Autor Téma: INVÁZIA GIGANTOV (2018)  (Prečítané 10626 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #15 : 02. Máj 2018, 15:22:37 »
Tak ako? kedy pojdeme? budúci týždeň napr. utorok, stredu (8.- 9.5) by niekto šiel? Ale až večer po práci...nejak o šiestej by sme dali zraz.


Jammo - za 2 hodiny sa to dá stihnuť prejsť dúfam ?

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #16 : 02. Máj 2018, 18:48:27 »
Jasné, 1-1,5 hod. stačí

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #17 : 01. Júl 2018, 09:20:06 »
Tak včera som bol pozrieť aj s mamou na výstave. Niektoré veci vážne pekné. No niektoré ako napr. City nič moc. Na naše mestá sa to nechytá ani okrajom. Fotky tu :

https://photos.google.com/share/AF1QipMV7mTahGf6DenNPMgldeY6EueCGui7z8FUeZd43bMnIlP5ElssP6K7sZUEtsxR4A?key=T1FNWWlKNlhYVF9NSW1hbHNIUjNuODByVzdoU25n
« Posledná zmena: 01. Júl 2018, 12:08:38 od liondee »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #18 : 01. Júl 2018, 13:27:50 »
Tak je to zhruba to, co sme videli v Polsku. Nieco pridali, nieco ubrali. Faktom je, ze niektore scenky (napr. mesta) mame skutocne krajsie urobene. Ale je vidno co robi kvalitny podklad pod scenkou! :D Vtedy aj bezne seriove sety vyzeraju lepsie. Nechapem inak, preco musi byt nadpis exponatu anglicky (Human body) a podnadpis a text slovensky. To akoze nadpis Ludske telo by neznel moc "ïn" ? ::)
Zaujalo ma ale nieco, co sa vobec netyka LEGA - na co zomrel ten najvyssi muz sveta! :o Z dnesneho pohladu taky bagatel a pred 100 rokmi sa na to zomieralo.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #19 : 01. Júl 2018, 19:49:26 »
Výstavu som bol pozrieť 2 X . A bolo tam viac exponátov ktoré akoby bez duše . Namasované diely vytvárajúce rovné veľké plochy alebo opak preplácané repetitívnymi detailami , kde všetko zanikalo . Príkladom boli hrady (aspoň tak by ich popísal) kde boli použité 2-3 farby na celom modeli . Ak ste sa zamerali na konkrétny detail bolo na čo pozerať ,ale model ako celok mne prišiel ako guča ničoho(možno išlo o zámer ktorý som nepobral).



Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #20 : 02. Júl 2018, 10:19:01 »
Ja som to zhodnotil, ze takto to dopadne, ked nevies co so smetami, ale proste musis nieco zo seba dat ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #21 : 02. Júl 2018, 12:09:35 »
Oplatí sa mi tam vôbec isť pozreť na ten jeden žebrácky zmodifikovaný (a už polo-rozkradnutý) ťahač Black Cat 5571?  ;D

Odhlásený Chairudo

  • Príspevkov: 17
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #22 : 13. Júl 2018, 17:29:55 »
Tak včera som bol pozrieť aj s mamou na výstave. Niektoré veci vážne pekné. No niektoré ako napr. City nič moc. Na naše mestá sa to nechytá ani okrajom. Fotky tu :

https://photos.google.com/share/AF1QipMV7mTahGf6DenNPMgldeY6EueCGui7z8FUeZd43bMnIlP5ElssP6K7sZUEtsxR4A?key=T1FNWWlKNlhYVF9NSW1hbHNIUjNuODByVzdoU25n

Přesně jak říkáš, bez duše a hodně vojenských/válečných témat. Skoro mi přijde že výstava není zaměřená na děti.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #23 : 14. Júl 2018, 21:30:04 »
Tak duroduro ma dnes doslova dokopal, aby sme si sli tu vystavu pozriet. Zajtra konci. ;) No... podla mna tak 50% zaujimavych veci. Dost sa opakujuce sceny chtelobybyt fantasy, alebo ako to nazvat - no proste zhodnotili sme to, ze autor si slahol halucinogen, vzal najlacnejsie farebne diely a spravil z nich scenku. Co sa mi pacilo, tak boli interaktivne modely. Povacsinou nam uz zname kineticke modely, ktore ale perfektne vystavu ozivuju! Ale najviac z interaktivnych exponatov sa mi pacil Mindstorms had, ktory "utocil". Normalne som sa zlakol! :D Tiez sa mi pacilo to kvazi akvarium nasvietene UV lampami. To bolo skvele! Celkovo sa tam dost hrali so svetlom (UV lampy, diodove pasy) a spravi to s exponatmi svoje.
Co som ale nechapal bolo to ich CITY mesto. To si snad spravili prdel! Modely akoby ich skladalo 5 rocne dieta, vela exponatov akoby rozbitych (aj som pozeral, ci sa k tomu nemohol niekto dostat, ale vsetko za sklom, aj zhora), tak nechapem to slendrianstvo! :o  To sa nieze neda ani len z dialky porovnat s nasimi mestami, ale nasim ani po clenky nesiaha! No strasne nieco. Pripomenulo mi to Muzeum Lega v Prahe. Inak ale urcite zaujimava vystava pre laikov.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #24 : 16. Júl 2018, 00:09:58 »
KLF, duroduro - v akom čase ste tam boli? Ja som sa tam nakoniec tiež vybral tento sobotný predposledný deň s rodinou.

Pre mňa osobne to bola nič moc výstava. Tématicky dosť veľa fantasy, tie všeliaké jednofarebné hrady a tlačenica vojakov/strojov všade okolo, kde ostalo volné miesto...nejak ma to nebralo... (tuším z Warcraftu to bolo vačšinou)

Velké sklamanie z toho, že tam vôbec neboli MOCy áut typu Model Team a vačšie! Akurát jedno malé zákutie s oficialnými Technic modelmi - len som zagúlal očami a išiel dalej... A celkovo dosť vela oficiálnych setov tam bolo.  ::)

Páčil sa mi Burtonovský batmobil, útočiaca KOBRA, scéna Alenky v ríši divov, pištolky/blastre zo SW (vyzerali fakt jak skutočné) a ešte sem tam nejaká dioráma už si nepamätám...

ila_rendered

ila_rendered


Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #25 : 16. Júl 2018, 23:54:49 »
Oooo, tak Batmobil teda neskutočný luxus  :o :o :o

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #26 : 17. Júl 2018, 10:53:16 »
Kokos, ja uz som to cital ze INVAZIA CIGANOV. Palo - my sme boli okolo 17:30, ale Duro ma hnal!!! :oldman:

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: INVÁZIA GIGANTOV
« Odpoveď #27 : 18. Júl 2018, 21:37:24 »
Aha, tak to sme sa minuli len tesne o 6 hodín... :))

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Re: INVÁZIA GIGANTOV Nové
« Odpoveď #28 : 22. Júl 2018, 12:22:40 »
My sme tam boli celá rodina v nedeľu - posledný deň.
Prišli sme 10.05, odišli odtiaľ 13.30.
Deťom sa páčilo, aj sa tam pohrali. Ja som zase zbieral inšpirácie na ďalšie výstavy.
Ako už bolo spomenuté vyššie, podklady boli super a úplne zmenili vnímanie a výzor vystavených exponátov. Napr. tam bolo pár setov Lone ranger, avšak mali dobrý podklad a vyzeralo to ucelene. To isté platí na Scooby doo, Friends, stavenisko ...
« Posledná zmena: 10. December 2018, 20:27:09 od Administrator »