Autor Téma: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu  (Prečítané 10143 krát)

Kuba

Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #30 : 16. August 2016, 19:21:36 »
Padlo tady něco ve smyslu, že vítěž by se další 1-2 roky nesměl účastnit, potažmo by nebyl hodnocen. což je špatně. Proč demotivovat právě toho, který umí postavit něco, co se nejvíce líbí.To by foru spíše uškodilo (Právě takové stavitelé forum potřebuje). 

Rozdělení do kategorií se jeví jako zajimavý nápad.
Udělejte to postupově. Ten kdo už byl oceněn, nebo bude oceněn v příštích letech, se automaticky stane TOP stavitelem a bude v druhé kategorii. Ve vyšší kategori třeba tři ceny s vyšší hodnotou, a v nižší 4 ceny kde by 1 cena měla cca stejnou hodnotu jako cena pro třetího v TOP kategorii. Až by za 3-4 roky bylo hodně top stavitelů, vytvořila by se pak další 3 kategorie.

Tak je to motivující pro všechny, jak pro nováčky, tak pro zkušené. Určitě se nesnažte kohokoliv demotivovat.


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #31 : 17. August 2016, 01:33:02 »
Hmm, škoda že sa to zvrháva na riešenie toho kto aký set dostane. Možno som idealista, ale malo by to byť o tom dostať ocenenie nezávisle od toho či je za to set veľkosti modularu alebo Creator zvieratiek...

Pár mojich nočných myšlienok k téme:
-Za TOP staviteľa by sa mal považovať hocikto komu sa dostane pocty mať MOC, ktorý bude adminmi pozvaný zúčastniť sa oficiálnej TatraLUG výstavy ako samostatne stojace dielo (tj musí obstáť mimo spoločných projektov/mesta/koľajiska). Po správnosti by to malo zostať aj tím, ktorí pozvanie dostanú ale  MOC nebude možné vystaviť z praktických príčin (cena dopravy, absencia vitrín a pod).
- Aby to aj medzi TOP staviteľmi bolo spravodlivé, bolo by dobré ak by aj v rámci tejto kategórie boli odlíšené veľkosti diel. Merítko by malo byť založené na "sedliackom rozume" a nie striktne definované, najmä by mali byť príklady pre rôzne typy diel - budova, vozidlá/Technic, mozaika,.. kde posúdenie je na adminovi. Hranicou by mohla napríklad byť volumetrická veľkosť vačšieho modularu (tj je jedno či ho dám pokope alebo po poschodiach vedľa seba), vozidlo do veľkosti AROCS, mozaika do 64x64....
- Zvyšná kategória by boli "čakatelia", ľudia čo nedosiahli úrovne byť samostatným vystatovateľom a ich tohoročné MOCy.

- zaujímavosťou by mohli byť modifikácie hodnotenia nielen podľa hlasov, ale aj bonusovými bodmi napr za online prezentáciu (fotky, popis), prezentovanie diela napr na youtube s odkazom na Tatralug a XY pozretiami, pridanie diela na stránky Rebrickable, Flickr,... zas s odkazom LUG a získaním min ZYX prezretí, referencie na známych blogoch...

- princípom má byť odmeniť tých čo reprezentujú a motivovať tých čo sa snažia, a kľudne to môže byť tak, že u TOPov bude súťaž ostrejšia, tj menej lepších cien a u zvyšku viac cien, ale menších.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #32 : 17. August 2016, 10:16:05 »
Hmm, zalozime ligu (viac ligovych urovni a ludia sa medzi nimi budu presuvat podla tvorby) alebo rebricek podobne ako v tenise a podla toho sa urci, kto je kde ;) Zacat sa moze vysledkami z predoslych rocnikov.

Kuba

Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #33 : 17. August 2016, 16:26:40 »
No jo, některým to příjde směšné, založit kategorie,  >:D ale system "liga" zaručeně motivuje všechny ať jsou na jakékoliv úrovni. Viz. snad veškerý sport.  ;)
začátečníci se budou snažit dostat do vyšší kategorie ( a nejlepší budou taktéž odměněni), a ti ve vyšší kategorii zase budou chtít uspět co nejlépe v nabité konkurenci ( a získat nějaký hodnotnější zajimavý set).

Samozřejmě je to jen jedna z možností, třeba se najde lepší systém. O0

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #34 : 17. August 2016, 21:00:47 »
No jo, některým to příjde směšné, založit kategorie,  >:D ale system "liga" zaručeně motivuje všechny ať jsou na jakékoliv úrovni. Viz. snad veškerý sport.  ;)
začátečníci se budou snažit dostat do vyšší kategorie ( a nejlepší budou taktéž odměněni), a ti ve vyšší kategorii zase budou chtít uspět co nejlépe v nabité konkurenci ( a získat nějaký hodnotnější zajimavý set).

Samozřejmě je to jen jedna z možností, třeba se najde lepší systém. O0

Ak je to reakcia na moj prispevok tak som sa ai zle vyjadril podla mna by to bolo uplne epicke mat nieco ako ligu - dokonca by sme mohli mat aj odznačiky ku LUGackym trickam pre nejakych speci stavitelov a top miesta. Praveze tento navrh plne podporujem a je podla mna zatial najlepsim zhrnutim celeho snazenia do jednej vacsej veci  :D

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #35 : 19. August 2016, 08:22:19 »
to s tou ligou je dobry napad :)))  naprikald hodnotenie moze byt sucet vsetkych halsov za vsetky sutaze od clenov lugu .. ked spravi nietko 4 mocy a zsika dokopy 8 hlasov a niekto spravi jeden sice na nom ziska 6 hlasov ale motivovalo by to aj ludi robit nie len kvalitu ale aj kvantitu :D

tak by sa naprikald zarucilo ze sice v danej sutazi by ten kto je prvy nemusel mat najviac bodov v lige. Obcasny sutaziaci by tym padom mohol vvyhrat nejaku danu sutaz ale celkovo by ho bodovo predbehol v lige ten co pravidelne sutazi. aj ked sa neumiestnuje na prvych miestach. tak by z ligy bolo jasne kto je najproduktivnejsi a zas v danej sutazi by vyhral vzdy ten najlespi a nedostaval by automaticky vsetky ceny top 3 z ligy. Rebricek by bol skor o prestizi a neico ako neustalom nastroji na porovnavanie v LUGU .. tam by mohli byt pripisovane Body aj za ucast na vystavach.
« Posledná zmena: 19. August 2016, 08:25:51 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #36 : 19. August 2016, 09:05:30 »
"Ligy" maju jeden hacik. Treba si uvedomit, ze toto je sutaz MOCov a nie CLENOV. OK - taky Paliason povedzme stavia len velke veci. Ale niekto postavi jeden rok megamodel napr. hradu, s ktorym sa dostane do 1. ligy. O rok postavi 5 auticok - a s nimi sa automaticky dostane do 1. ligy? Pricom mozno by tie auticka nevyhrali ani v 2. lige, kde by sa nachadzala povedzme nejaka kozmicka lod? Takze ligy su fajn napad, len mali by sa tykat MOCov a nie clenov. A to je problem, ako spravit.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #37 : 19. August 2016, 09:54:41 »
Nevidel by som to az tak cierne. Ja to vnimam ako hybrid. Sutazia MOCy, ale tie musel niekto postavit, takze nepriamo je to aj sutaz clenov. Hlavne ked cela diskusia je viac menej o tom, ako oddelit top stavitelov od netop a zrazu to zvrtnes na sutaz len mocov, nie stavitelov ;) A ked sa niekto prepracuje s niecim kvalitnym do 1. ligy a potom sa na to vykasle a postavi 5 auticok, je to asi skor jeho problem, nez systemu. Neziska dost hlasov a ide zase o uroven nizsie a vymeni si miesto s tym, co postavil tu kozmicku lod a ten dostane prilezitost sa ukazat v dalsom roku.

Moja predstava je ale skor rebricek ako ligy a zaroven by to bol rebricek cez viac rokov (povedzme nieco ako v hokeji, kde na olympiadu idu timy s najviac bodmi za poslenych par rokov) pripadne by sa body za predosle roky nejako kratili nizsimi koeficientami (napr. posledny rok x1, predposledny x0.5, pred tym x0.25 atd v zavislosti od poctu rokov dozadu). A do vyrocnej sutaze by sa potom rozdelili ludia podla umiestnenia v rebricku - prvych N ako top a zvysok. Body ako pisal skifi, 1 hlas = 1 bod a pocitali by sa za akekolvek sutaze. Ano, bli by tam anomalie, kde by mohol stavitel s ucastami na mensich sutaziach predbehnut ineho, ktory pojde len do vyrocnej (kedze tam ide viac menej vsetko automaticky), ale pri pocte sutazi tuna sa toho velmi neobavam ;) a nic nie je zadarmo. Dalsia moznost, ako to skomplikovat, je pri ucasti viac mocov od jedneho stavitela v jednej sutazi pocitat body len za ten, co dostane najviac hlasov.

No alebo nam uz ostava len subjektivna anketa, kde si ludia sami vyberu, kto je a kto nie je top ;)

Alebo sa na to vykaslat  C:-)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #38 : 19. August 2016, 09:59:39 »
Toto uz je moc komplikovane (hlavne pre beznych ludi).

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #39 : 19. August 2016, 10:20:11 »
Bezny lud uvidi jednoduchu tabulku s tromi stlpcami = poradie, meno, body.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #40 : 31. August 2016, 14:20:50 »
pri citani jednotlivych prispevkov na tuto temu je az zarazajuce ako dokazeme uplne jednoduchu a banalnu myslienku zrazu tak domotat, ze aj teoria relativyty bledne. Preco mame potrebu vsetko komplikovat, vymyslat vzorce (n)  ....to chceme i taku  cistu vec akou je sutaz o naj lego vytvor hnat do extremu a riesit cez zlozity algoritmus?

ludkovia....asi je zrejme, ze sa vacsina i vzorcofilov O0 dohodne na tom, ze treba dve kategorie. Ale preboha nekomplikujme veci a ako pisem v predoslom prispevku nechajme rozdelenie MOCov do kategorii TOP a NORMAL na Admina. Bude to sice viac subjektivne posudenie, ale Admin je profik a ja by som mu doveroval, ze to rozdeli podla najlepsieho vedomia a svedomia. Ceny dajte bud rovnocenne pre obe kategorie, alebo ako motivaciu trosku dajte medove motuziky sutaziacim v kategorii NORMAL. Pripadne dajte aj tretiu kategoriu iba pre deti, kam mozu svoje dielka prihlasovat iba detvaky do povedzme 12?13? 14? rokov. Tam by som na cenach nesetril prpadne cenou by mohol byt aj par hodinovy pobyt v nejakom super lego shope u nasich Rakuskych susedov. A myslim si, ze bude vymalovane. O0.

Hawk a peace O0

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #41 : 31. August 2016, 18:49:43 »
Dajme najprv zahlasovať ľudí ohľadom toho, ktorý staviteľ patrí do ktorej kategórie, aby sa vyjadrili všetci (viac ľudí) o danom staviteľovi, kam by ho zaradili. Podľa toho bude staviteľ so svojimi MOCmi súťažiť v určenej kategórii. Pred každou takouto veľkou súťažou sa teda najprv dozvieme názor ľudí, či staviteľ v ich očiach niekam postúpil, či prestúpil...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #42 : 31. August 2016, 19:04:05 »
...Admin je profik a ja by som mu doveroval, ze to rozdeli podla najlepsieho vedomia a svedomia.

Adminovia su tu dvaja. Ale my to prave chceme nechat na vas. Lebo ako pises - ak to my rozdelime, bude to dost subjektivne. Vy sa rozhodnite ako to chcete a my to budeme respektovat. Ide o to, aby aj bezni stavitelia mali sancu daco vyhrat. Nie kazdy je nadany sialenec ako Budo, Palo, Dany a spol. Na druhej strane by tito ludia mali byt motivaciou, aby sa clovek na nich dotiahol. Ale zacinam si mysliet, ze pri stavitelskej aktivite Slovakov bude asi lepsie, ked to nechame ako to je. Ale ak budete chciet zmenu - spravime.

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #43 : 31. August 2016, 19:56:10 »
Este donedavna som lepil papierove modely a zucastnoval sa sutazi. Podobne ako pri legu, je tazke porovnavat model auta s hradom. A rovnako by bolo tazke delit top stavitelov od zaciatocnikov, aj zaciatocnik dokaze vytriet zrak dlhorocnym patlalom. Preto su kategorie rozdelene na osobne automobily, nakladne automobily, lode, vlaky, stavby, space, atd...A aj ked zakladna papierovych modelarov je zlomkom z tej legovej, stavia sa viac, kazdy si minimalne jeden nejaky ten model zlepi. Tym chcem zopakovat ze kym sa nezacne viac stavat, kategorie nemaju zmysel
bye

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #44 : 02. December 2016, 18:58:01 »
Takze vyzera to tak, ze zrejme tento rok pojdeme este v spolocnej kategorii. Jedna podstatna zmena tu ale bude. Ludia si budu prihlasovat svoje MOCy do sutaze sami! Cize kazdy sam zvazi, ci ten jeho MOC je hodny sutaze a podla vlastneho uvazenia si ho prihlasi, resp. neprihlasi. Prihlasovanie by mohlo zacat po Vianociach, alebo 1. januara 2017. Bude nutne uviest URL (linku), kde sa tu na fore dany MOC nachadza. MOC musi byt postaveny v tomto roku.