Autor Téma: MicroCITY  (Prečítané 49949 krát)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #180 : 28. Marec 2020, 23:57:25 »
TLT - Tatra Lumos Tower
Toto je môj príspevok do spoločného mesta...  ;)
Viac ako 10 000 dielov na štyroch moduloch...
Myšlienka už vznikla dávno, ale realizácia až teraz, keďže nazberať na to diely nebolo ľahké...
Lumos je zaklínadlo z Harryho Pottera a znamená svetlo a foto nasvietenej pridám do súťažného vlákna...
Hlavnou myšlienkou bola možnosť pohrať sa aj so svetlom a zároveň vytvoriť niečo kde sa opakuje len pár typov dielov, ale vo veľkom počte...
A takto nejako to dopadlo...  ::)
PS: Na poslednej foto položená na jedálenskom stole z diaľky pre predstavu aké je to asi veľkostne...  :oldman:

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #181 : 28. Marec 2020, 23:59:43 »
Vianocny stromcek v aprili?

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #182 : 29. Marec 2020, 00:05:52 »
Vianocny stromcek v aprili?
U nás je stále sneh a nemal sa kde upratať a veľká noc aj tak nebude takže tak no a nefotil som to doma...  ;)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: MicroCITY
« Odpoveď #183 : 29. Marec 2020, 10:51:36 »
Paráda! Dúfam, že v útrobách veže sú aj nejaké školy, lebo kapacitne to tá moja školička nepoberie všetko  ;) Prípadne ju môžete potom prehodiť na iný stôl, niekam na vidiek, ak sa to raz bude spájať...

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: MicroCITY
« Odpoveď #184 : 29. Marec 2020, 11:29:58 »
vav tak to je pecka, vyzera to velmi efektne  (y) :o krasna veža, pripomina mi dubajsku  Burj Khalifa  ;) Jedina vec co mi trochu vadi je mierka, podla mna su toto proporcie pre megalomansku stavbu do nano city, ak to ma zapasovat do microcity tak by som najmensi podorys podlazia dal na 9 tych kruhov a uz nezmensoval k vrchu a pouzil vsetky diely nech sa to podlazie vyplni. Bude nizsia ale masivnejsia, povedzme si pravdu, ktory vyskovy mrakodrap ma na streche podorys 4x4m  ;). Ale ako samostatny objekt uzastne, uvedomil som si to ked som tam videl tie obrie auticka. Postavit k tomu oficialny set Empire state a male nano auticka a nepoviem ani pol slova. ;D a super zaklad pre nano midtown  (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #185 : 29. Marec 2020, 11:41:12 »
S autami je to v tejto mierke ťažké no nejako mi dojdu vhodnejšie trochu väčšie ako menšie... A ten vrch je skôr len na efekt ako na úžitok - chcel som to čo najvyššie a toto umocňuje ten efekt, ale asi nižšie a širšie by bolo realistickejsie, no v tomto prípade som sa nechal uniesť a veľká inšpirácia mi bola aj Burj Khalifa samozrejme...  ;) Do najbližšej výstavy je ešte času, možno to dovtedy nejako variujem, ale svetelná show nemá chybu, ak sa podarí dám tu dáke video...  ;D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #186 : 29. Marec 2020, 12:16:34 »
Tak to je riadna parada! Hovoril som si, co chystas, ked si dal tu jednu foto zblizka, ale toto som veru necakal.
Proporcne to bude dominanta celeho mesta, do takej vysky us asi velmi nikto nepojde. Paci sa mi, ze si sa snazil vyuzit co najmensiu skalu prvkov, podobne, ako je to aj pri ESB. Tiez rozhodnutie dat to na 4 podlozky bolo spravne, pri takychto vyskach to uz potrebuje aj poriadnu zakladnu a nejaky priestor okolo.  (y)
Ciastocne suhlasim s TOMEm, ze tie horne podlazia su pri danej mierke poddimenzovane, aj ked chapem, ze si sa snazil v ramci moznosti drzat proporcii predlohy(Burj Khalifa je tam jasne rozpoznatelna), tie auta tomu tiez dost prispievaju, kedze v nasej mierke su to uz riadne opachy(a postavit standardnu velkost bude celkom vyzva).

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: MicroCITY
« Odpoveď #187 : 29. Marec 2020, 12:29:45 »
Praetor, dáš sem prosím ťa aj fotku tej stredovej časti, kam zachádza cesta? Chcel by som vidieť, čo sa tam deje.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #188 : 29. Marec 2020, 12:44:27 »
Praetor, je to paráda, ale toto je nano scale. A tie auta zniz o 1-2 platy, aby sme mali rovnakú mierku autíčok v meste. Vzory tu niekde nájdeš.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #189 : 29. Marec 2020, 14:13:34 »
Praetor, dáš sem prosím ťa aj fotku tej stredovej časti, kam zachádza cesta? Chcel by som vidieť, čo sa tam deje.
Je tam vjazd do podzemných garáží aj z jednej aj druhej strany...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #190 : 29. Marec 2020, 14:40:29 »
Čo sa týka mierky tak som vychádzal z toho že výška podlažia je 7-9 plate-ov pravdou ale je ten vrch je už malý plochou ale to sa pokúsim spraviť este, len to bude potom už len taký valec... Skúsim uvidím... Pokúsim sa potom nejako zaujímavo vyriešit aspoň to ukončenie - strechu... Autá skúsim prerobiť... Ono tým že tá štruktúra stien je taká členitá môže to evokovať že je to menšie ako naozaj je a preto som to fotil aj z diaľky na stole, lebo ono to má na výšku skoro meter a pol a väčšina foto je robená na rebríku...  ;)
PS: Skúšal som novšiu verziu auta a aj tak sa mi zdá že je keĎ by sme šli do detilov v mierke tak nejaké SUV coupe viď real foto...  ;)
« Posledná zmena: 31. Marec 2020, 11:50:57 od Praetor »

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: MicroCITY
« Odpoveď #191 : 03. Apríl 2020, 16:13:48 »
Toto je môj príspevok do MicroCITY.
Ide o budovu železničnej stanice v Čadci.
Pre túto stavbu som sa rozhodol pretože má byť najbližšia výstava v tomto meste. V minifig mierke by to bolo dvojnásobne väčšie na čo nemám materiál, tak som sa rozhodol pre MC mierku.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #192 : 03. Apríl 2020, 18:49:52 »
Ja pridávam ešte porovnanie s ESB a neviem ale veľkostne to k sebe moc nepasuje aspoň podľa mňa...  O0

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #193 : 03. Apríl 2020, 21:01:07 »
Az tak mimo to nie je:


Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #194 : 04. Apríl 2020, 08:19:58 »
Ako výškovo je to možno v pomere (inak TLT má na výšku presne 113cm), ale základňa a pomer šírky hlavne v spodnej časti ako aj výška podlaží sú úplne inde...  ;)
PS: Už aj tak intenzívne uvažujem že to prepracujem celé na ešte masívnejšie a ešte vyššie, no zatiaľ keď som to prepočítal tak budem potrebovať ďalších cca 5000 dielov a skúsil som si aj spraviť takú škicu ako by to potom asi bolo s tou skladbou...  :P
« Posledná zmena: 04. Apríl 2020, 09:54:24 od Praetor »