Autor Téma: MicroCITY  (Prečítané 50621 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #210 : 06. September 2020, 17:05:38 »
Mojim dalsim prispevkom do serie MicroCITY je funkcionalisticka Vila Dr. Dvořáka v Bratislave, ktora je chranenou pamiatkou.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: MicroCITY
« Odpoveď #211 : 06. September 2020, 19:05:11 »
Pekné.  (y) (y) (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: MicroCITY
« Odpoveď #212 : 07. September 2020, 09:49:01 »
niečo na inšpiráciu od SweBrick z ich LUGovej ročenky https://www.swebrick.se/infoblad/swebrick2020_high_a4.pdf


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #213 : 07. September 2020, 10:04:36 »
Ta prva elektricka nesedi mierkou do MC (velke vozidla by mali byt 3-wide), ale podklad je pekny. Len ako spravis zakrutu? Plus ani nevravim, ake narocne by to bolo stavebne zapracovat. To druhe som niekolko minut nevedel rozlustit co je. Videl som v tom furt Brandenbursku branu. ;D

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: MicroCITY
« Odpoveď #214 : 07. September 2020, 19:40:38 »
Mojim dalsim prispevkom do serie MicroCITY je funkcionalisticka Vila Dr. Dvořáka v Bratislave, ktora je chranenou pamiatkou.


Sa činíš ,mimo inšich vecí , kde sa činíš  (y) (y) (y)  :D 

Ta prva elektricka nesedi mierkou do MC (velke vozidla by mali byt 3-wide), ale podklad je pekny. Len ako spravis zakrutu? Plus ani nevravim, ake narocne by to bolo stavebne zapracovat. To druhe som niekolko minut nevedel rozlustit co je. Videl som v tom furt Brandenbursku branu. ;D

Osobne vozidla a elektičky mi prindu v pohode ak sú 2-wide  ;)
Čo sa autobusov a nákladných vozidel týka sa naše názory líšia   ;)
Hlavne nech sú raz budovy pokope , a ako to ukáže , je každý zvedavý .

Zákrutu spraviť pre eliny je výzva ! Radčej to ako tie (neprijemne a nepublikovateľné) veci čo včul musím riešiť   8)
« Posledná zmena: 07. September 2020, 19:46:54 od Administrator »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #215 : 07. September 2020, 20:01:32 »
Elektricka je cca tak siroka a vysoka ako autobus. Urcite ma blzisie k rozmerom autobusu, ako osobneho auta, preto musi byt velkosti velkych vozidiel. Prikladam ilustracny obrazok, ako vyzera elektricka oproti autu. Aj ked auticko znizime o kolieska, sirka bude neadekvatna. Aj v nemeckych MC projektoch maju kolajove vozidla 3-wide.



Kolajove zakruty pre elektricky spravis napr. takto:


Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #216 : 12. September 2020, 21:49:08 »
Tak a už sa nám to pomaly rysuje...  :D
Bude to veľmi pekná výstava  (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #217 : 23. September 2020, 09:31:19 »
Budeme na tom MC este musiet zapracovat. Takto ako to je, to nie je idealne. Rozhodne tomu chybaju ulice (to co mame sa snad ulicami ani neda nazvat) a nejake ozivenie v podobe dopravnych prostriedkov a ludi. Ma to potencial, len nesmie to byt takto nahusto poukladane.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #218 : 23. September 2020, 10:28:29 »
Tak ako som navrhoval - rozšírenia ciest by tomu pomohli, pritom to nemusí byť nič komplikované, viď:
ila_rendered

A tiež to nemusí byť všade. Ak skombinujeme takéto jednoduché rozšírenie s tým polmodulovým s električkami(alebo aj bez) a s jednosmerkami bez rozšírenia, bude to pôsobiť autentickejšie.
Jediný problém bude priamo na mieste to vyskladať tak, aby to vychádzalo, keďže rozšírenie bude musieť prebehnúť celým mestom a niekotré viacmodulove objekty to trochu obmedzujú. To je ale podľa mňa riešiteľné.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #219 : 23. September 2020, 10:31:15 »
Alternativa moze byt este aj taka, ze moduly nebudu obsahovat cesty, ale iba chodniky (zvacsi sa tym aj stavebna plocha) a cesty (kolaje) budu samostatne moduly.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #220 : 23. September 2020, 10:45:54 »
Tiež je to možnosť, ale má to viac úskalí:
-oproti viacmodulovým objektom nebudú žiadne ulice, ani úzke - viď napríklad Buďova bytovka - 5 modulov, všetko, čo bude v tom páse bude bez priečnej cesty.
-väčšia náročnosť na doplnkové pásy ciest, viac potrebného materiálu navyše, plus bez nich to nebude možné vyskladať
-nutnosť prekopať existujúce objekty(tento bod nie je až taký problém)

-výhody - dá sa vytvoriť pešia zóna, viac miesta pre budovy

Ja by som to radšej nechal, ako to je, hlavne tie nutné cesty navyše by to mohli zarezať

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #221 : 23. September 2020, 11:08:48 »
-oproti viacmodulovým objektom nebudú žiadne ulice, ani úzke - viď napríklad Buďova bytovka - 5 modulov, všetko, čo bude v tom páse bude bez priečnej cesty.

Toto nechapem ako myslis - vysvetli, pripadne ilustruj.

-väčšia náročnosť na doplnkové pásy ciest, viac potrebného materiálu navyše, plus bez nich to nebude možné vyskladať

Ano, s tym ale ratam. Zas zlepsi to vizaz.

-nutnosť prekopať existujúce objekty(tento bod nie je až taký problém)

Tak s tym nebude problem. Myslim ze kazdy modul je relativne lahko upravitelny na toto.

Ja by som to radšej nechal, ako to je, hlavne tie nutné cesty navyše by to mohli zarezať

Nemyslim, ze by to cesty zarezali. Mozno by bola moznost vyuzit na ne nejaky druh podpory od TLG.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: MicroCITY
« Odpoveď #222 : 23. September 2020, 11:27:16 »
myslím že 8 stud široké pásy na dotvorenie 2 prúdoviek/bulvárov by sa dali spraviť "lacno"
V tom rozmere sú aj rôzne malé baseplates z čias minulých a pár vyžitých kusov z rôznych kiloware sa potulovalo aj pri stavaní City
Inak na materiál to neni až také náročné - niečo je v smeťoch, nejaké DBG 2x2 máme z výkladu

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #223 : 23. September 2020, 12:29:47 »
Toto nechapem ako myslis - vysvetli, pripadne ilustruj.
Všimni si, ako je to teraz vyskladané - oproti Buďovej bytovke je pás - knižnica, kaplnka, chata. Medzi nimi idú cesty kolmo na bytovku. Ak by sme to upravili, žiadne by tam neboli - nezmestili by sa. A to ani v ďalšom module(teraz je tam stanica na 3 moduly+chata, medzi nimi cesta - tá by nebola). Takisto by nebola cesta medzi kaplnkou a stanicou(sú zalícované s tvojou chatou cez 2 moduly). Ak by si tam tú cestu chcel dostať, dosť by sa to skomplikovalo. Pridaním iba úzkeho pásu, prípadne ponechaním "jednosmerky" to taký problém nie je.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: MicroCITY
« Odpoveď #224 : 24. September 2020, 09:40:15 »
Všimni si, ako je to teraz vyskladané - oproti Buďovej bytovke je pás - knižnica, kaplnka, chata. Medzi nimi idú cesty kolmo na bytovku. Ak by sme to upravili, žiadne by tam neboli - nezmestili by sa. A to ani v ďalšom module(teraz je tam stanica na 3 moduly+chata, medzi nimi cesta - tá by nebola). Takisto by nebola cesta medzi kaplnkou a stanicou(sú zalícované s tvojou chatou cez 2 moduly). Ak by si tam tú cestu chcel dostať, dosť by sa to skomplikovalo. Pridaním iba úzkeho pásu, prípadne ponechaním "jednosmerky" to taký problém nie je.

Buďova bytovka sa dá "obložiť" z oboch kratších strán (napr. zeleňou) tak, aby vytvorila dostatočne široký modul pre napojenie ciest širších modulov, prípadne sa tam dá "dopojiť" niečo úzke, napr. nejaké stánočky s občerstvením, kiosk, garáže a pod. ...
« Posledná zmena: 24. September 2020, 10:16:50 od phoenicis »