Autor Téma: Ebay  (Prečítané 24382 krát)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Ebay
« Odpoveď #15 : 25. Január 2012, 19:13:30 »
V dnešnej dobe by tie sety z 80 a 90 rokov, nemali žiadnu (ani najmenšiu) šancu na úspech. Napriek tomu, že sa nám (AFOLom) veľmi páčia a dokonca majú pre nás veľmi veľkú cenu. Ale určite ani jedno jediné decko by takáto klasika nenadchla. Z jednoduchého dôvodu, tieto sety dnes už z pohľadu "modernosti" vyznievajú veľmi humorne, a čo je doležitejšie, predáva sa to čo je práve "in", čiže čo je v reklame (dnes NINJAGO).

Staré sety majú význam výlučne iba pre niekoľko tisíc AFOLov na celom svete a toť vše. A nehovoriac, žeby, ak by sa náhodou znova vydali, úplne by rozvrátili "starožitnú" hodnotu starých setov. Preto si myslím, že by spôsobili viac škody ako úžitku. To isté platí pri UCSkách, ak by znova vydali tebárs 10179, svojho by som vyhodil z okna. Bola by to totálna tragédia.

swiss villa

Re: Ebay
« Odpoveď #16 : 25. Január 2012, 20:15:00 »
Staré sety majú význam výlučne iba pre niekoľko tisíc AFOLov na celom svete a toť vše. A nehovoriac, žeby, ak by sa náhodou znova vydali, úplne by rozvrátili "starožitnú" hodnotu starých setov. Preto si myslím, že by spôsobili viac škody ako úžitku.

Žiadna škoda, firma Lego predsa nemá žiaden profit v súvislosti z predajov starých setov tretími osobami. Naopak. Ľuďom to odčerpáva prostriedky, a tým pádom majú menej peňazí na nákup setov nových.

Čo by sa komu v Legu stalo, keby vydali niečo ako napríklad nazvem to "Lego famous Sticker Book of all times...." kde taká brožúra by obsahovala stickery tých najúspešnejších setov z minulosti. Takýto originál by poslúžil aj afolom (a ako veľmi) a potešili by sa i decká (ale vlastne ani nie, lebo si myslím že by sa to hneď rozchytalo a deckám by sa neušlo). Stickery, to je osobitná kapitola, za tie sú najväčšie pálky, a výrobné náklady pre Lego by boli fakt smiešne. Lenže....lenže... kecať môžme o tom donekonečna, oni majú svoje stratégie.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Ebay
« Odpoveď #17 : 25. Január 2012, 21:22:21 »
Patricius, uplny suhlas. Az na tie UCS - to je uplne ina situacia ako pri starych setoch - tam prevazuje ich hodnota ako pekneho prepracovaneho diela nad starozitnou hodnotou. Plus by vedeli oslovit aj sucasne decka (teenagerov). Suhlasim ze by porazilo tych, co to draho kupili, ale na tych sa TLC nepozera - ak sa na to pozerame komercne, tak pre TLC nema zmysel vydavat sety z 80.rokov, nema zmysel vydavat stickery ci neviem ake veci co ziadaju afolovia, ale nadcasove sety typu UCS falcon, ISD, modular, taj mahal, kolotoc ma zmysel vydat o 10 alebo 20 rokov znova - tie budu rovnako dobre posobit v kazdej dobe, kedze tam ide o co najvernejsie stvarnenie originalu a nie o farbu figov, tvar prilby a pod...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Ebay
« Odpoveď #18 : 25. Január 2012, 21:26:34 »
...a čo je doležitejšie, predáva sa to čo je práve "in", čiže čo je v reklame (dnes NINJAGO).

No aky problem urobit reklamu na stare sety? :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Ebay
« Odpoveď #19 : 25. Január 2012, 21:30:00 »
ale nadcasove sety typu UCS falcon, ISD, modular, taj mahal, kolotoc ma zmysel vydat o 10 alebo 20 rokov znova - tie budu rovnako dobre posobit v kazdej dobe, kedze tam ide o co najvernejsie stvarnenie originalu a nie o farbu figov, tvar prilby a pod...

Ako vies, ze o 20 rokov tieto sety nebudu posobit nudne pre decka z roku 2032? :) Ako vies, ze vtedy nebudu LEGO dieliky este detailnejsie a modely 4x vacsie? ;) Tak ako sa dnes pozerame na sety z 80. rokov, tak sa mozno budu decka v roku 2032 pozerat na Modularne domy, ci UCS sety. ;)

swiss villa

Re: Ebay
« Odpoveď #20 : 25. Január 2012, 21:38:33 »
Pre TLC má zmysel robiť sety s minimálnymi nákladmi a maximálnymi ziskami. Čiže nabubralé krabice s pár kocečkami. Sety hlavne pre deti.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Ebay
« Odpoveď #21 : 25. Január 2012, 22:20:34 »
No aky problem urobit reklamu na stare sety? :)

Po technickej stránke žiaden. Po "zmysluplnej (aby bol marketing čo najúspešnejší)" by to bola pre TLC tragédia. Si dovolím tvrdiť. Dnes vo všeobecnosti 99,9% populácie sa nezaujíma o starožitnosti. A to je paradoxne na nich to najcennejšie.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Ebay
« Odpoveď #22 : 26. Január 2012, 00:59:35 »
Ako vies, ze o 20 rokov tieto sety nebudu posobit nudne pre decka z roku 2032? :) Ako vies, ze vtedy nebudu LEGO dieliky este detailnejsie a modely 4x vacsie? ;) Tak ako sa dnes pozerame na sety z 80. rokov, tak sa mozno budu decka v roku 2032 pozerat na Modularne domy, ci UCS sety. ;)

exclusives sety boli robene s dorazom na co najvernejsiu podobu s originalom, a prakticky tam nie je velmi co zlepsovat. Tazko o tom polemizovat, lebo nemame ziadny takyto set z 80.rokov, ktory by sa dal zhodnotit, ci ma este nieco povedat. Pri beznych setoch - napr. castle, policajna stanica atd - sa da stale co menit, modifikovat, pripadavat nove diely a napady. Ale co sa da zmenit napr. na Falcone? Plus nemusi ist o reediciu v horizonte 20-30 rokov, ale napr. len o 10 rokov, pocas ktorych k velkym zmenam v stavebnych technikach a dielikoch nedojde...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Ebay
« Odpoveď #23 : 03. Apríl 2012, 18:41:08 »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Ebay
« Odpoveď #24 : 03. Apríl 2012, 20:27:17 »
Krasne :-) ale som zvedavy kto to kupi, ale ked obcas ten ebay sledujem uviduje ma cena dielov. Niektory predajcovia nahodia par rovnakych dielov za 1-3usd a na BL je cena max  0,5usd a kupodivu preda to! na ludoch co nepoznaju BL sa da dobre zarabat.

Odhlásený Morandi

  • Príspevkov: 146
Re: Ebay
« Odpoveď #25 : 03. Apríl 2012, 21:02:54 »
Uf... :o Ako pochopim, ked dame nejaku sialene posobiacu sumu za nejake rare LEGO, ale za 1 poondiatu figurku dat tolkoto, to mi pride chore! ::)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Ebay
« Odpoveď #26 : 03. Apríl 2012, 21:05:36 »
Uf... :o Ako pochopim, ked dame nejaku sialene posobiacu sumu za nejake rare LEGO, ale za 1 poondiatu figurku dat tolkoto, to mi pride chore! ::)

Vďaka chlapci. Nebudete mi veriť, ale teraz som našiel tieto vaše príspevky a práve dnes popoludní som pozeral tú figúrku a uvažoval, ako sa k nej dopracovať...  >:D

Odhlásený Morandi

  • Príspevkov: 146
Re: Ebay
« Odpoveď #27 : 03. Apríl 2012, 21:07:27 »
Neverim, ze ju vezmes za takuto sumu!!! >:D

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Ebay
« Odpoveď #28 : 03. Apríl 2012, 22:08:39 »
Nevezmem, len som momentálne lepšie BuyItNow asi nenašiel...
...ale poriadne som ani nehľadal. Len by som ju rád mal vo svojej zbierke. Okrem nej mi chýba ešte Shadow ARF Trooper...  :-\

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Ebay
« Odpoveď #29 : 11. Apríl 2012, 23:22:53 »
No nekup to!

ila_rendered