Autor Téma: zbierka egresovho detstva  (Prečítané 12745 krát)

Odhlásený egres

  • Príspevkov: 52
zbierka egresovho detstva
« : 02. Apríl 2012, 20:56:28 »
pred par tyzdnami som sa rozhodol zacat vyberat zo svojej starej krabice, kde su sety z mojho detstva postupne diely, stavat jeden po druhom sety, znacit chybajuce diely a postupne ich presuvat do sucasnej krabice, kde maju lego moji synovia :)

prve postavene sety:
1. 6458


1. 6507


1. 6658

swiss villa

Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #1 : 02. Apríl 2012, 21:12:46 »
Pekne. Len zišlo by sa to všetko najprv riadne vyčistiť a vyhodiť okúsané diely, hneď by to bol na pohľad iný level.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #2 : 02. Apríl 2012, 21:35:08 »
Pekne kusky. Ale chce by to zrestaurovat diely. 
Ach ten hasicak mi pripomina zlu spomienku.. patril bratovi a ked som ho prvy krat skladal asi v 5rokov tak som hladal ten vysuvny "rebrik" ci ako to nazvat  a starsti brat:  aha, tu je!" PRASK a pred ocami mi ho zlomil, naschval :'( :'(

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #3 : 03. Apríl 2012, 10:17:00 »
Fakt pekne nafotene! Za to: (y)  Len ako uz tu bolo spominane - skus tie sety zrevitalizovat. ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #4 : 03. Apríl 2012, 10:58:15 »
Pre rypalov - sety z detstva pre deti. Moje sety z detstva su na tom este horsie, na moje pomery to mas este dobre zachovale.

Som zvedavy co dalsie vytiahnes  ;)

Odhlásený Morandi

  • Príspevkov: 146
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #5 : 03. Apríl 2012, 11:14:32 »
Pre rypalov - sety z detstva pre deti.

Tak asi zalezi aj na tom, aky ma to dieta k tomu vztah. U mna tie kocky vyzerali od mojich 5 rokov ako nove.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #6 : 03. Apríl 2012, 11:21:40 »
Ja si myslím, že aj keď má k tomu dieťa vynikajúci vzťah, ale hrá sa s tým skoro každý deň, nemožu predsa tie kocky vyzerať ako nové. Ale krása na LEGU tkvie v tom, že poškodené kocky sa dajú jednoducho nahradiť novými a to bez ujmy na sete. Práve naopak.

Odhlásený Morandi

  • Príspevkov: 146
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #7 : 03. Apríl 2012, 11:26:12 »
Tak samozrejme nie ako nove, ale chcel som tym naznacit, ze urcite neboli pohryzene, ci extremne poskriabane.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #8 : 03. Apríl 2012, 11:32:19 »
Človeče,
na Vianoce sa mi podarilo kúpiť moju srdcovku z detstva (nazývam ho nostalgický set  8)), 6951 - Robot Command Center, z roku 1984. Set ako nový, neuveriteľné. Ale mal jednu maličkú chybičku, a síce chýbal jeden jediný dielik - jeden článok na robotickej ruke. Keďže som bol u rodičov, spýtal som sa kam odložili moje LEGO z detstva a iba tak pre srandu som išiel, či NÁHODOU nenájdem niečo užitočné. Neuveríte, našiel som tam presne tento chýbajúci dielik (ostané z tohto setu boli fuč) a bol LIKE NEW.  :blank:

Stalker

Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #9 : 03. Apríl 2012, 21:02:21 »
Kolko rokov maju tvoji synovia? Si si isty ze im chces dat taketo uz zberatelske kusky na hranie?  >:D

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #10 : 03. Apríl 2012, 21:25:53 »
To nieje na hranie! Iba na vystavovanie a pozeranie. Na hranie im dám všetky SW (mimo UCS) a možno nejaké hrady.  O0 Uvidím ešte.  C:-)

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #11 : 03. Apríl 2012, 21:33:08 »
To nieje na hranie! Iba na vystavovanie a pozeranie. Na hranie im dám všetky SW (mimo UCS) a možno nejaké hrady.  O0 Uvidím ešte.  C:-)

Vitaj na TatraLUGu Colonel32. >:D

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #12 : 03. Apríl 2012, 22:06:49 »
... Na hranie im dám všetky SW (mimo UCS) a možno nejaké hrady.  O0 Uvidím ešte.  C:-)

Ani staršie SW kúsky nie sú na hranie  >:(  >:D

Odhlásený egres

  • Príspevkov: 52
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #13 : 03. Apríl 2012, 22:09:54 »
no, tak postupne:
- zopar dielov ma naozaj otlacky od zubov, ale nemyslim, ze ich je vela (vyslovene vela zubnych skrabancov maju tie cierne spoky zo starych technics, ktore isli tak velmi tazko)
- synovia maju necele 3 a necely 1 rok, ale ja to beriem ako vec na hranie, preto su aj tie moje diely poskodene niektore, lebo som sa s tym ako dieta hral denne
- zatial mi ziadny diel nechybal a nemyslim, ze takych bude vela (a mam odlozenych 27 setov) skor su poskodene (z takych tych chapadielkovitych robo-ruciciek co su napriklad na tom poziarnom aute ako drziaky podpier su odlomene po jednej tenkej casti, niektori panacikovia maju uz pomerne vyhladene crty tvare, priehladne casti ak ookienka uz nie su uplne cire, ale osuchane, atd.) kadopadne sa snazim zapamatat si, co je poskodene/chyba a znacim si to do wishlistu :)
- dalsi v poradi bude zeriav 6361, uz ho staviame par dni, ale zvacsa to starsieho nedrzi dlhsie ako pol 30-40 minut a za tu dobu sa neda vela postavit, pokial clovek strazi este mensie dieta, aby nejedlo kocky :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: zbierka egresovho detstva
« Odpoveď #14 : 03. Apríl 2012, 22:11:57 »
Len tak dalej Egres, tesim sa na dalsie fotky! :)