Autor Téma: LEGO v médiách  (Prečítané 96438 krát)

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
LEGO v médiách
« : 06. September 2013, 21:12:42 »
Firma Lego sa stala svetovou dvojkou vo výrobe hračiek
Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6924477/firma-lego-sa-stala-svetovou-dvojkou-vo-vyrobe-hraciek.html#ixzz2e8pnJ8fq

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #1 : 06. September 2013, 21:22:12 »
Kvizova otazka - co je na ilustracnom obrazku pri tom clanku?

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #2 : 06. September 2013, 22:20:50 »
Star Hawkova svatba. ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #3 : 29. Apríl 2014, 14:42:07 »
Sice to nie je priamo o LEGU, ale tyka sa to aj LEGA. ;)

Děti místo stavebnic používají tablety a rostou z nich nešikové

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #4 : 29. Apríl 2014, 22:30:50 »
Sice to nie je priamo o LEGU, ale tyka sa to aj LEGA. ;)

Děti místo stavebnic používají tablety a rostou z nich nešikové

Toto manzelka zacina dost riesit, ze ci im kupime neskor tablety, mobili a pod alebo sa ich budeme snazit od toho drzat dalej.
Lega maju doma furu, tak uvidime ci ich to zacne bavit, este maju cas ale tak za pol roka uz im dam zvatlat duplo.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #5 : 29. Apríl 2014, 23:06:21 »
Ja som vyrastal na Legu, strávil som pri ňom nekonečné hodiny, myslím si, že mi to dalo veľmi veľa, často si v živote uvedomím, čo všetko z toho čo robím  ako má súvislosť s tými hodinami pri Legu. Uvidíme čo bude z tabletovej generácie.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #6 : 29. Apríl 2014, 23:17:31 »
Ono aj tablety maju pre decka urcity prinos - ziskaju z toho IT zrucnost, ktora je dnes potrebna. ALE - celkovo je ten efekt dnesnych hraciek viac negativny v porovnani s nasim detstvom - paradoxne - lebo na prvy pohlad by clovek povedal, ze vacsi vyber hraciek a veci = viac moznosti pre deti. Jednak su decka rozmaznane a dokazu sa s 1 hrackou zabavit 100x kratsiu dobu ako my, ktori sme taki vyber nemali, a jednak maju vsetky veci ako na podnose vo finalnej podobe - nepotrebuju az tak vymyslat vlastne stavby z lega, lebo mozu mat vsetky druhy setov od vesmirneho po hradove, nemusia si trapit fantaziu a vyrabat si hracky, lebo maju vsetky od vymyslu sveta, nepotrebuju sa zabavit inou, uzitocnejsiou formou, lebo je milion jednoduchsich lakadiel, atd atd. Vedie to k obmedzeniu fantazie ale aj vzdelavania. Staci ked si spomeniem co mi dalo zbieranie znamok - perfektne zmaknutie dejepisu + zemepisu. Kto teraz zbiera znamky? Vsetko maju hotove, spravene, staci sa pohrat a zahodit a ist dalej. Nehovoriac o vplyve pocitacovych hier, ktore znizuju cas na ine, kreativnejsie hry, resp. sport.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #7 : 29. Apríl 2014, 23:49:05 »
Je to tak, ako pises Brano. Ja to vidim aj na mojich zakaznikoch. Uz viackrat sa ma zakaznicka spytala - "a da sa z toho postavit aj nieco ine, alebo len to co je na obrazku?". No tak, kedze je to z malych kociek LEGA, tak asize sa z toho da postavit X veci. Ludia na co nemaju navod, to uz nevedia postavit. A kedze vo vacsine setov je len 1 navod, tak si myslia ze sa z toho da postavit len ten konkretny model. Ved LEGO je o FANTAZII! Treba stavat z HLAVY! Nielen to, na co mam navod. Naco potom si kupuju napr. Star Wars sety? Ved trebars take Hasbro vyraba ovela vernejsie SW hracky a netreba ich skladat. My ked sme boli deti, tak sme skladali vela veci prave z hlavy! O TOMTO LEGO JE!

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #8 : 30. Apríl 2014, 00:21:04 »
ja som inak vela veci staval prave kvoli nedostupnosti hraciek. Co som videl v telke a nedalo sa kupit som si postavil: drak, tyranosaurus , batmobil, cislo 5 zije, f-16, vozidla pre ninja korytnacky ...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #9 : 30. Apríl 2014, 00:33:14 »
Kto by sa namahal so stavbou vlastneho vytvoru, ked moze mat hocijaky typ stavby a pekne podla navodu a s novymi figami...
Trosku robi aj TLC chybu ze prestalo robit take tie kreativne velke sety - pre mna bol absolutnym zakladom vsetkych stavieb tento set:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=744-1
bolo tam mozne postavit 5 modelov podla navodu, bol tam motor a par ozubenych kolies, takze sa dalo vytvorit aj kopu vlastnych vytvorov, podporovalo to fantaziu aj technicke zrucnosti (zapojenie ozubenych kolies, retazi atd). V kombinacii este s 2 vacsimi stavebnicami sa dalo postavit cokolvek - velky hrad, vesmirna pevnost, ponorka, atd atd. Taketo sety chybaju. Creatory su dost uzko zamerane - bud nejaky dom, alebo motorka a pod, maju len 3 varianty stavby, motory a rozne ozubene kolesa davaju len do technic, ale to nemusi byt to prave orechove pre 9-10 rocnych. Chcelo by to velke sety s kopou uzitocneho materialu - najma bricky zakladnych velkosti 1x1, 1x2, 1x4 a v zakladnych farbach, pneumatiky, ozubene kolesa, motor, k tomu navody na par modelov, zvysok na fantaziu... a bezne davy nebudu fungovat systemom kupy 2 creatorov + motory a kolesa z BL, resp. nudny box len s kockami a potom dokupovavat zvysok.
Samozrejme vela robi to, ze ked niekde nabuchaju pekne figy a krasny obal, tak to decka viac laka. Ale stale by bolo dost deciek, co si chcu volne stavat a potrebuju vela dobreho materialu...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #10 : 30. Apríl 2014, 08:41:36 »
Je to tak, ako pises Brano. Ja to vidim aj na mojich zakaznikoch. Uz viackrat sa ma zakaznicka spytala - "a da sa z toho postavit aj nieco ine, alebo len to co je na obrazku?". No tak, kedze je to z malych kociek LEGA, tak asize sa z toho da postavit X veci. Ludia na co nemaju navod, to uz nevedia postavit. A kedze vo vacsine setov je len 1 navod, tak si myslia ze sa z toho da postavit len ten konkretny model. Ved LEGO je o FANTAZII! Treba stavat z HLAVY! Nielen to, na co mam navod. Naco potom si kupuju napr. Star Wars sety? Ved trebars take Hasbro vyraba ovela vernejsie SW hracky a netreba ich skladat. My ked sme boli deti, tak sme skladali vela veci prave z hlavy! O TOMTO LEGO JE!

No keby TLG nezrusilo tie alternativne modely z krabic setov, nepytala by sa blbosti ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #11 : 30. Apríl 2014, 20:28:38 »
Tak je to ako píšete, ja som mal napríklad väčšinou všetko lego v jednej krabici a staval som všetko možné, často som napodobňoval sety z katalógu o ktorých som mohol len snívať, ale ešte častejšie som staval čo som kde videl. Pripájam fotografiu z môjho detstva zo stavby televízneho vysielača stráženého políciou, určite zistíte z akého setu najmä pochádza  ;)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #12 : 05. Máj 2014, 08:51:02 »
mojej priatelky brat ma vo veku 10 rokov asi 1000x viac lega nez som mal v jeho veku ja a nevie z toho okrem toho co je na krabici postavit nic ine .. a v podstate je prenho kazda stavebnica jednorazovka .. ja som mal 3 male lega a hral som sa s nimii donekonence .. ono na to LEGO treba asi aj ine predpoklady nejaku tu predstavivost aj prirodeznu inteligenciu .. iank radsej dat decku do ruky loptu a dufat ze z neho nebude uplne drevo :D
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space


Odhlásený Míla

  • Príspevkov: 227
  • Záchranný Útvar
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #14 : 29. Jún 2014, 21:49:38 »
v kladně dělaj z komára velblouda.  ;D ;D