tak preto taka odveci otazka.

aaah jasne EU - Expanded Universe
EU je vsetko co je mimo filmov a animovanich serialov, cize knihy, komixy, hry atd

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #8 : 21. Apríl 2015, 17:06:13 »
no esteze ja "uznavam" len hlavnych 6 filmov, a nemusim sa trapit nad tym, co kde ako prekrutili, ktory serial nesedi s akym filmom, kde aka raketa moze alebo nemoze byt, a teda si mozem s kludnym svedomim pozriet sedmicku...
tie balasty a pribehy okolo su len na tahanie penazi, este by to clovek akcpetoval, ak by to malo nejaku suvislu liniu a neodporovalo si to - a je smutne, ze si majitel licencie neustrazi logicku naslednost deja / postav atd, potom je to cele dehonestovane...

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #9 : 21. Apríl 2015, 20:37:48 »
no esteze ja "uznavam" len hlavnych 6 filmov, a nemusim sa trapit nad tym, co kde ako prekrutili, ktory serial nesedi s akym filmom, kde aka raketa moze alebo nemoze byt, a teda si mozem s kludnym svedomim pozriet sedmicku...
tie balasty a pribehy okolo su len na tahanie penazi, este by to clovek akcpetoval, ak by to malo nejaku suvislu liniu a neodporovalo si to - a je smutne, ze si majitel licencie neustrazi logicku naslednost deja / postav atd, potom je to cele dehonestovane...

 (y)  ;D

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #10 : 22. Apríl 2015, 12:56:07 »
no esteze ja "uznavam" len hlavnych 6 filmov, a nemusim sa trapit nad tym, co kde ako prekrutili, ktory serial nesedi s akym filmom, kde aka raketa moze alebo nemoze byt, a teda si mozem s kludnym svedomim pozriet sedmicku...
tie balasty a pribehy okolo su len na tahanie penazi, este by to clovek akcpetoval, ak by to malo nejaku suvislu liniu a neodporovalo si to - a je smutne, ze si majitel licencie neustrazi logicku naslednost deja / postav atd, potom je to cele dehonestovane...

Serialy
Clone Wars (okrem tych uplne prvych kreslenych)
Rebels
su popri filmoch tiez canon (oficialny dej)

Ono nie vsetko z EU bolo uplne super a nie vsetko uplne zapadalo ale je tam velke mnoztvo perfektnych postav, lodi, planet a miest a mnozstvo z deja do seba paradne zapada

Neviem ci si cital Thrawn trilogiu - ak nie skus a potom napis ci je to az take zle alebo nie (je to aj v komixovej verzii co sa da preletiet o nieco rychlejsie)

napr Thrawn je taka popularna postava ze ta sa urcite do Canonu doplni/objavy skor ci neskor -> ma prilis velku fanovsku zakladnu
mozno si prevezmu cast Thrawn trilogie a trochu ju upravia alebo bude Thrawn novy nepriatel po 7,8,9 alebo sda mozno v 7.8.9 rovno objavi

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #11 : 22. Apríl 2015, 16:17:34 »
Je pravdou, že ak sa človek chce naozaj začať hlbšie zaujímať o daný svet, v dnešnej dobe sa nezaobíde bez nadmerného úsilia čítania kníh, komiksov, atď...  Na jednej strane musí človek vynaložiť viac energie a času na zoznámenie sa s danou problematikou, ale potom... Sa mu otvoria úplne iné, nové dimenzie daného universa, o ktorých ani len netušil.
Ja síce nie som total maniak SW, ale mám rovnaké skúsenosti v inom svete. Takže za mňa, určite sa oplatí ísť hlbšie, ako (takmer) v každej oblasti.....  >:D

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #12 : 24. August 2015, 20:49:04 »
Kedze nie vsetci chodia k susedom, preposielam tuto info (od Kubos.cz) aj sem
http://imgur.com/a/lbYLw#0

paci sa mi ten Nerf E-11 upgrade alebo ako ho nazvu
Aj Furby je zaujimavy

Uvidim na ceny ked pojdem Piatok cez Vieden

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #13 : 24. August 2015, 21:16:12 »
Ale Force Friday je až 4tého Septembra nie, tj o týždeň ?
« Posledná zmena: 24. August 2015, 21:29:18 od papluh »

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Star Wars - filmy
« Odpoveď #14 : 24. August 2015, 22:31:33 »
Ale Force Friday je až 4tého Septembra nie, tj o týždeň ?

hej 4teho, katalog sa dostal von asi skor :)