Autor Téma: Ebay  (Prečítané 24381 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Ebay
« : 24. Január 2012, 21:59:56 »
Koxo niekedy sa zamyslam nad cenami na e-bay... Ze ci to niekto kupi a ci si ten predajca mysli, ze to aj realne preda? Ale tak asi to niekto kupi...
Take dva priklady aukcii, ktore su uz niekolko mesiacov tam a nejdu mi moc do hlavy:

http://global.ebay.com/LEGO-6622MISB/200704356947/item
http://global.ebay.com/Lego-Town-6602-Fire-Unit-1-MISB-1981/230724561357/item

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Ebay
« Odpoveď #1 : 24. Január 2012, 23:44:28 »
A tak MILLENNIUM FALCON 10179, MISB, za 10.000,- USD?

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Ebay
« Odpoveď #2 : 25. Január 2012, 08:11:22 »
A tak na nemeckom ebay som nasiel MILLENIUM FALCON rozbaleny, ale nikdy neposkladany, pricom typek z neho uz predal navod a minifigy! A to cele za 2800 eur! No nekup to!
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Ebay
« Odpoveď #3 : 25. Január 2012, 12:05:11 »
A tak MILLENNIUM FALCON 10179, MISB, za 10.000,- USD?

A to som si tak pred dvomi rokmi myslel, ze 6299 Airport Shuttle za 1000+E je uz z rise snov ;)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Ebay
« Odpoveď #4 : 25. Január 2012, 12:58:57 »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Ebay
« Odpoveď #5 : 25. Január 2012, 13:07:37 »
Priznam sa, ze som ho donedavna mal aj ja na webshope za vyse 1000 eciek. Ale ked mi zacali zakosi pisat, ze co to za ceny, tak som ho stiahol. ;) Nech neodradzam ludi. No ale... zial. Za lacnejsie ho neviem na SK doviezt.


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Ebay
« Odpoveď #6 : 25. Január 2012, 14:10:13 »
kokso, ked tu vidim ze 1000 eur za UCS Falcona je minimalna cena, tak o to viac este nechapem neochotu TLC znovu vydat starsie ale osvedcene sety - ved im peniaze doslova lezia na ulici - know how a navody maju, staci naliat plast do existujucich formiciek a vychrlit par tisic starsich setov. Sice by zberatelia - co vyhodili kopu penazi za taketo sety - neboli nadseni, ale uspokojilo by to kopu afolov, co dosli neskor k afolactvu a nestihli si kupit taketo sety, plus novo-vyrastenych mladasov. Zvlast extremne cenove rozdiely su pri starsich modular buildings - je chore pytat za market 500 eur, v tom porovnani je este 1000e za falcona v norme.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Ebay
« Odpoveď #7 : 25. Január 2012, 14:18:32 »
Suhlasim s Tebou Mesje. Ale take jednoduche to pre nich asi nie je. Otazka je, ake naklady by mali povedzme na reediciu Falcona UCS a kolko by na tom trhli? Lebo vydat ho pre 100 ludi sa im asi neoplati. Navyse na nom dost stratili uz pri chybe v Ceskom cenniku na S@H, kde ho predavali omylom za facku. ;) Ale suhlasim s tym, ze tie ceny za ktore sa predavaju tieto veci (ci uz modularne starsie domy, alebo Falcon, alebo aj veci z 80. rokov) su premrstene! LEGO by malo byt dostupne pre KAZDEHO. Ale mali taku seriu "Legends" asi pred 10 rokmi, kde sa pokusali ozivit niektore starsie veci, len asi im to nevynasalo ako si predstavovali, tak od toho upustili. Boli tam reedicie starsich setov, dokonca aj jeden Model Team. Osobne si ale myslim, ze polovica z tych Legends nebola stastne zvolena. Kazdopadne asi kazdy AFOL by uvital komplet reediciu 80. rokov. ;D To by bol RAJ NA ZEMI! :D

Odhlásený dnc

  • Príspevkov: 54
  • micro / nanoscale, 4-wide transport.
Re: Ebay
« Odpoveď #8 : 25. Január 2012, 14:30:36 »
za extremne raritnu 21001-ku (John Hancock Center) z architecture serie som dal viac nez 3x tolko co povodne stala u susedov v rakusku (€19.99)
ale som len velmi rad, ze som este mal tu moznost a dakujem takto ludom z Legoparku ;)

Odhlásený paradisamaniak

  • Príspevkov: 38
Re: Ebay
« Odpoveď #9 : 25. Január 2012, 14:57:10 »
Ahojte, nemate niekto skusenosti s nakupom lega cez ebay.de? Nemozete mi povedat nejake skusenosti a tak podobne? Prislo Vam vsetko v poriadku? Ako prebiehal nakup? Prípadne mi neviete poradit niekoho,kto by mi sprostredkoval nakup? Za kazdu radu, dakujem.




P.S. Dufam,ze som tuto temu zalozila spravne sem. Ak nie,tak mi to prosim odpustite:)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Ebay
« Odpoveď #10 : 25. Január 2012, 15:00:45 »
Ja mam take aj onake skusenosti. Zla skusenost je ta (ale to plati asi pre ebay celkove), ze na obrazkoch vyzeraju sety zachovale a ked pridu, je to grc! Nie vzdy, ale casto. Preto sa uz zameriavam v podstate len na MISB. Co sa komunikacie s Nemcami tyka, tak je to v pohode a vsetko prebieha hladko a rychlo.
Ak by si chcela, mozem Ti obchod sprostredkovat aj ja, ale platba vopred! ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Ebay
« Odpoveď #11 : 25. Január 2012, 15:23:10 »
ja si myslim, ze by trhli na reedicii falcona, i dalsich popularnych velkych setoch - ked to ludia kupovali na prvy krat, tak to kupia aj teraz - aj ked v mensom pocte, vobec to nevadi, pretoze aj naklady su v porovnani s prvym razom ovela nizsie - dizajneri su uz zaplateni, aj formy na vsetky dieliky maju.
Samozrejme, reedicia ma vyznam iba pri nadcasovych setoch ako UCS, modular, exclusives, nema zmysel pri starych setoch z 80.rokov, ktore na dnesnu dobu nemaju sancu sa presadit dizajnovo - neda sa totiz znovu-vydat iba nieco co je pre Afolov, treba mysliet aj na sucasnu generaciu. A nejaky recyklovany set z 80.rokov by nemal sancu obstat. Velmi velmi otazna by bola popularita daneho setu aj u AFOLov - caro starych setov je aj v tom, ze su vydane davno, je to nieco ako starozitost + ma to svoje caro aj tym ze je ich uz malo. Je to nieco take, ako keby dnes vydali nanovo modreho mauricia v presne rovnakej podobe - absolutne nieco ine ako original. Pri exclusives setoch by ale hralo nieco ine - su to pekne sety a maju co povedat aj aktualnej generacii, plus pri nich ma vacsi vyznam ta moznost si to poskladat a mat to doma poskladane, ako to, ze je to vzacne - iste, pre cast ludi je caro tychto setov aj v tom, ze su vzacne, ale podla mna vacsina by to chcela hlavne preto, ze dany set proste nema a nieco take chce mat postavene doma, a je jedno, ci je to vydane raz ci dvakrat a v ktorom roku.

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Ebay
« Odpoveď #12 : 25. Január 2012, 15:50:09 »
Viem si predstaviť minimálne 5 setov z 80-ych rokov, ktoré by obstáli na trhu i dnes. Nadčasovosť setov je vec uhla pohľadu a nie definície. Exkluzívne sety a pekné? To je tiež vecou uhlu pohľadu. Pre mňa sú to z 80-90 percent nekonečné gýče.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Ebay
« Odpoveď #13 : 25. Január 2012, 16:19:55 »
to je vec uhla pohladu, ci je to gyc. Je to pekne spracovane, a tie starsie sety su take jednoduchsie - samozrejme na svoju dobu boli super, ale pochybujem ze by dnes uspeli u masoveho publika. Ale kazdy ma na to iny pohlad, niekomu sa paci klasika. Ale treba sa na to divat z hladiska masovosti, co ma najvacsiu sancu na uspech.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Ebay
« Odpoveď #14 : 25. Január 2012, 18:41:16 »
Ja si nemyslim, ze boli sety v 80. rokoch o moc jednoduchsie. Tie stavby boli mensie - co bolo dane inou mierkou (pri rovnakom minifigu). Ale ze by boli jednoduchsie... ? Napriklad ma napadaju Space rakety, ktore boli vsetko len nie jednoduche a schovali by do vrecka nejednu Star Wars raketu dneska ;) (vid prilohy). Kazdopadne aj tato doba ma svoje pekne sety - je to len vecou vkusu.