Autor Téma: Noc múzeí a galérií v Železničnom múzeu Bratislava východ - (17.5.2014)  (Prečítané 4045 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Boli sme osloveni Zeleznicami Slovenskej Republiky, ci by sme boli ochotni participovat na akcii "Noc muzei", ktoru ZSR organizuje vo svojom muzeu na najvacsej Bratislavskej stanici - Bratislava-Vychodne (Rendez). Bol nam ponuknuty jeden cely vagon, ale nakoniec sme dohodli polovicu (cely je vela). Kedze ide o muzeum ZSR, exponaty by mali tvorit prevazne vlaky a veci suvisuace so zeleznicou. Taktiez je poziadavka na aspon jedno funkcne kolajisko. Nastastie tychto veci mame relativne dost, kolajiska funkcne vieme tiez 2-3 spravit (pri RC/PF mozno aj viac), takze nemal by byt problem. Hlavne staticke exponaty zabezpeci Budo, ostatne staticke a pohyblive Mikel a ja. Ak sa chce niekto pridat (Jago napr. ma nejake vlaky), nech da vediet. Taktiez su vitane MOCy na temu zeleznica a stavby suvisiace so zeleznicou a krajinkou okolo! Tymto chcem zaroven poziadat clenov TatraLUGu, ci by bol niekto ochotny zapozicat Emerald Night na tuto akciu?
Ide o oficialnu akciu TatraLUG, ktora sa zapocitava medzi nase akcie.

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Môžem poskytnúť 2 žlté nákladné vlaky 7939 s príslušenstvom, biely ICE vlak 7897, jeden stredový vagón na červený vlak 7938, okolo 100 kusov rovných koľajníc, okolo 140 zákrut, 12 výhybiek, nástupište 7937

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Tak boli sme dnes s MiKeLoM obzriet miesto cinu a dostali sme aj masivnu exkurziu po starych parnych lokomotivach. ;) Takze tu je vagon, v ktorom vystavujeme. Samozrejme interier sa upravi. ;) Instalujeme v piatok 16.5. podvecer a vystava je v sobotu 17.5. od 9:00 do 22:00, potom balime.

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
na prvy pohlad to vyzera trochu desivo, ale akcia to moze byt dobra.  Ked nieco odomna budete potrebovat tak napiste co - stanica, depo, autobusy,.....

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
:D Vyzera to trocha desivo, ale je to v pohode. ;) Stanica a depo by tam bodli.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
V piatok podvecer by som mohlo prist pomoct instalovat ak chcete.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Takze kto budete chciet, pridte sa pozriet v sobotu na Rendez na akciu "Noc muzei", ktora bude prebiehat cez den. ;) Malo by to byt od 11:00 do 20:00, budu aj jazdy parnym vlakom do Petrzalky a z Hl. stanice bude premavat kyvadlova doprava. My tam budeme mat len taku miniexpoziciu - primarne tam samozrejme budu ozajske velke parne rusne! :D Dostanete sa tam nasledovne:

Múzejno-dokumentačné centrum - Železničné múzeum

Areál starého depa Bratislava východ leží medzi Račou a Vajnorami (bližšie k Rači) pri sídlisku označovanom ako "Východné" a "Rendez". Do múzea sa dostanete linkami 52 a 56 z Rače (interval 15 minút) alebo linkou 56 z konečnej električky pri Zlatých pieskoch. Vystúpiť treba na zastávke "Lokomotívne depo I", odtiaľ chôdzou cca 5 min po asfaltovej ceste medzi záhradkami a garážami (od zastávky smerom na Raču). Do areálu bude premávať aj historický motorový vlak z Hlavnej stanice. Premávať bude aj mimoriadna linka 152 spod Mosta SNP na Rendez s historickým autobusom Škoda 706 RTO.

Alebo autom a Zeleznicne muzeum sa nachadza tu: https://www.google.com/maps/@48.2003313,17.1603614,16z
« Posledná zmena: 16. Máj 2014, 22:15:05 od KLF »

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Akcia ,úspešne za nami !Občas mi vlasy dupkom stáli,keď decká ich posúvali sem a tam :D.Vlaky najazdili aj kilometre ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
A keby len najazdili. Ale aj nalietali  >:D Nabuduce musime vyvesat cedulky skor ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Par fotiek, ktore mi ostali.



« Posledná zmena: 18. Máj 2014, 19:00:40 od MiKeL »