Autor Téma: LEGO návrat  (Prečítané 4105 krát)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
LEGO návrat
« : 05. December 2015, 20:33:07 »
Zdravím Vás nadšenci Lega!

Som čerstvým členom tohoto fóra a posielam prvý príspevok. K stavebnici Lego som sa dostal, ako to býva, už v detstve. Lego bolo vtedy neoddeliteľnou súčasťou každého môjho dňa a bolo len otázkou času, kedy sa k nemu vrátim. Je to tu! opäť som si k nemu našiel cestu a v rámci odreagovania a oddychu od povinností si rád niečo vytvorím. Vždy som inklinoval a určite aj naďalej budem k modelom na kolesách a sekundárne sa môže pritrafiť nejaká budova. Moja zbierka je zatiaľ poskromnejšia ale postupne sa bude obohacovať. Teším sa na inšpirácie a impulzy a dúfam že aj moje začiatky búdu mať nejaký prínos. T.

foto: naposledy vytvorený ťahač s návesom, komparz model 42035, už staršie odťahovacie auto a prestavaný 42001.

skromná zbierka z detstva: 725,6662,6670,6660,6614,1954,1760,8207. čerstvé: 42001,42035.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: LEGO návrat
« Odpoveď #1 : 05. December 2015, 21:13:30 »
Vitaj :-)

Chvalim ten kamion, pripomina mi taku "expert" verziu zo zaciatku 70rokov. Chvalim napad stolicky ako blatnik, Len kolesa na cisterne mi tam nepasuju.


Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO návrat
« Odpoveď #2 : 05. December 2015, 23:21:13 »
Vitaj a zapoj sa. Dufam, ze aj do vystav ;) len tie fotky s kamionom, ktory by ma aj zaujal su strasne tmave

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LEGO návrat
« Odpoveď #3 : 06. December 2015, 01:57:23 »
Ten  kamiom vyzera zauimavo.Jeto v clasic town štíle .Absoúotne netušim ako si upevnuil blatniky a zaroveň spravil otáčacie predne kolesa.
Velképlus dávavam použitu na takomo to mdeli  velke panely,konkretne na navese  (y)
BTW : určte poračuj vo svoje tvrbe dalej

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: LEGO návrat
« Odpoveď #4 : 06. December 2015, 11:20:48 »
diky, som rád že kamion zaujal :-) No kolesá na cisterne sa mi tiež vôbec nepozdávajú, snáď časom ho dám prezuť :-D a aj nafotiť kvalitnejšie. Blatník som dlho špekuloval, je to tam tak divoko po otáčané o 180° pod kabínou a bohužial otáčanie kolies je fake, len efekt pri fotení a moje zbožné prianie, že by sa to dalo v tejto malej mierke urobiť, btw. dá sa to? asi nie že, to by musel byť nejaký špeciálny diel, inak tam na to nie je priestor.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: LEGO návrat
« Odpoveď #5 : 06. December 2015, 11:34:14 »
To otacanie kolies som si vsimol az teraz  ;D

Otacanie  by sa dalo vyriesit jednoduchym dielom:
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?P=3680c02#T=P
Ale zalezi ako mas riesenu napravu, ale prerobit sa to da vzdy  ;)


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO návrat
« Odpoveď #6 : 06. December 2015, 11:39:01 »
Otacanie  by sa dalo vyriesit jednoduchym dielom:
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?P=3680c02#T=P
Ale zalezi ako mas riesenu napravu, ale prerobit sa to da vzdy  ;)

Toto nie je dobre riesenie.

bohužial otáčanie kolies je fake, len efekt pri fotení a moje zbožné prianie, že by sa to dalo v tejto malej mierke urobiť, btw. dá sa to?

Da sa to aj v tejto mierke - jeden zo sposobov najdes napr. tu.

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 346
Re: LEGO návrat
« Odpoveď #7 : 06. December 2015, 13:11:03 »
cisterna za kamiónom vyzerá veľmi dobre  (y), všimol som si, že na komparz modeli 42035 - mám ho aj ja v zbierke  :), nie sú nalepené nálepky, ja som ich tiež nelepil, osobne nemám moc rád nálepky aj ked zvyšujú autentickosť modelov.

Odhlásený MMX

  • Príspevkov: 108
    • Moje sety.
Re: LEGO návrat
« Odpoveď #8 : 13. December 2015, 09:55:10 »
Ten kamion je velmi zaujimavo rieseny  (y)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: LEGO návrat
« Odpoveď #9 : 14. December 2015, 13:50:04 »
Toto nie je dobre riesenie.

Da sa to aj v tejto mierke - jeden zo sposobov najdes napr. tu.

hej to prvé otáčanie by asi nefungovalo. To na 6 wide čo si poslal je super, si to skúsim poskladať  aspoň virtuálne, inak nemám na to diely. A ani by sa to moc lahko nedalo aplikovať na ten kamion, lebo to je taký rozšírený 4 wide o blatníky, nádrže a kabínový spoiler. Tak sa musím uspokojiť s pevnou nápravou, alebo prerobiť celú platformu na 6 w. Ďakujem za radu :-)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: LEGO návrat
« Odpoveď #10 : 14. December 2015, 14:20:46 »
cisterna za kamiónom vyzerá veľmi dobre  (y), všimol som si, že na komparz modeli 42035 - mám ho aj ja v zbierke  :), nie sú nalepené nálepky, ja som ich tiež nelepil, osobne nemám moc rád nálepky aj ked zvyšujú autentickosť modelov.

diky :-). Hej nepolepil som ho, tiež nálepky osobne nemám moc rád, pôsobí to na mňa bez nich čistejšie, na techniku to podľa mňa nemá až taký zásadný význam ved veľa vecí tam je vyabstrahovaných. Na detailnom model team to už je iné, tam nálepky tú autenticitu ozaj umocňujú.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: LEGO návrat
« Odpoveď #11 : 01. Január 2016, 20:39:29 »
ťahač sa ide rozobrať, pre zvečnenie digitalny zápis a malý update ;) , ešte musím na podvozku popracovať, tento je stále dosť utopený v karosérii. Z tohoto pohladu to nie je (na stastie) videt ale neni to úplne dobre.