Autor Téma: Čo s poškodeným LEGOm?  (Prečítané 6519 krát)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Čo s poškodeným LEGOm?
« : 09. August 2012, 20:06:10 »
Ľudiky, nemá niekto nejakú infošku, či TLC alebo nejaký súkromník nevykupuje/nezbiera poškodené dieliky (na čokoľvek)?
Mám zopár takých dielikov a keďže som AFOL, je mi ľúto ich vyhodiť do koša...
Vďaka za rady ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #1 : 09. August 2012, 20:16:29 »
Take diely mam aj ja a mam ich v zvlastnej prepazke spolu. Ich vyuzitie je dobre na miesta, kde nie je diely vidno - napriklad vystuz. Za normalnych okolnosti by si tam dal dobry diel, ktory by si nevidel, takto ho usetris na ine miesto. ;)

Odhlásený dolfy3

  • Príspevkov: 79
Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #2 : 09. August 2012, 20:56:59 »
tak takéto diely možno využiť v našom novom filme Rambo 8 ... ale podrobnosti až potom  :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #3 : 22. Február 2013, 11:02:28 »
Prispejem trocha do mlyna. Tieto podlozky su podla mna nenavratne znicene. Pred par rokmi mi prisli postou v relativne tvrdom obale. No postarovi/ke sa napriek tomu podarilo obalku prehnut a vlozit prehnutu ako casopis do schranky. Total IQ=0 ! Tie podlozky kladu obrovsky odpor, navyse boli v kartonovom obale a dokazal/a to ohnut ! Reklamacia mi nepomohla, tam boli ludia s rovnakym IQ, ako dotycny postar/ka. Otazka znie - je nejaka sanca ich narovnat? Uvazoval som nad ohnom, ale to je riziko podla mna. Vriaca voda je tiez hovadina. Podla mna sa to uz neda. Uvazujem este, ze skusim LEGO Customer service, ale tolku ochotu uz od nich necakam, ze by mi poslali nove balenie. Tak asi len pre zaujimavost, aj ked uzivilo by sa to aj v tomto vlakne.


Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #4 : 22. Február 2013, 12:00:06 »
si ich mohol za tie roky niecim zatazit ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #5 : 22. Február 2013, 12:04:40 »
No lebo na nich nebolo 30kg LEGO krabic !

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #6 : 22. Február 2013, 13:36:33 »
Ty kokso, toho poštára by som rád videl... iný dement... však to mu muselo dojsť, že to není časopis, keď to kladie taký odpor...

swiss villa

Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #7 : 22. Február 2013, 14:08:29 »
Čo s tým má customer service? Jedine ma napadá, že odosielateľ mal dať na list, že "neprehýbať", s tým asi argumentovala pošta...
« Posledná zmena: 22. Február 2013, 14:10:52 od swiss villa »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #8 : 22. Február 2013, 14:25:16 »
Vraciu vodu zo skusenosti doporucujem (y). Rovnal som takto baseplate raised s potlacou a bez problemov , aj potlac to vydrzala a to som sa bal ze mi od tepla zleze dole.  Samozrejme nikdy to nebude 100% rovne >:(

A k tomu pouzitemu legu:
za a.) bud ako radi KLF, pouzivat na skryte miesta.
za b.) hromadit hromadit a ked budes mat z toho nejake kilecko dve tak strelit na bazos za  20€/kg. budes sa cudovat ako rychlo ti sa ti potom zaprasi a nejaku mamicku potesis ze nemusi pre synatora kupovat v draciku 200gramovu stavebnicu za 15eur  8)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #9 : 05. Apríl 2015, 21:03:32 »
Vytiahol som z archívu Airtport Shuttle monorail kvôli výstave a ani neťukol. Elimináciou funkčných článkov to skončilo u battery boxu. Jeden kontakt vykazoval známky oxidácie a ani oškrabať ho zvonku nepomohlo.
Tak som ho rozobral. Rozobratie je to celkom jednoduché, ako vidieť na prvom obrázku tak vnútorný plast s kontaktmi držia len dve zarážky pri okraji boxu. Stačí len jemne odtlačiť stenu a vnútro podobrať, oficiálne by som doporučuval plastový nástroj na rozoberanie elektroniky , ale lenivosť určila kudlu čo bola po ruke.
Vnútri sú ďalšie jazýčkové kontakty a ten spodný mal obe strany zoxidované.
Potom nasledoval len dremel s nástavcom brúsnej kefky.
A zrazu to funguje  ;)

Odhlásený JNQ

  • Príspevkov: 1
Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #10 : 13. Júl 2019, 15:40:02 »
Poraďte čo s týmto.
Niesom si isty či je to ABS, kocky su zo 60 tych rokov.
« Posledná zmena: 13. Júl 2019, 15:54:21 od JNQ »

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #11 : 13. Júl 2019, 19:30:34 »
Časom sa toho nazbiera. Raz som sa však toho zbavil a potom som neskôr ľutoval, lebo tam bolo niečo čo by sa zišlo. Takže teraz sa riadim starým známym Slovenským príslovím - " Čo je doma to sa ráta ".

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Čo s poškodeným LEGOm?
« Odpoveď #12 : 14. Júl 2019, 19:40:56 »
Poraďte čo s týmto.
Niesom si isty či je to ABS, kocky su zo 60 tych rokov.

Ulož na dno, najdeš snadno  :P