Autor Téma: mozaika - Polia  (Prečítané 2744 krát)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 395
mozaika - Polia
« : 20. Marec 2021, 14:18:37 »
Oslovila ma farebná ponuka dielikov na mozaiky vrámci tunajšej projektovej podpory, vyrobila som takýto postimpresionistický obraz podľa Vincenta van Gogha. Obraz sa volá Polia, namaľovaný v 1890. Treba na to pozerať s väčším odstupom, zblízka vidno, že to je z lega  :P
Je to na 6 baseplatoch + rámik, prilepené na asi tak 3mm tenkej doske obojstrannou lepiacou páskou, celé to má 3 kg.


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: mozaika - Polia
« Odpoveď #1 : 20. Marec 2021, 14:32:05 »
Ani som necital text, v 1 sekunde som si povedal - van Gogh! ;D (y)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 395
Re: mozaika - Polia
« Odpoveď #2 : 20. Marec 2021, 15:12:37 »
Ešte záber z lepenia, docela náročné to trafiť. To nie je ako práca s buzolou  ;)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: mozaika - Polia
« Odpoveď #3 : 20. Marec 2021, 17:53:27 »
Možno by to chcelo ešte zväčšiť, ale inak  (y)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 395
Re: mozaika - Polia
« Odpoveď #4 : 21. Marec 2021, 16:20:19 »
Možno by to chcelo ešte zväčšiť, ale inak  (y)

Pozrela som internet, originál má iba 50 x 65 cm, toto je ešte väčšie. Chcelo by to skôr zmenšiť dieliky, nech to je jemnozrnnejšie, alebo teda fakt to zrobiť tým olejom na plátne, tam potom vidno aj ťahy jednotlivých štetín toho štetca.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: mozaika - Polia
« Odpoveď #5 : 21. Marec 2021, 19:38:39 »
Ano - treba na to pozerat z dialky - ale potom je to BOMBA... gratulujem - nadherne dielo....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: mozaika - Polia
« Odpoveď #6 : 21. Marec 2021, 19:50:13 »
Super. Jeden z prvých výstupov projektovej podpory :D  Teda presnejšie druhý, prvý bol asi MikeL ale ten to vyslovene nepriznal >:D

Myslím že v rámci umenia sa dá to rozlíšenie považovať za súčasť prezentácie.

Inak čo sa týka lepenia tak ja som rátal s lepením prázdnych baseplates a skladanie až potom. Teraz zas neviem čo bude lepšie...

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 395
Re: mozaika - Polia
« Odpoveď #7 : 21. Marec 2021, 22:17:20 »
Pýtalo to 5 odtieňov sivej a aj dosť veľa nezohnateľných blue-violet plôšok, tak je obloha nakoniec farebne posunutá dosť viac do modrej. Tak ale hlavne že je jasné, že je tam na tých poliach teplučko, nech už by to leto prišlo konečne...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: mozaika - Polia
« Odpoveď #8 : 22. Marec 2021, 12:35:17 »
Parada (y) Apson viem, na co isli tie 2x2 gold tile ;) Super detail.

Super. Jeden z prvých výstupov projektovej podpory :D  Teda presnejšie druhý, prvý bol asi MikeL ale ten to vyslovene nepriznal >:D

Bez mucenia priznavam, ze som bol prvy >:D

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: mozaika - Polia
« Odpoveď #9 : 22. Marec 2021, 17:56:30 »
Pekná mozajočka   (y)
Ja som v tom nevidel polia ,ale dojem som mal príjemný  :) To ty farby .
Až keď som si prečítal o čo ide som sa dozvedel o čo ide.
Sa mi zdá ale niekde sú použité trans clear dieliky ?
Každopádne mi to pripomenulo film  "Aféra Tommase Crowna" Kde išlo (okrem iného) o krádež obrazu od  Moneta - Kopa sena .
Toto mi to pripomenula tvoja mozaika a samozrejme obraz Slnečnice (otec mal repliku)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 395
Re: mozaika - Polia
« Odpoveď #10 : 22. Marec 2021, 22:27:17 »
Ešte teda môžem pridať k dobru poučenie z krízového vývoja. Ponuka dielikov vrámci projektovej podpory je dobrý motivačný spúšťač. Samozrejme mi bolo jasné, že úlohu treba zadať programu, Papluh mi poradil Brickaizer. Vedela som dopredu, že bude fungovať bezplatne len pár dní. Tak ale do konca objedávania dielikov aj tak boli nejaké dva dni. Technikálie som pobrala nejak intuitívne a vôbec ma nenapadlo v tej chvíli riešiť, ako budem zháňať chýbajúce odtiene sivej, alebo tie trans-neon orange a blue-violet dieliky. Veď ten program predsa vychádza z existujúcich farieb, čo sa kupujú na bricklinku  :)) Myslím že ten program aj ukazoval, že by to malo na bricklinku prísť na cenu cez 700€, spätne už to nezistím, odvtedy som program nespúšťala, keď to nemám zaplatené (čo ak by od toho... to čo ja viem...vybuchol počítač). To poučenie je, že na prípravu si treba nechať viac času. Nejak sa tam dajú farby posúvať a zamieňať, ale to som už nepobrala, lebo bolo neskoro v noci a bolo treba už dieliky z podpory rýchlo objednať, a s tým zvyškom sa nejak popasovať až neskôr.
Výsledný efekt je výborný vo večernom svetle akvária s odstupom 5 metrov od obrazu, zblízka teda nič moc, bohužial. Ak budete robiť výstavu v nejakom väčšom priestore, tak kdesi na stene ďaleko od dverí bude hádam dobrý.
A ďakujem všetkým, čo napísali, že sa im to páči  :-*