Autor Téma: Tatra 813 8x8  (Prečítané 14574 krát)

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #45 : 19. Jún 2020, 14:11:53 »
Chcelo by to niečo čo ešte nemala na sebe. Inak  (y)
A tie kolesá by to chcelo tiež iné.  :P
Len škoda, že diely sú k dispozícii len čierne a nie v nejakej inej farbe v ktorej by to vyniklo celkovo vzhľad Tatry.  :oldman:

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #46 : 19. Jún 2020, 17:12:09 »
Dobrá pripomienka, teraz zas pracujem na verzii, nosič ISO kontajnerov zo súpravy PMP 79, na podvozku zo skrátenou kabínov, pri nej je celkovo docela na výber, napríklad PMS, AM50, PM55, lenže podvozky z dvojkabínov existovali len ako základná verzia alebo pokladač vozovky zo súpravy PMS, takže ten výber je docela obmedzený.
Na kolesá stále nemám nejako rozpočet bohužiaľ :D,ale sú v pláne, viem že tieto sú docela obmedzujúce a nie zrovna dobre vyzerajúce.
Tak najlepšia by bola samozrejme DBG ale v tej farbe má veľmi málo súčiastok a niektoré súčiastky požité na kabíne v tej farbe sú veľmi ťažko dostupné ak vôbec existujú.

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #47 : 20. Jún 2020, 20:14:53 »
Takže tam bude predsa ten kontajner.  :D
Ale bolo by to zaujímavé aj s tým mostom hlavne keby je jeho pokladanie diaľkovo ovládané  8)
No ale aspoň by to dostalo lepší vzhľad  >:D Len tie portálové redukcie si neviem predstaviť vôbec kúpiť samostatne.
Tak treba inú farbu vybrať v ktorej tie diely sú a nestoja veľa  ;)

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #48 : 05. September 2020, 11:40:16 »
Konečne mi prišli nové pneumatiky čo som tu viac krát spomínal, dizajnovo sa tak úplne na 813ku nehodia, ale pokial sa už niekedy konečne zas dokopem zo seba vypotiť nejakú 815-7čku tak budú sedieť ako uliate. Tatra ako taká je v podstate takmer rovnaká ako predošlé verzie ale pár vecí som musel poupraviť. Napríklad som zmenil prevod na výstupe motorov z 1:1 na 1.66:1 kôli vyššiemu odporu kolies. Ďalej som musel poupraviť spodok kabíny okolo kolies, hlavne prvej ale aj druhej nápravy, aby som zamedzil styku kolies a pevných častí. Z podobného dôvodu som pridal tiahla medzi 3. a 4. nápravu aby nedochádzalo k zadieraniu kolies o seba. Inak funkcie ostali nezmené, vzadu je naviják ovládaný PF switchom v kabíne, a v predu je výstup pre radlicu tak ako aj na predošlých verziách.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #49 : 05. September 2020, 11:50:07 »
Nerozobrat, poskutnut na vystavu! >:D Super to vyzera s tymi gumami. (y)

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #50 : 06. September 2020, 11:27:00 »
Bohužiaľ, práve začínam z rozoberaním, včera som venoval dosť času skúšaniu jazdných vlastností a nie je to ešte ono, takže sa budem venovať ďalšiemu zdokonaľovaniu.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #51 : 10. September 2020, 10:23:09 »
Nádherné autíčko, fatk verná kópia! Škoda, že nepôjde na výstavu - tam by sa vynímala  :oldman:

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #52 : 10. September 2020, 10:57:35 »
Ďakujem za pochvalu, už tak či tak pracujem na lepšej verzií , za pár dní bude hotová ale aj tak bohužiaľ neviem či niekedy nejaký môj výtvor skončí na nejakej výstave , za jedno to pre mňa nie je účel skladania a za druhé nemám toľko dielov aby som mohol stavať aj bez súčiastok použitých v tejto tatre alebo v niečom podobne veľkom takže by som nemohol skladať a to by som ja nevydržal  :D

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #53 : 10. September 2020, 11:22:59 »
Ďakujem za pochvalu, už tak či tak pracujem na lepšej verzií , za pár dní bude hotová ale aj tak bohužiaľ neviem či niekedy nejaký môj výtvor skončí na nejakej výstave , za jedno to pre mňa nie je účel skladania a za druhé nemám toľko dielov aby som mohol stavať aj bez súčiastok použitých v tejto tatre alebo v niečom podobne veľkom takže by som nemohol skladať a to by som ja nevydržal  :D

Treba nakupovať dieliky. Keby takto každý uvažoval tak nikdy nič nevystavíme. Takže by si mal spraviť viac modelov a poskytnúť na výstavy lebo aj to je účel tohto fanklubu a fora.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #54 : 10. September 2020, 12:20:03 »
Treba nakupovať dieliky. Keby takto každý uvažoval tak nikdy nič nevystavíme. Takže by si mal spraviť viac modelov a poskytnúť na výstavy lebo aj to je účel tohto fanklubu a fora.

Ono to nie je pre kazdeho schodna cesta, ci uz z financnych, alebo priestorovych dovodov. Ak ma niekto obmedzene moznosti, tak je podla mna urcite lepsie to, co robi tatrovak, ako spravit jeden MOC a potom z neho iba roky utierat prach. Ale jasne, ze by som tiez chcel nieco z tych Tatroviek vidiet aj nazivo. Mozno mat dielov na aspon dva dokoncene modely a vzdy rozobrat iba jeden z nich by bol riesenie syteho vlka a celej ovce.

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #55 : 11. September 2020, 13:27:35 »
Noo hneď to vyzerá lepšie s tými pneu  (y)
Len teraz mi príde , že tie disky sú malé v tých pneu  ???

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #56 : 15. September 2020, 11:58:14 »
Aby som sa teda k tomu vyjadril, tak u mňa je to hlavne otázka peňazí, teda na to koľko zarobím si nemôžem sťažovať ale sám ťahám domácnosť, a okrem lega mám ešte jeden koníček ktorý ma stojí bohužiaľ ďaleko viac ako lego, a síce moje auto, ja som rád keď sa mi podarí ročne na lego uvolniť ročne tak maximálne 300 - 400 eur  a z toho väčšina aj tak putuje na dopĺňanie zničených súčiastok, hlavne motorov, ale aj elektroniky celkovo. Z priestorom problém nemám, žijeme z frajerkou sami dvaja v dvojizbáku , deti nemám a hádam ani tak skoro mať nebudem, keďže som sám veľké decko :D. A ja by som bol rád keby som mal dosť súčiatok na to aby som si mohol dovoliť dodať niečo na nejakú výstavu a pritom ďalej skladať, ale zatiaľ to má ďaleko od reality, priznám sa inak že ja osobne som nikdy na žiadnej výstave lega nebol a ani neviem kde nejaké bývajú v rámci Slovenska.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #57 : 16. September 2020, 10:10:48 »
... priznám sa inak že ja osobne som nikdy na žiadnej výstave lega nebol a ani neviem kde nejaké bývajú v rámci Slovenska.

Stačí sledovať tému Prebiehajúce a plánované výstavy.

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #58 : 09. Október 2020, 21:54:40 »
Pridávam sem poslednú verziu mojej 813ky, dokončil som ju pár dní po tej predošlej ktorej fotky som sem dával ale doteraz som si nejako nenašiel čas to sem dať , prerábal ju v podstate hlavne kôli zadieraniu nových pneu o rôzne časti podvozku, hlavne o upevnenie tiahel riadenia na predných nápravách (prvá fotka ukazuje stopy po gume na tých miestach), a vyriešil som to tak že som použil iné disky ktoré posunuli pneumatiky viac do boku a v následku toho som musel zúžiť nápravy. Ale tak isto som nebol spokojný s tým ako som vyriešil spojenie diskov z pneumatikami (druhá a tretia fotka), keďže som musel tie disky trochu povylepšiť z pomocou tavného lepidla.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Tatra 813 8x8
« Odpoveď #59 : 09. Október 2020, 23:15:16 »
Preco nespravis video, ako to jazdi? Fakt by ma to zaujimalo.