Autor Téma: Fandíme našim športovcom!  (Prečítané 87861 krát)

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #60 : 11. Júl 2014, 13:33:07 »
Nikto si už netrúfa tipnúť víťaza?

Nemecko.

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #61 : 11. Júl 2014, 13:48:42 »
Zase by som Nemecko nepreceňoval.  ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #62 : 11. Júl 2014, 14:52:03 »
na 80% tipujem Nemcov. Maju silny team na vsetkych postoch, plus ziadny nevycnieva tak, ze by bol nepostradatelny. Aj hraci z lavicky vedia dobre zahrat, dat goly (Schurle). Co sa neda povedat o Argentine - tam je to najma o Messim, navyse ani nehra v starej top forme spred 1-2 rokov. Osobne by ma prekvapilo, ak by to Argentine vyslo. Jedina jej sanca je zamurovat to tam (co jej celkom ide, v obrane je dobra) a cakat na nejaky vhodny moment, ked sa Messimu podari nieco vymysliet, resp. na standardku, a potom len betonovat. Pripadne to hrat na 0:0 a verit na penalty (tam maju vyssiu, 50% sancu). Nemci daleko vycnievaju na tychto MS, nemaju slabinu, psychicky su velmi odolni, maju silny realizacny team, a ten rozdiel vycnieva o to viac, ze vela tradicnych top muzstiev nebolo vo forme (Span, Tal), resp. maju slabsiu generaciu (vid Brazilia a jej najhorsi vyber v historii). Ostatni boli ako vzdy len ako sparring partneri a virtualne cierne kone. O titule sa vzdy rozhoduje medzi 5-6 clennou spickou - ked z nej niekto zavaha, nema formu, ci hviezdnych hracov, razom sa to zuzuje na 2-3 teamy.

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #63 : 11. Júl 2014, 15:17:56 »
Pripomínam, že Alžírsko bolo lepšie ako Nemecko, kým neodišlo po fyzickej stránke!
A dovolím si tvrdiť, že Argentína nie je len o Messim (to by ani nešlo pretože už stratil svoju rýchlosť akú mal pred 2-3 rokmi, ale aj tak je najlepší). Hráči ako Mascherano, Biglia, Rojo, Higuain, Lavezzi a Romero tiež neťahajú tím? Argentína hra od zápasu so Švajčiarskom veľmi kompaktne. Môj tip 3:1 pre Argentínu.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #64 : 11. Júl 2014, 15:39:53 »
Pripomínam, že Alžírsko bolo lepšie ako Nemecko, kým neodišlo po fyzickej stránke!
A dovolím si tvrdiť, že Argentína nie je len o Messim (to by ani nešlo pretože už stratil svoju rýchlosť akú mal pred 2-3 rokmi, ale aj tak je najlepší). Hráči ako Mascherano, Biglia, Rojo, Higuain, Lavezzi a Romero tiež neťahajú tím? Argentína hra od zápasu so Švajčiarskom veľmi kompaktne. Môj tip 3:1 pre Argentínu.

Dovolim si tvrdit, ze na vsetkych tych postoch maju Nemci lepsich.
Alzirsko zaskocilo Nemcov, aj Ghana, ale to sa da povedat aj o Argentine - same tesne vysledky, tiez potrebovali predlzenie. Kazdy team ma slabsie momenty, kto si uz spomenie, ze FRA v 98 potrebovali penalty na ceste za titulom, Nemci v 90 atd. Nemci graduju vykon a hlavne su silni aj mentalne, co je casto velmi dolezite. Ale samozrejme zavahat mozu - vid euro 2012.

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #65 : 11. Júl 2014, 17:36:55 »
Veľká škoda, dnes to bolo riadne tesné.  :'(

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #66 : 11. Júl 2014, 18:47:35 »
Lepších hráčov majú Nemci, ale rozhodne nie na všetkých postoch. (Messi, Mascherano, Di María, Lavezzi sú lepší a možno aj Aguero)
Pravdou je, že Nemci sú skutočne favoriti, ale verím že Argentína vyhrá.  ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #67 : 12. Júl 2014, 15:01:13 »
Jeden záber z pretekov počas prejazdu pelotónu mestečkom Legoland...  :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #68 : 12. Júl 2014, 20:41:52 »
Tak LEGO v minulosti spravilo miniseriu pre Tour de France. ;)

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #69 : 13. Júl 2014, 23:38:18 »
Tak teda Němci nooo. :-*

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #70 : 14. Júl 2014, 09:58:24 »
Uplne zasluzeny titul pre Nemecko! Argentina (a nie jedina) je muzstvo o jednej hviezde (v tom to pripade uz 2 roky vyhasnutej), kym Nemecko je komplexny tym. Ja som do vcera vecera po zapase nevedel, ze naposledy vyhrali titul pred 24 rokmi!! Ved mne sa zdalo, ze co majstrovstva (aj Europy) - to titul skoro! ;) Tak potom si tento celok titul urcite zasluzil! Je to titul aj za vsetkych tych, co za ten cas v repre boli - Podolski, Ballack, Kahn... Myslim, ze toto je zasluzena odmena za tie roky.

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #71 : 14. Júl 2014, 12:18:19 »
Nemci si to zaslúžili možno za tie roky práce, ale vo finále neboli vôbec lepším tímom. Neuer sa pekne vyznamenal, napodobnil svojho krajana Haralda Schumachera.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #72 : 14. Júl 2014, 12:55:43 »
Uplne zasluzeny titul pre Nemecko! Argentina (a nie jedina) je muzstvo o jednej hviezde (v tom to pripade uz 2 roky vyhasnutej), kym Nemecko je komplexny tym. Ja som do vcera vecera po zapase nevedel, ze naposledy vyhrali titul pred 24 rokmi!! Ved mne sa zdalo, ze co majstrovstva (aj Europy) - to titul skoro! ;) Tak potom si tento celok titul urcite zasluzil! Je to titul aj za vsetkych tych, co za ten cas v repre boli - Podolski, Ballack, Kahn... Myslim, ze toto je zasluzena odmena za tie roky.

Zasluzili si za tu koncepcnu dlhorocnu poctivu pracu. Namiesto vyplakavania a nerealnych ocakavani tvrdo pracovali a toto je vysledok. Neboli odkazani na 1-2 hracov, ako BRA (bez Neymara a Silvu sa prepadla na uroven SK repre  ;D), ci ARG (bez di Mariu a plnohodnotneho Messiho dali v 2 poslednych zapasoch 0 golov).
24 rokov cakania sa zda vela, ale to je v podstate len 6x MS, a velmoci, co vzdy aspirovali na zlato, su 4 (GER, BRA, ITA, ARG), k tomu sa pridavaju obcasne aj FRA, SPA, HOL, takze ak by ten titul pravidelne rotoval, tak tych 24 rokov je taka pravidelna perioda, co este moze byt dotycna krajina rada ked caka "len" 24 rokov. Taki Anglani cakaju 50 rokov a mozno este dalsich 50 rokov budu cakat, lebo za velmocami zaostavaju stale viac. Nehovoriac o HOL, ktore uz bolo 3x strieborne a stale nesiahlo na vrchol. Navyse Nemci mali velky upadok koncom 90. rokov a zaciatkom milenia. Tie MS su strasne zriedkavo a zaujemcov o zlato pomerne dost - staci ked nevyjde 1 turnaj, potom nejaka tesna prehra na penalty, upadok formy, a 12 rokov fuc. Mali by byt kazde 2 roky, lebo EURO je len taky slabsi odvar MS, a medzitym clovek moze kukat akurat ako sa v Lige majstrov krutia tie iste velkokluby...

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #73 : 14. Júl 2014, 13:11:55 »
Tak EURO je dosť nuda (väčšinou). Preto sa viac teším na Copa America 2015.
Myslím, že by stačilo keby na olympiádu chodili všetci TOP hráči a nie iba 3 nad 23 rokov.  ;)

Mesje: A nejakú ligu pravidelne nesleduješ?
« Posledná zmena: 14. Júl 2014, 13:17:24 od Izmael10 »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #74 : 14. Júl 2014, 18:12:01 »
Ak si dobre pamatam, tak volakde som zachytil, ze nemci boli majstri v 1954, 1974, 1990 a teraz 2014. Keby namiesto 1990 boli majstri v 1994, tak je to kazdych 20 rokov ;) Takze v 2034 by mohli byt zase :D