Autor Téma: Technic  (Prečítané 218699 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #615 : 17. Jún 2019, 23:30:28 »
Sylmer, toto nové je cez Bluetooth, dosah kludne aj 40 metrov by to mohlo dať, aj na slnku. Súhlasím, to IR stálo za starú zodratú bačkorku!

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #616 : 21. Jún 2019, 22:56:55 »
Keď to zverejnil aj hyperkorektný Brickset, tak snáď možem odkázať aj tu. ( C:-) obrázok je linknutý na nich )

LEGO môže poďakovať Smyth toys v UK :D ich cena 160 libier
2573 dielov,
42 cm dĺžka, 20 cm šírka a 22 výška,
funkčné riadenie, 4 rýchlostná sekvenčná prevodovka, štvorkolka s 3 diferenciálmi, nezávislé odpruženie, funkčný naviják a 6 valec ( >:D to reálne auto tiež dostane pri súčasných reguláciach 6 valec ?? )


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #617 : 22. Jún 2019, 00:40:04 »
Slušné... prekvapili ze dali dalsie velke auto uz po roku...a pôsobí viac jednoliato (bez dier) ako predošlé modely.
Tuším chcú technikacov tento rok vyhladovat, toľko dobrých a drahých modelov...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #618 : 22. Jún 2019, 00:44:01 »
Toto je prvykrat ked LEGO prezradilo podobu noveho modelu auta. ;) Doteraz to boli len automodelarske firmy. Jaguar - Land Rover sa asi podakuje. >:D Inak toto auto sa bude vyrabat v Nitre (myslim realny model).
No a co sa modelu tyka - tazko hodnotit. Treba asi pockat na realnu podobu predlohy a funkcnost otestujeme asi az ked to budeme mat v rukach. Ale inak - moooze byt.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #619 : 24. Jún 2019, 10:27:24 »
Fujha, ten Defender je špatný, :-\ ,zatial teda na prvý dojem z tej foto...
Pôsobí na mňa tak detinsky, neviem  ;D ,asi to bude tými opuchnutými blatníkmi vo farbe karosérie

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Technic
« Odpoveď #620 : 24. Jún 2019, 15:33:55 »
Fujha, ten Defender je špatný, :-\ ,zatial teda na prvý dojem z tej foto...
Pôsobí na mňa tak detinsky, neviem  ;D ,asi to bude tými opuchnutými blatníkmi vo farbe karosérie

Neostávami nič iné, len súhlasiť. Mne sa tiež vôbec nepáči  :-\

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #621 : 24. Jún 2019, 18:07:30 »
Tak takto z tej prvej splostenej fotky to fakt nie je ziadny krasavec. Zas je to tym, ze je to z Technic dielov robene. Keby sa to vyskladalo z kociek, bolo by to mozno lepsie. A zmestilo by sa kludne aj odpruzenie a dalsia technika. Skoda. Uvidime, ako bude vyzerat realne auto.

ila_rendered  ila_rendered

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #622 : 25. Jún 2019, 10:58:46 »
ocenujem ze ten set je mensi (ze to nie je mega velke ako porsche a bugatti), aj som rad ze urobili civilnu verziu cize dufam ze ten model bude nazivo krajsi, lebo s tej jednej fotky ani ja nie som velmi nadseny  (n)  (n). Myslim si ze urobit ten novy nebol dobry napad, radsej mali urobit ten legendarny stary a aj by sa to dalo lepsie stvranit v technicu. Land rover ide teraz takym uhladenym dizajnom, ta typicka hrana uz vobec nie je tak vyrazna ako na starom, to vidime uz na zamaskovanom, cize tu prehnali.  A aj tie blatniky su velmi vonku, skoda no.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Technic
« Odpoveď #623 : 25. Jún 2019, 12:36:48 »
Ako keby radšej spravili Mercedesa Gečko tak si myslím, že by to bolo omnoho atraktívnejšie...  ;)
A šlo by to - len tie blatníky sú fakt nešťastné...  (n)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #624 : 25. Jún 2019, 18:12:58 »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #625 : 01. Júl 2019, 15:49:41 »
No, moje obavy z terenneho auta 4x4 sa zacinaju naplnat. Motory nevedia proporcialne fungovat. Aspon vo videu to autor neukazal, co ak by vedeli, asi by ukazal. Jazdi to jak cinska hracka za 20e z Tesca.



Smutne je, ze uz stare PF motory dokazali precizne krokovat (v pripade serva) a niekolko rokov stary Crawler vedel jemne zatacat a rozbiehat sa vdaka ovladacom z vlakov.




Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #626 : 01. Júl 2019, 23:14:27 »
Vo videu autor napísal, že link na appku nefunguje, takže musel použiť základné príkazy podľa zverejneného protokolu. Takže zatiaľ to nič nehovorí o tom ako bude fungovať appka.
Ak to mám referencovať k tomu čo si písal o PF, tak toto ukázané sa správa ako na klasickom PF ovládači. Ty to pridanú hodnotu vzťahuješ na vlakový PF ovládač. Pritom motory sú tie isté aj v PF. Takže rozdiel je koľko schopností motorov a protokolu vie využiť ovládač. V tomto prípade práve tá appka ktorú nemal. Možno bude super, možno sklamanie, ale už teraz sú alternatívy napr na PUP vlaky...

Mimochodom, ktovie odkiaľ to má  C:-) , pretože oficiálny recenzenti určite dostanú aj appku (možno nie zverejnenú v appstore ale k stiahnutiu)
« Posledná zmena: 01. Júl 2019, 23:19:02 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #627 : 01. Júl 2019, 23:26:33 »
Ten set uz par shopov predcasne predava vraj a na LANe su aj fotky. Samozrejme bez apky ho naplno nevyuziju. Ale pisu, ze typek pracuje pre firmu, ktora robi BuWizz, takze pre neho nebol problem "cracknut" tie motory aspon pre zakladne pohyby. No uvidime - zatial ci tu, alebo na tom prezentacnom videu Zusammengebaut sa to hybe rovnako. Ale tak sak pockajme.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #628 : 01. Júl 2019, 23:41:39 »
No ak pracuje pre BuWizz tak ak bude LEGO app obmedzená tak len lepšie pre nich. Oni SW na riadenie majú a či chcú alebo nie tak časom ako vyschnú nové PF komponenty tak budú musieť podporovať PUP. A keďže prechodom na 4 kanály a BT plus app im zobrali pár výhod tak ak skonvertujú svoju app skorej ako dodá LEGO niečo editovateľné tak môžu zarobiť aspoň na SW.

Len zopakujem, zo všetkých dostupných údajov tie motory sa dajú ovládať proporcionálne aj pri Control+ (nielen vlakoch), ide len o to či riadiaca schéma oficiálneho profilu pre to auto to dovolí.

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Technic
« Odpoveď #629 : 03. Júl 2019, 20:44:02 »
Dobre, zaujímalo by ma prečo ma 4x4 off-roader 42099 zrýchlený prevod hneď na výstupe motorčeka? Ešte ako keď sú tieto nové motorčeky ešte rýchlejšie a slabšie než staré PF tak je jasné že to auto nikam ani nevíde. Jedine že by tá appka nejako upravila väčším prisunom napätia.