Autor Téma: Všeobecné informácie o novinkách  (Prečítané 244936 krát)


Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #271 : 28. September 2015, 14:10:58 »
Krasne veci. Tie vianocne sety, ci uz male alebo velke sa mi pacia hadam vsetky co vydali. Skoda, ze tu na Slovensku su najma tie male problem zohnat.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #272 : 29. September 2015, 16:20:43 »
Angry birds - 5 setov k vydaniu filmu v máji 2016
3-2-1-... začnite nadávať ako to všetko ide dole vodou

« Posledná zmena: 29. September 2015, 16:23:58 od papluh »

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #273 : 29. September 2015, 16:33:11 »
Tie Angry Birds...dojenie mrtvej kravy ci ako sa to hovori...Najprv hry na mobile, tie prve boli naozaj fajn. Potom uz zacali vymyslat uletenejsie a uletenejsie verzie.
Potom kadejake energeticke napoje a cipsy. Omg, to kto kupuje preboha? Cipsy Angry Birds? Neviem si predstavit si to kupit v porovnani so zabehanymi znackami.
Teraz film a este aj LEGO ? Nechapem naozaj...Film bude nejaky podpriemerny animak, ktory bude tazit len z tej znacky. LEGO ? Predstavujem si to ako seriu SPORTS, len teraz nebudeme hrat za hokejistov/futbalistov ale budeme nejakym malym LEGO prakom triafat prasata  :))

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #274 : 29. September 2015, 16:42:14 »
Zas zbytočnosť od Lega.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #275 : 29. September 2015, 18:06:08 »
Papluh - ono to "dolu vodou" asi nebolo myslene v zmysle, ze by vyrabali coraz menej veci, ale v zmysle CO robia. A s tym musim suhlasit aj ja. Vyrabaju sice stale viac a viac produktov, ale je to kvalita na ukor kvantity. Naco sa hrabu do nejakych Angry Birds? Hra ktora ma svojich 5 minut slavy uz za sebou. A ze bude film? S krizikom po funuse idu. A co si uz len postavis z tych vtakov? Dimensions to iste. Ja absolutne nechapem co to je za hra, ani o co tam ide, ale co som videl tych par videi na Youtube, tak je to blbost. Nema byt LEGO nahodou o STAVANI Z KOCIEK??? Pocitacove hry nech nechaju expertom na hry. Lebo to dopadne, ako tie ich stolove hry, co boli v konecnom dosledku uplny prepadak. Nech nevymyslaju stale do coho by este sli okrem stavebnic, ale nech radsej popracuju na nich! Lebo co som tu videl tie predbezne obrazky CITY produktov 2016, tak to je velmi ubohe!

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #276 : 29. September 2015, 19:55:50 »
Papluh - ono to "dolu vodou" asi nebolo myslene v zmysle, ze by vyrabali coraz menej veci, ale v zmysle CO robia. A s tym musim suhlasit aj ja. Vyrabaju sice stale viac a viac produktov, ale je to kvalita na ukor kvantity. Naco sa hrabu do nejakych Angry Birds? Hra ktora ma svojich 5 minut slavy uz za sebou. A ze bude film? S krizikom po funuse idu. A co si uz len postavis z tych vtakov? Dimensions to iste. Ja absolutne nechapem co to je za hra, ani o co tam ide, ale co som videl tych par videi na Youtube, tak je to blbost. Nema byt LEGO nahodou o STAVANI Z KOCIEK??? Pocitacove hry nech nechaju expertom na hry. Lebo to dopadne, ako tie ich stolove hry, co boli v konecnom dosledku uplny prepadak. Nech nevymyslaju stale do coho by este sli okrem stavebnic, ale nech radsej popracuju na nich! Lebo co som tu videl tie predbezne obrazky CITY produktov 2016, tak to je velmi ubohe!

Nemôžem nič iné ako len súhlasiť. ;)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #277 : 29. September 2015, 21:49:55 »
Pekná debata o tom, o čom má byť lego.
O stavaní, kreativite, sofistikovanom vyžití detí... Tak sme sa na tom, my nuly (v celoLEGOvom ponímaní) zhodli. A teraz realita - čo je dôležité pre akcionárov TLG?. Myslím tých starých dedkov, ktorí hýbu touto obriu spoločnosťou. Odpoveď je, aspoň pre priemerne inteligentného človeka, jasná - zisk. A ešte niečo dôležitejšie - ešte väčší zisk. Takže z pohľadu skutočného sveta, je viac ako pochopiteľné, že idú cestou počítačových hier. Stačí si položiť elementárnu otázku - koľko ľudí  (samozrejme detí) radšej sadne za počítač a oproti tomu, koľko deti sadne DNES k drahému LEGU?!.

Rozhodne tam v managmente nemajú idiotov. A komu vlastne záleží, čo si myslíme my?.....

Krátky moj amatérsky pohľad: nech vydávajú somariny aby mali prachy aj na nie mainstreamové veci ako UCS SW, modulars, nejaké to veľké autíčko, winter setík, nejaký Exclusive a nejaké mega kvalitné Ninjago. :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #278 : 29. September 2015, 22:01:05 »
Pato s tymto nesuhlasim! Za prachy (zisk) sa da skryt kazdy argument. Ako si napisal - kolko deti sa dnes hra na PC a kolko s LEGOm? Tak podla tej logiky ziskov, nech nechaju tak tie plastove kocky a zameraju sa na LEGO pocitacove hry! A ze pridruzena vyroba, aby zarobili? No neboj sa - oni by aj bez tych somarin ala Dimensions a podobne zarobili CISTE NA SETOCH dostatocne! Ale ak chcu uz pridruzenu vyrobu, tak OK - tak nech robia pocitacove hry, nech skusia nejake auto vyrabat, pripadne nech skusia bicykle, lyze, predavat potraviny... Vsetko im s ich logom zvysi zisk. NIE! Tieto ospravedlnenia, ze potrebuju si zarobit ja neberiem. Tolko zas moj nazor.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #279 : 29. September 2015, 22:26:51 »
Zase nechápeš jednej veci - pre obrovské globálne spoločnosti, zarobiť DOSTATOČNE vôbec nestačí! Vždy je priorita zarobiť viac a ešte viacej. A veľmi dobre vedia, že v dnešnej dobe, a hlavne v budúcnosti, sú plastové kocky proste zastaralé. Musia to nejako prepojiť s novými trendmi ako počítače a interakcia.
A k druhej časti tvojho príspevku, že môžu vyrábať hocičo a aj tak zarobia, je podľa mňa úplne odveci. Keby LEGO začalo predávať iba ponožky tak do dvoch rokov môžu stiahnuť rolety vo všetkých svojich závodoch. A my všetci prejdeme na akčné figúrky.
« Posledná zmena: 29. September 2015, 22:43:09 od Administrator »

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #280 : 29. September 2015, 22:44:21 »
A k druhej časti tvojho príspevku, že môžu vyrábať hocičo a aj tak zarobia, je podľa mňa úplne odveci. Keby LEGO začalo predávať iba ponožky tak do dvoch rokov môžu stiahnuť rolety vo všetkých svojich závodoch. A my všetci prejdeme na akčné figúrky.
Neprejdeme ostaneme pri legu a skúpime čo ešte trh vydá >:D Až kým sa vo svete nerozpadne posledná lego kocka.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #281 : 29. September 2015, 22:48:55 »
"2003 Porsche vydáva SUV OMG!!! naše športové 911 sú zneuctené, navyše na báze VW, folcvágnu, jasné ??? naše prémiové autá
2007 oni tam pridali ešste diesel, kamna, turbodeht ... oo to je na mašlu
2013+ Cayenne tvorí 50% predaja ...ovšem 911 je v absolútnych číslach ešte viac ako v 2003, plus majú prachy aj na iné športové modely (Cayman, Boxter) zarovno s 911"

Vieš čo je môj najvačšia starosť, aby sa mi ďalšiu generáciu podarilo dostať k LEGu.

Osekaj to o licencie, hry, zober každoročných policajto-požiarnikov z CITY a daj tam domy a predavača zelenin, a ideálne zosekaj kocky na puristický Basic-Classic a 4 studové vozidlá ktoré AFOLy tak adorujú. Možeš zabudúť (štatisticky) na ich záujem o LEGO a celkovo LEGO ako firmu, čo si môže dovoliť veci ako podporu LUGov, výstav LUGBULKOV atď ... nehovoriac o 50% zľavách vďaka vysokej sezónnosti a komerčnosti setov.
Kde sú teraz puristické hračky z 90tych rokov ? Stavebnice ala Merkur/Meccano ? Vláčiky ? Pančikovský Playmobil ? Dokonca aj plastová Barbie ? V lepšom prípade niekde na okraji regálov utláčané modernými vyhypovanými prípadne elektronickými vecami.

Ak to má znamenať, že tých 50% produkcie LEGa (vrátane merchandise a médií) čo je mimo mňa udrží ten zvyšok tak aby som si z neho mohol vybrať tých 10% čo si môžem dovoliť, tak nech.
Inými slovami, ak šetky tie Friends, Elves, CHimy, Nexo, ... predaje zakryjú v očiach akcionárov veci ako Creator (Expert), Technic, atd. tak nech ...
Alebo ak popri Cayennoch zostane o 15-20r stále produkcia Caymanov/911 aby som si mohol riešiť krízu 50tnika, tak nech ...

čo ma viac štve sú kvalitatívne veci ako praskajúce diely, farebné problémy, blbý dizajn v predaji (WallE, Antman) ... lenže tie nezávisia od toho či bude nejaký Angry Birds či Dimensions, ale od prístupu

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #282 : 29. September 2015, 23:07:04 »
Ešte aj tolerancia (rozmery). V tej poľavili asi najviac (u Palace Cinema som si myslel že zle vidím medzera má prisahám bohu pol milimetra). Tie medzery medzi kockami sú pomaly neúnosné. Celkovo kvalita poklesla, keď si porovnám sety z 90. rokov a dnes, tak hrôza. Aj mnoho vizuálnych chýb ako šetrenie na kockách alebo presvitanie vnútorných častí kociek na povrch (viditeľné najmä na hladkých dlaždičkách). Toto tu kedysi nebolo. Samozrejme všetko to zabíja cena. Na to že kvalita klesá tak cena je neprimeraná.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #283 : 29. September 2015, 23:07:44 »
Lego raguje na dopit trhu .Dnes je bežné že každé dieťa ma mobil a každé druhé ma i tablet ,keď nie dva. Hrajú s sa prostredníctvom zariadení .Je to obraz tejto doby,bohužiaľ.Preto je i málo stavitelov ,bo je jednoduchšie sa hrať pri PC , nejakej konzole či tablete. Detcká si vyberú račej toto bo nemusia upratovať napríklad.A je to dostupnejšie ,ako pozhánať si dieliky a postaviť niečo vlastné. Lego i preto robí veci populárne z filmov.I v minulosti to tak bolo ale nebolo to až tak do detailu ale prevzali tému len.

Vek, keď decká prestnú byť objaviteľmi a stávajú sa z nich konzumenti je čoraz nižší. Mne lego videohry ,až tak moc nesedia .Kedisi na PS one hral Rock Raiders ale chýbala mi tam kreativita lega ako taká(15.rokov dozadu).

Inak povedané v rámci lego produktov decká dostávajú čo chcú(resp. je im podsúvané) a nie čo potrebujú! Chcú naaranžované, načinčané ,farebné ,pohyblivé stavebnice.Lenže potrebujú skôr hromadu základných dielov a žiaden návod .Potom lego ,čiže stavebnica ako taká má tu pravú funkciu.Rozvíjať zručnosť,predstavivosť a kreativitu!A toto veľa deckám chýba!

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #284 : 29. September 2015, 23:23:35 »
Hlavne si netreba idealizovať minulosť a hovoriť si, že ak nanútite deckám stavebnice (základné kocky), tak z nich všetkých budú architekti, programátori, atď.
Sám si dobre pamätám z čias pred 25r rokmi, že "bratov v triku", takých čo stavali z LEGA, Merkúru, papierové či plastové modely, som mal vždy tak 2-3 max z triedy (10% ?) zvyšok stavebnice používal na efektnejšie búračky, cieľe pre futbalové lopty a pod.
To percento tam bude plusmínus rovnaké, akurát teraz sa to rozloží aj na vtedy nedostupné elektronické a digitálne kreatívne veci.