Autor Téma: Jeep Wrangler  (Prečítané 8809 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #15 : 18. Marec 2017, 19:44:52 »
Hmm.. nie je to ono. :-\ Tu masku treba este doriesit, ale inak pekny model. (y)

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #16 : 18. Marec 2017, 21:41:54 »
Zachytil som tento model až teraz - vyzerá to super - (y) -/ako piše Klf  možno ešte na tu masku skusit nejaké alternativy

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #17 : 20. Marec 2017, 11:05:37 »
Hmm, tam by sedeli tile mriežky 3-studové, ale také neexistujú...

Ešte by som bral do úvahy riešenie, že spraviť ten predok plný a tie mriežky nalepiť ako nálepku - to by vyzeralo najlepšie, jak original.

Chcelo by to prerobiť tú spodnú hranu pod svetlami tak, aby to bolo "kompatibilné" s tou mriežkou, proste jeden kus zarovno, celý ten predok...

« Posledná zmena: 20. Marec 2017, 11:23:14 od Paliason »

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #18 : 20. Marec 2017, 11:34:43 »
no hej toto riesenie uz lepsie neupravim, asi jedine tou nalepkou. To treba od zakladu premyslet nanovo masku, a mysliet aj na smerovky  ;) tak budem sa snazit domyslet to  8)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #19 : 27. Marec 2017, 12:00:28 »
Na testovanie zlepseni detailov som si urobil digitalny model. Skusil som polepit nieco na tej povodnej maske, smerovky, horne zaoblenie a grille tile vo farbe auta, budem aj dalej spekulovat ak bude cas  ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #20 : 27. Marec 2017, 16:16:56 »
Vyzera to fajn, ale ak chces naozaj kopirovat original, tak by si mal porozmyslat nad tym, ako v tej prednej maske spravit presne sedem otvorov, co je pre tuto znacku charakteristicke ;)

A ako tak nad tym premyslam, malo by to byt celkom jednoduche. Mas to na sirku 6 studov. Ak to spravis z plateov 1x2 ulozenych zvislo, tak 5 plates na sebe je na sirku 2 studov, cize sa ti tam zmesti 15 plateov. Krajne das vo farbe katroserie a zvysok prestriedas s ciernymi a vyjde ti ich tam presne 7. Jeden okraj bude asi tile, study by zavadzali. Uchytenie sa da zriesit tak, ze na dvoch miestach das plate 2x2 corner (podla toho ako ti to bude vychadzat na zarovnanie s brickom) a tie vytrcajuce casti uchytis na brick with stud. Povedal by som, ze pod kapotou na to bude miesta dost.
« Posledná zmena: 27. Marec 2017, 16:25:40 od MiKeL »

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #21 : 27. Marec 2017, 22:03:08 »
Vyzera to fajn, ale ak chces naozaj kopirovat original, tak by si mal porozmyslat nad tym, ako v tej prednej maske spravit presne sedem otvorov, co je pre tuto znacku charakteristicke ;)

A ako tak nad tym premyslam, malo by to byt celkom jednoduche. Mas to na sirku 6 studov. Ak to spravis z plateov 1x2 ulozenych zvislo, tak 5 plates na sebe je na sirku 2 studov, cize sa ti tam zmesti 15 plateov. Krajne das vo farbe katroserie a zvysok prestriedas s ciernymi a vyjde ti ich tam presne 7. Jeden okraj bude asi tile, study by zavadzali. Uchytenie sa da zriesit tak, ze na dvoch miestach das plate 2x2 corner (podla toho ako ti to bude vychadzat na zarovnanie s brickom) a tie vytrcajuce casti uchytis na brick with stud. Povedal by som, ze pod kapotou na to bude miesta dost.

Presne to iste napadlo aj mna ako prvé keď som to videl  (y)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #22 : 28. Marec 2017, 10:12:04 »
dik!   8)  skusim

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #23 : 29. Marec 2017, 11:56:45 »
V tej bielej by som ho bral hneď!  :D

Dobre si to prerobil, presne tie nedostatky si eliminoval, o ktorých som ti písal ešte v prvom mojom komente. Tá horná zaoblená lišta jednoznačne pomohla celému tomu predku.

Aj tie disky kolies sú lepšie teraz.

Mimochodom výborný nápad od Mikela. Som zvedavý jak to bude vyzerať, ale stále nebude vyriešené to, že tých 7 otvorov má byť pretiahnutých až dole ku blikačom.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #24 : 29. Marec 2017, 12:17:42 »
Tie smerovky vyzeraju byt pod svetlami, takze otvory sa daju spravit z plate 1x3 a potiahnut nizsie. Len tam asi vznikne medzera, kedze 3 study nie su napasovatelne na vysku brickov. Mozno nejako navrch alebo naspodok napasovat bracket, pripadne dat dole pred to tile. Tiez som zvedavy, ako tato modifikacia vyznie v celku ;)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #25 : 29. Marec 2017, 14:16:13 »
diky, hej v tom 3D mi tam ten skok uplne udieral do oka, tak som skusil to zaoblenie a dobre si vtedy poznamenal! chybalo tam nieco  ;). Na maske pracujem, aj ine riesenia mi napadli, dokonca aj predlzenie mriezky, ak to bude poslem na porovnanie  8)


Dobre si to prerobil, presne tie nedostatky si eliminoval, o ktorých som ti písal ešte v prvom mojom komente. Tá horná zaoblená lišta jednoznačne pomohla celému tomu predku.

Mimochodom výborný nápad od Mikela. Som zvedavý jak to bude vyzerať, ale stále nebude vyriešené to, že tých 7 otvorov má byť pretiahnutých až dole ku blikačom.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #26 : 29. Marec 2017, 20:36:35 »
takze posielam studiu masky. Prve dve su iba pokusy inych pristupov ktore som testoval, a hned aj vylucil. Potom som uplne zacal od zakladu nanovo s tym ze som chcel dosiahnut jemne nahnutie masky tak ako je na realnom modely, a tu uz bol priestor aplikovat postup co pisal Mikel a odobril misoku. Zaroven tam je o stud navyse cize sa dalo aj mriezku potiahnut nizsie co poznamenal Paliason, posledna varianta je pokus o vacsiu plasticitu mriezky.   ;) dikes za podnety!  8)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #27 : 30. Marec 2017, 10:36:15 »
Naparadu! Ta tretia verzia sa mi pozdava najviac  (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #28 : 30. Marec 2017, 14:39:28 »
tiež asi 3. variant

a podľa mna si to žiada dať miesto svetiel toto  ::)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Jeep Wrangler
« Odpoveď #29 : 30. Marec 2017, 19:15:50 »
suhlasim s vami! 3  ;). Noooo tak s takymi svetlami by bol uz ako zivy  :D