Autor Téma: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)  (Prečítané 4395 krát)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« : 25. Marec 2016, 16:17:47 »
Ahojte

prispievam na fórum svojim najnovším výtvorom, je to ťahač so sklápacím návesom. Mierka 8 studov, funkcie zatáčanie kolies, otváranie dverí a sklápanie korby na návese. Dúfam, že sa Vám bude páčiť.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« Odpoveď #1 : 25. Marec 2016, 16:53:18 »
Nooo... tak mne, ako fanusikovi 8-wide vozidiel sa paci! (y)  Ako si uchytil piest na korbu?

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« Odpoveď #2 : 25. Marec 2016, 17:17:40 »
to som rád že sa páči, uchytil som to s technic dielmi viď fotka, ktoré som nasadil na klasicky lego stud. Bál som sa že to nezvládne ten tlak pri sklápaní, ale pevné to je velmi, až ma to prekvapilo, ani náznak toho že by sa to chcelo odpojiť, skôr trpí uchytenie na konci korby.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« Odpoveď #3 : 25. Marec 2016, 17:35:28 »
Raz by sme mohli spravit spolocnu vystavku 8-wide modelov. ;)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« Odpoveď #4 : 25. Marec 2016, 17:55:50 »
no raz by sme mohli, velmi rád  :),  ešte ale  musím vela popracovať,  tejto mierke sa chcem určite venovať ďalej.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« Odpoveď #5 : 25. Marec 2016, 23:09:35 »
Naves ujde, ale tahac mi pride dost odflaknuty. Ja by som to nespravil ani takto, ale vzhladom na to, co som uz videl, si myslim, ze v 8w to ide aj krajsie. Tolko moj skromny nazor. Neviem, ci si to robil z toho co mas alebo si si to navrhol a objednaval. Ak z toho, co si mal, tak budis, ale ak si to takto naplanoval, tak este trochu potrenuj ;)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« Odpoveď #6 : 26. Marec 2016, 20:50:20 »
nemal som to navrhnuté a objednané diely, varil som z vody čo mám doma. Aj keby, tak asi by sa to nejak zásadne nezmenilo, no myslím treba vždy dokončiť na úrovni akej si, a ísť na další, a postupne naberať skúsenosti a vždy budeš už stavať trochu inak, ak si to myslel tým trénovaním, tak súhlasím.
Ďakujem za názor, ale aby sme ho úplne skonštruktívnili, vieš pls poslať podľa teba super moc v 8w, rád si pozriem a inšpirujem sa.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« Odpoveď #7 : 28. Marec 2016, 01:07:28 »
V pohode. Je mi jasne, ze nikto z nas dokonaly z neba nespadol.  (Az na par individui) neviem ti poslat link na ten naj model, proste sa mi na tom tvojom nepaci je, ze je to take nesurode, prazdne, rozbite a nedetailne. Moj nazor a pohlad na vec. Ale ako pises, varil si z toho co mas k dispozicii, takze to beriem a predpokladam, ze je to to naj co si z toho dokazal vytazit. Ako sa hovori, keby si mal vsetko lego sveta, je to lepsie ;) a vazim si tvoj postoj, kazdy sa sa casom zlepsuje. A je to vidno aj u takeho genia ako je paliason - prve modely boli skvele, ale tie dalsie este lepsie. Takze stavat, stavat a trenpvat a raz to bude globalne pacive (y)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« Odpoveď #8 : 28. Marec 2016, 11:29:49 »
hej keď si to už popísal konkrétnejšie tak viem čo myslíš  (y), diky za postrehy, dúfam že ďalší sa mi už podarí viac prepracovať  ;).  A predsa len keby si narazil na niečo fakt super a spomenieš si, tak to sem šupni, lebo ja som našiel kopec parádnych, ale ak je skvelo spracovaný detailne podla predlohy tak vačšinou to trocha uberá na reálnej funkčnosti, a teda len položiť do vitríny. Ja mám velmi rád technic, no mám rád keď to je viac konkretizované, čiže sa snažím pri stavaní nájsť taký stred medzi technicom a povedzme model teamom v malej mierke. Našiel som prepracovanejší príklad https://c1.staticflickr.com/9/8283/7829806048_2eee5072f1_b.jpg

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« Odpoveď #9 : 28. Marec 2016, 11:40:17 »
MiKeL: treba si uvedomit, ze chalan to robi v mierke 8-wide z Technic beamov plus mu zatacaju kolesa. Za tychto okolnosti sa dizajn ovela tazie spracuvava ako z klasickych dielikov.
TOME: na Brickshelfe je par paradnych 8-wide truckov, ale zvacsa su z klasickych dielikov a bez funkcneho zatacania kolies.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« Odpoveď #10 : 29. Marec 2016, 12:32:14 »
Ano, je pravda, ze som si neuvedomil to zatacanie, ale mne sa nepozdava hlavne kabina a ta so zatacanim vela spolocneho nema, minimalne nie predna maska, okna, dvere.

Odhlásený MMX

  • Príspevkov: 108
    • Moje sety.
Re: Volvo ťahač + sklápací náves_(8wide)
« Odpoveď #11 : 30. Marec 2016, 16:50:20 »
Mne sa to paci super  :) (y)