Autor Téma: Rušeň radu 770/771 ,,Čmeliak"  (Prečítané 2136 krát)

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Rušeň radu 770/771 ,,Čmeliak"
« : 06. Február 2020, 13:02:45 »
Opäť ďalší výtvor z archívu, bol poskladaný niekedy na začiatku roku 2018. Znova sa ospravedlňujem za kvalitu fotiek ale ,(a to platí aj pre všetky moje doterajšie príspevky) keď som to fotil tak som nerátal s tým že tie fotky uvidí niekedy niekto iný ako ja. No a tento model som sa rozhodol sem dať preto, (napriek tomu že som s ním nebol zrovna moc spokojný) lebo ako som postrehol tak z lega technic nikto vlaky nestavia , čo samozrejme má svoje dôvody , ja som sa sám o tom presvedčil že to nemá moc význam, ale tak aspoň som to skúsil. No a teda ide o model rušňa pochádzajúceho zo závodu ČKD , s pôvodným radovým označením T 669.0 , známy skôr pod prezývkou Čmeliak (ktorá vznikla z označenia pre vývoznú verziu tohoto rušňa do ZSSR, ČME) . Model má hnaných všetkých 6 náprav, každá jedným PF L motorom, Ďalej tu bol jeden PF XL motor ktorý cez maketu motora K 6 S 310 DR poháňal dvojpiestový kompresor a za ním ešte ventilátor (ktorý je vidieť na streche prednej kapoty). Nápravy boli neodpružené (napriek mojej snahe ), a obidva podvozky boli voči rámu otočné a torzne vypružené.
« Posledná zmena: 06. Február 2020, 13:04:53 od Tatrovak »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Rušeň radu 770/771 ,,Čmeliak"
« Odpoveď #1 : 06. Február 2020, 13:29:13 »
no ak sa nestane zázrak tak to vidím tak, že minimálne polovicu nominácii na MOC 2020 bude tvojich :D

mimochodom čo sú to za hadičky, tie transparentné nevyzerajú na originál, niečo otestované z bežného obchodu ?

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Rušeň radu 770/771 ,,Čmeliak"
« Odpoveď #2 : 06. Február 2020, 13:32:20 »
Ďakujem za pochvalu, ale zas ma nepreceňuj , sú tu aj iný naozaj šikovný ľudia  :). Čakal som na to keď sa ma niekto opýta na tie hadičky :D , sú to nenastrihané gumičky do cykloventilu , ja som si ich kúpil 5m za 1.50 eur , a dôvod prečo ich používam je ako inak cena  :D. Ale inak fungujú docela fajn trocha horšie sa navlekajú a nevydržia až taký tlak ako originál 4mm hadičky ale na menšiu záťaž stačia. Napríklad keď si všimneš na mojej Tatre 148 je zdvíhanie ramena ,a logicky aj všetky prepojenia pred ním , spojené originálnymi hadičkami ale ovládanie zlamovania a klieští je už napojené tou neoriginálnou a úplne v pohode to funguje.
« Posledná zmena: 06. Február 2020, 13:39:10 od Tatrovak »

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Rušeň radu 770/771 ,,Čmeliak"
« Odpoveď #3 : 06. Február 2020, 16:20:19 »
Možno som s Legom v kontakte krátko veď len nejakých 30 rokov, ale nikdy by ma nenapadlo spraviť vlak z technicu...  :o Veď na to nie sú koľajnice ani kolesá ani... Tých ani je veľa... A aj keď som googlil tak nájsť technic lokomotivu v tejto kvalite som nedokázal... Sehr interessant...  (y) Ako fakt to by ma nenapadlo...  :oldman:

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Rušeň radu 770/771 ,,Čmeliak"
« Odpoveď #4 : 06. Február 2020, 16:29:26 »
Jako ono kolajnice by sa dali sraviť ale museli by mať oblúky z naozaj veľkým polomerom, alebo by som musel postaviť len štvor alebo dvoj nápravový rušeň, uvidím možno s k takémuto niečomu ešte niekedy vrátim :D

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Rušeň radu 770/771 ,,Čmeliak"
« Odpoveď #5 : 06. Február 2020, 19:01:06 »
Príjemne a nekonvenčné  (y) Žiaden drobček to nieje :D
S rušňom postaveným čisto z technicu sa stretávam len druhý krát  ;)  Sa mi páči že skúšaš rôzne témy a nedržíš sa len cestných vozidiel  ;)
Väčšina tvojich diel je síce čierna (staviaš z toho čo máš) , plánuješ v budúcnosti postaviť niektoré znovu v bežných farbách ? (napr. v modrej by pekne zanikli bežné modré piny)
Na výstave by to malo úspech i ako stacionárny model ;)

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Rušeň radu 770/771 ,,Čmeliak"
« Odpoveď #6 : 06. Február 2020, 19:04:08 »
Ďakujem, určite do budúcna chcem už konečne prestať stavať stále všetko len čierne, v najbližšej dobe by som chcel investovať minimálne do tmavo šedej farby , ale ako dlho bude trvať kým sa mi to podarí zrealizovať naozaj neviem, bude to asi záležať hlavne od rozpočtu :D.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Rušeň radu 770/771 ,,Čmeliak"
« Odpoveď #7 : 06. Február 2020, 20:24:30 »
v najbližšej dobe by som chcel investovať minimálne do tmavo šedej farby

;D No... to bude pokrok! ;D
Ale inak cierna farba ma v Technicu tu vyhodu, ze opticky zanikaju medzery a diery v stavbe.

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Rušeň radu 770/771 ,,Čmeliak"
« Odpoveď #8 : 06. Február 2020, 20:39:32 »
Zbadal som temu "Rusen - Cmelak " v novych prispevkoch. HURRAAAAA
Do kelu cierny nie dark red.
Do kelu postavene z Technicu.
Do kelu postaveny v nejakej konskej mierke.

Skoda,  exponat je to super, ale v CITY mierke by potesil omnoho viac.

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Rušeň radu 770/771 ,,Čmeliak"
« Odpoveď #9 : 06. Február 2020, 20:51:13 »
;D No... to bude pokrok! ;D
Ale inak cierna farba ma v Technicu tu vyhodu, ze opticky zanikaju medzery a diery v stavbe.

Dobrý postreh , to som si pravdu povediac nikdy moc neuvedomil, ale tak hlavný dôvod prečo mám toľko čiernych súčiastok je ten že je sú asi najdostupnejšie a aj najlacnejšie , až na pár výnimiek.