Najnovšie príspevky

Strany: 1 ... 7 8 [9] 10
81
Novinky / Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Posledný príspevok od papluh 29. Február 2024, 11:23:05 »
Samozrejme každý reseller by bol rád ak by vydávali doplnky k pár rokov retirovaným setom, že :D  >:D

Je to to isté ako City a pod, primárny väčšinový zákazník pre LEGO je stále ten čo nakupuje z aktuálneho katalógu. Rád by som vedel koľko je odhadovaná "životnosť" takéhoto zákazníka zo stredu Gaussovky, ale tipujem v nízkych jednotkách rokov. Tj keď odíde jedna séria tak začnú ďalšiu a aby to nebolo rovnaké tak spravia nový systém.
Navyše tým že to je IP kde sa externe určujú zaujímavé veci na reprezentáciu, narozdiel od napr Ninjago kde si príbeh a scény určujú oni (ale aj tam to musia smerovať kde to bežný zákazník očakáva a robia aj remaky)
82
Novinky / Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Posledný príspevok od Frco 29. Február 2024, 10:58:56 »
Vydavaju vela veci stale dokola. Naco dalsia hagridova chatrc. Ked uz, nech nechaju tu staru predavat dlhsie.
Velka skoda ze nepokracuju v rozsirovani nielen Hradu, ale napriklad aj Sikmej ulicky s nejakymi obchodmi, pripadne dediny Rokville - tam je viacero ikonickych budov ktore by mohli bavit aj deti aj dospelych zberatelov.
83
Novinky / Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Posledný príspevok od mesje 29. Február 2024, 08:26:43 »
oni sa uz uplne zblaznili...
samotna myslienka spajania setov je super, davno po nej volam, dobra cesta vystavat velke modely a pre TLG to ma velky komercny zmysel, motivovat k novym nakupom...
ale v HP svete? kde uz mame velky hrad, stredny hrad, vieme vyskladat zo 7 standardnych setov minifig hrad, a teraz bude stvrty... totalna kanibalizacia - mnoho ludi, co si uz poskladalo hrad v inej mierke, do tohto nepojde... ja mam ten 71043, a nema logiku aby som si vedla toho dal ten isty ale vacsi hrad - za normalnych okolnosti by som do toho siel...
radsej tuto myslienku mohli dat v classic castle teme, LOTR alebo v SW, kde by sa stavalo napr cele mesto, alebo zakladna...
ale v HP je uz vsetkeho az prilis vela... a k tomu same reedicie, resp vacsie verzie este stale produkovanych veci. reedicie su sice v SW tiez, ale roztahane na dlhsi cas, v HP idu uz kratko za sebou, niekedy bez pauzy...
zaujimave ze v LOTR mali system, ze urcite figy boli len v 1 sete, bolo to pochopitelne z hladiska motivacie kupovat sety aj kvoli figom... ale v HP sa ta logika uplne rozpadla a este aj vydavaju serie v sáčkoch...

 
84
Prebiehajúce a plánované výstavy / Re: Výstava TatraLUG Trnava 2024 (16.-17.3.2024)
« Posledný príspevok od jayor 28. Február 2024, 23:19:00 »
bude sa dat nechat auto odparkovane v areali aj na noc ?
85
Novinky / Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Posledný príspevok od LANDSER 28. Február 2024, 18:43:14 »
To bude zimná verzia :)
86
Prebiehajúce a plánované výstavy / Re: Výstava TatraLUG Trnava 2024 (16.-17.3.2024)
« Posledný príspevok od Jago 28. Február 2024, 18:17:57 »
Po dnešnej aktualizácii to vyzerá nasledovne.

Jago - vlaky, Technic, Mindstorms robot, kvety, rytieri + hrad 10305
Buďo - Hronský Beňadik, bytovky, vlaky, Nakatomi
Mikel - Friends, Veža v Brezne, sochy, fľaše, Thurzov dom
Papluh - Creator autá, Disney hrad, Technic, kolotoče
Jaro.Marek - Technic + GBC
Kamil - pirátske lode, creator expert autá, microcity modely
Peter - (Brickmania) - pirátska dioráma, ulička z modulárov
Jayor - ninjago city moc plus draky na podstavcoch
Inst - sci-fi MOCi
Walrus - western (5x3 baseplate)
Skmaand - mestská štvrť z MOC modulárov
duroduro - farma a doplnky do mesta
SkiFi - veľký hrad (220x100), postapokalyptický bunker (60x80cm)   
Michal (z Mariánskej sály) - Tajmahal, Sám doma, Disney 100 sekcia
Matej - castle diorama, vlastné MOC vlaky a autá

+ ešte zostatok zimného výkladu z Alltoys

Tento rok bude v sále viac priestoru, bude sa vchádzať hlavným vchodom (minulý rok sa prerábalo a nedalo sa ním chodiť), takže bočný bude zavretý a tým pádom vieme dať stoly do tvaru veľkého U a v strede budú ďalšie stoly s exponátmi. Predajcovia budú hore na veľkom balkóne, takže dole zostane trochu miesta. Samozrejme ešte sa tam dole musia umiestniť modré hracie stoly + koberec s DUPLO kockami
Zábrany by mali priviesť 14.3., bude aj plexi zábrana z Alltoys + Peter má svoju pirátsku diorámu v plexi. 

Ak som na niekoho zabudol napíšte mi, myslím že máme toho dosť a priestor bez problémov vyplníme.

Foto je robená z balkóna, vstup do sály je pod balkónom. Dvere na fotke napravo pri pódiu budú zavreté.
87
Novinky / Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Posledný príspevok od jayor 28. Február 2024, 13:12:57 »
Myslel som, že nová detailná velká sieň bude samostatný neprepojený set, ale podla tohto obrázku sa zdá, že plánujú celú novú sériu na vyskladanie Rokfortu. Teraz som na pochybách, či pokračovať v zbieraní série so zelenými strechami, alebo čakať čo vznikne z novej.

jasne ze vsetci chceme znova zbierat tretiu variaciu hradu :D
88
Novinky / Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Posledný príspevok od Charlie Harper 28. Február 2024, 12:58:02 »
Myslel som, že nová detailná velká sieň bude samostatný neprepojený set, ale podla tohto obrázku sa zdá, že plánujú celú novú sériu na vyskladanie Rokfortu. Teraz som na pochybách, či pokračovať v zbieraní série so zelenými strechami, alebo čakať čo vznikne z novej.
89
Cudzie výtvory / Re: Prerobený set 5918 Scorpion tracker
« Posledný príspevok od papluh 28. Február 2024, 09:50:49 »
je to na rebrickable, zmestia sa len s posunutím ale zmestia


90
Cudzie výtvory / Re: Prerobený set 5918 Scorpion tracker
« Posledný príspevok od muffin 28. Február 2024, 08:32:15 »
Nevyzerá to na to, že sa zmestia dvaja, iba ak s odmontovanými vnútornými rukami. To vnútro kabíny je len na 4 study, nie na 5, ako v tom originále.
Strany: 1 ... 7 8 [9] 10