Autor Téma: Festhry2017 TRNAVA (10.2. – 12.2. 2017)  (Prečítané 11646 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Festhry2017 TRNAVA (10.2. – 12.2. 2017)
« Odpoveď #30 : 16. Marec 2017, 12:16:36 »
Samozrejme, dalo by sa to spravit lepsie. Lenze treba poznať aj podmienky:
- ak nemáš vitríny alebo niečo iné na zamknutie tak to je v tvojom vlastnom záujme zbaliť na noc a odniesť si to
- ráno máš tak max hodinu na vynesenie a rozbalenie, večer podobne
- v podstate prvý deň na mieste zistíš ako tých X pridelených stolov vôbec vyzerá

Samozrejme ak by mal niekto pekne napinované, očíslované a ľahko prepraviteľné modulárne mestečko, čo sa dá rozložiť za pol hoďku tak by to pomohlo ... kto sa hlási ?

Ono nie každá 2 denná akcia musí byť jak Stupava kde sa na stavbu v čistom čase spotrebuje toľko ako sú otváracie hodiny...

Ďalšia vec je to, že celá akcia je zameraná skôr na interakciu medzi ľudmi (tie hracie stoly, v kuse "bežiaci" moderátor...) . To nieje vystavovanie premakaných MOCov ako nejakých muzeíných exponátov v sklenenej kocke. Príklad, boli tam papieroví modelári, mali 3x takú plochu ako LEGO, kopec modelov, niektoré brutálne ... akurát zavrené vo vitríne a nikde nikde. Návštevník prišiel pozrel a do minúty dvoch bol preč. Tých pár hodín čo som tam bol som sa nezastavil, ľudia sa pýtali a bavili o všetkom možnom - kúpa, zbieranie, Mindstorms (odkazoval som na FLL), aké budú ďalšie výstavy (odkaz na TatraLUG!), ako kúpiť náhradné diely (BL a  iné lokálne weby :D ),  ako obchádzať nedodávanie z LEGO Shopu ...


Samozrejme akcia s a vyvija a aj v ramci limitov sa to da zlepsovat:
- prikryt niecim tie hrozne stoly hoci aj obycajny obrus ci plachta
- pripravit si nejake podstavy na "schody" aby boli exponaty v 2. rade lepsie vidiet, napr zrecyklovat prepravne krabice prekryte nejakým plátnom
- nosit veci co su lahko vybratelne a instalovatelne (moje modulary sa prepravuju po poschodiach)
- ozivit to kolajisko par baseplatami a vozidlami a pod - zas len styl "z krabice na stol, zo stola do krabice"
...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Festhry2017 TRNAVA (10.2. – 12.2. 2017)
« Odpoveď #31 : 16. Marec 2017, 13:00:24 »
To mi je jasné tie vojenské podmienky.
Àno, hlavne na tie hrozné stoly som konkrétne narážal - plachtu prehodiť nezaberie nič, to je taký úplne minimálny základ to mať vždy.

Tak aspoň že ludí ste mali dosť... človek čo tam nebol nemá predstavu, vidí len 4 "o ničom" fotky a na základe toho hodnotí.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Festhry2017 TRNAVA (10.2. – 12.2. 2017)
« Odpoveď #32 : 16. Marec 2017, 13:06:28 »
Osobne mi to pride velmi slabe a neesteticke. A kde je nejaka reklama na TatraLUG na zaklade ktorej by si mohol aspon nejaku odmenu dostat? Aj ked nakoniec mozno aj dobre, ze tam ta reklama nebola. >:D

mal som TL tricko, tsim si niekto cvakol aj wwwcku

Baner uz nebol cas brat.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Festhry2017 TRNAVA (10.2. – 12.2. 2017)
« Odpoveď #33 : 16. Marec 2017, 13:27:24 »
To mi je jasné tie vojenské podmienky.
Àno, hlavne na tie hrozné stoly som konkrétne narážal - plachtu prehodiť nezaberie nič, to je taký úplne minimálny základ to mať vždy.

Tak aspoň že ludí ste mali dosť... človek čo tam nebol nemá predstavu, vidí len 4 "o ničom" fotky a na základe toho hodnotí.

Tento typ akcie je hlavne o interakcii s ludmi kedze si tam stale. A ludia zaujem maju, pytaju sa vselico ako Papluh spominal - je to ine ako ked je vystava v muzeu kde si akurat precitaju stitky a mozno ak sa sprievodkina nauci tak dozvedia nejake fakty o legu ale urcite nie to co im vieme povedat nazivo
Taktiez sme to tam nechceli nehavat na noc (prilis velke riziko) takze kazdy den to cele rozlozit a zlozit a toto 2dni opakovat -> a samozrejme u mna doma nanosit z auta do bytu a zase spet 2x takisto. Takze na estetiku nebol cas ani podmienky.

Co sa straveneho casu tyka - povodne som chcel jeden den "pracovat" a druhy zobrat rodinu na tu akciu a zabavit sa tam s deckami ale 1) decka boli chore 2) druhy den som nakoniec musel byt aj ja lebo Jago bol dost chory. Takze ani plan b ze by isla len elanor a kamos a zahrali by sme nejake spolocenske hry tiez nevysiel.
Inak o tom stravenom case to plati potom na kazdu nasu akciu :) clovek miesto instalovania akcie a potom rozoberania moze ten cas radsej travit s rodinou - takze je to to iste.

Fotky som naschval robil ked tam bolo malo ludi len aby som vedel jak sme to tam mali rozlozene. Je mi neprijemne fotit si bez dovolenia ludi z detmi. Ja to tiez nemam rad ked zi ma niekto bez dovolenia fotografuje z detmi. Organizatorka akcie tam ale pobehovala s fotakom, spytam sa ci nahodou nespravila nejake fotky este aj u nas teda.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Festhry2017 TRNAVA (10.2. – 12.2. 2017)
« Odpoveď #34 : 16. Marec 2017, 14:03:33 »
Ja chápem úplne od začiatku zmysel týchto výkendoviek, netreba mi to vysvetlovať znova a znova. Ved to ste nerobili prvý krát, takúto rýchlovku.

Ja by som na nejakej minimálnej prezentačnej úrovni trval, lebo to potom ani tie stoly tam nemusia byť, dajte to na zem všetko.  :D

Ved každého vec, ako naloží s volným časom, to je jasné. Ja neodhováram nikoho, ked vás to baví tak super. Ja len, že keď už tam idem, tak nech to nevyzerá jak ked si školáci na základke donesú lego do triedy cez prestávku.

Tak bez dovolenia je blbé fotiť, ale stačí slušne osloviť mamku, fotra s deckami a vačšinou neni problém...sklenenú flašu ti hádam nikto o hlavu nerozbije, maximálne nejaký ten lavý-pravý hák dostaneš...


Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Festhry2017 TRNAVA (10.2. – 12.2. 2017)
« Odpoveď #35 : 16. Marec 2017, 18:34:11 »
Ja by som na nejakej minimálnej prezentačnej úrovni trval, lebo to potom ani tie stoly tam nemusia byť, dajte to na zem všetko.  :D

Idealne by bolo OSB doska a cez to plachta ale osb doska vyzaduje uz pomali dodavku na transkort. Pytal som ci nemaju nejaku OSB dosku ale nic nenasli, dokonca aj tie stoli sme si tam museli v Sobotu rano este poriadne nanosit co nam mali prichystat oni este v piatok.
Mozno na buduci rocnik skusime ziadat aspon nech zabezpecia 1 dosku + plachtu a to uz vopred ako poziadavku.

Tie lavice co boli ako zabrany tam boli aj pominule, su sucastou vybavy tej haly asik. Sluzia dobre - lepsie ako zabrany lebo si na ne detvaky dicky sadaju a tie male na to postavia aby lepsie videli. Staci ze sme ich posunuli dostatocne od stola a napominali ked niekto zoskocil dole a zacal sa tam potulovat :)