Autor Téma: BrickLink Designer Program  (Prečítané 4106 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink Designer Program
« Odpoveď #15 : 14. Máj 2021, 13:57:52 »
tak na dieloch logo LEGO je, tak čo
a požiarna striekačka z minula je v NB a nevadí to

za mňa to je ako si kúpiť návod od AFOLa akurát si človek nemusí zháňať diely na BL  >:D

plus, ak by to nebolo tak tie veci by aj tak na Ideas šancu nedostali a nič iné by miesto toho programu nebolo, tak nevidím problém

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink Designer Program
« Odpoveď #16 : 15. Máj 2021, 23:15:39 »
Tak ale zase " naobranu" je to komplikovane kvoli samotnym autorom ;) proste stret sveta afolov vs tlg si musi vyziadat svoju dan

Odhlásený astronomix

  • Príspevkov: 88
Re: BrickLink Designer Program
« Odpoveď #17 : 19. September 2023, 13:12:51 »
Mam by som otazku, kedy som si chcel vyrobit ako sukromna osoba maloseriovu ediciu vlastneho modelu cez nejaku crowdfundingovu platfomu, je to mozne? Ak ano asu su tam nejake obmedzenia?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink Designer Program
« Odpoveď #18 : 19. September 2023, 16:06:28 »
Tak reálne to zistíš až keď sa o to pokúsiš  >:D

Vo svete fungujú tvorci custom modelov, či už na objednávku alebo predávaných verejne. Ako príklad zoberme jedného známeho Brickmaniu napr https://www.brickmania.com/saturday-afternoon-matinee-playset-part-3-bucker-bu-131-jungmann/
Treba si všimnúť, že sa okrem obsahu a disclaimera na konci (že to nemá nič spoločné s LEGO Group) nepíše nikde o tom že je to LEGO. Žiadne promo v názve, v texte a pod.
Ďalšou vecou je nepoužívať custom minifigúrky ktoré by mali na sebe čokolvek čo sa dá považovať za značku, ani umelecké, autorské či obchodné meno.

Potom je tu ešte jedna vec, oni majú výhodo vlastnej stránky. Ale mnohé portály zaviedli blok či mazanie na čokoľvek kde je slovo LEGO, ľudia to použivali na reklamu (indexovanie cez Google) a pod a dostávali na nich sťažnosti na stiahnutie od právnikov pre LEGO. A tak je pre portály lacnejšie nasadiť textového robota čo to bude mazať automaticky a bez kontextu.
Tj môže byť problém aj s vyhľadaním služby ktorá len dovolí použiť slovo LEGO čo i len v popise že to neni LEGO výrobok   :(