Autor Téma: Collectable Minifigures  (Prečítané 185838 krát)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #495 : 29. Marec 2016, 17:47:25 »
Totalne disproporcne je to ku kreslenym postavickam. Mickey preco nema velke nohy?? Donald preco nema kratke nozicky a vypuklu rit??

Ako moze byt clasic minifig, ktory je uz k cloveku sam disproporcny, proporcny pre nieco ine ??
Je to clasic minifig. Hadam nechces, aby z toho bol megablocks figurka co sa len proste da spojit s lego podlozkou cez nohy.

Osobne si kupim z kazdeho min 1ks - lebo proste akekolvek CMF sa stali investiciou, nejak neklesaju hlbokopod nakupku a naopak su niektore, co nakupku niekolko krat prevysuju.
Pre mna tam vydim ako v kazdej CMF serii (ci lepsej, ci horsej) vzdy nejake zaujimave nove moldy hlavne vlasov a inich suciastok, takze na suciastky niektore zoberiem aj 2x. Napr tie suknicky su celkom fajn a asi sa to mojim babam moze do buducna lubit tak aby som mal v zasobe tu suciastku parkrat pre custom dievcenske figy

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #496 : 29. Marec 2016, 18:20:00 »
Ale cele mi to pride ako karneval v skolke - deti prezlecene v kostymoch.

A mohol by byt z toho super MOC z tejto myslienky  ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #497 : 29. Marec 2016, 18:27:33 »
Ako moze byt clasic minifig, ktory je uz k cloveku sam disproporcny, proporcny pre nieco ine ??

To srandujes s tou otazkou, nie? Aky minifig? Minifig je u mna klasicka LEGO figurka s klasickou hlavickou. Tu mas tolko novych dielov ze az! To je problem spravit diely (HLAVNE AK IDE O LICENCIU), aby zodpovedali realnej postave? Ale mam pocit, ze Donald a jeho zena nakoniec rite budu mat, lebo medzi nohami a trupom je vsunuty nejaky diel.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #498 : 29. Marec 2016, 19:24:33 »
Náhľady jednotlivých figov aj tu http://www.brothers-brick.com/2016/03/29/disney-collectible-minifigures-officially-revealed-news/#more-70040
Myslím, že po rohoch Maleficient bude zhánka, vlastne celý ten fig je univerzálny. Ešte potom Aladinovské vlasy s fezom a Arieline vlasy a sukne zvyšok je dosť "cartoon-ovský".


Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #499 : 29. Marec 2016, 22:48:48 »
Jedine co mi vadi pri pohlade na tie modre figurky (Stitch a dzin) ze to zase nebude medium blue :(
http://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=983&colorID=42&in=A

nie a nie tie ruky v tej farbe znova vydat

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #500 : 29. Marec 2016, 23:33:28 »
O nicom seria. To ze 3/4 mi nic nehovoria som uz spominal (a to som Disneyovky ako maly pozeral/cital). Ale cele mi to pride ako karneval v skolke - deti prezlecene v kostymoch. Totalne disproporcne je to ku kreslenym postavickam. Mickey preco nema velke nohy?? Donald preco nema kratke nozicky a vypuklu rit?? Trapne! (n)
Vypuklú riťku by si chcel!!! Ale no no no  ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #501 : 30. Marec 2016, 00:43:56 »
To srandujes s tou otazkou, nie? Aky minifig? Minifig je u mna klasicka LEGO figurka s klasickou hlavickou. Tu mas tolko novych dielov ze az! To je problem spravit diely (HLAVNE AK IDE O LICENCIU), aby zodpovedali realnej postave? Ale mam pocit, ze Donald a jeho zena nakoniec rite budu mat, lebo medzi nohami a trupom je vsunuty nejaky diel.

toto je vecna dilema pri licenciach, ci ist cestou vernosti k predlohe, alebo sa drzat standardnej "struktury" klasickeho figa... idealne je ked sa to sklbi ako pri simpsonoch - hlava verna predlohe, nohy klasicke legove, pripadne v skratenej verzii... v hranicnych pripadoch - ked to proste nejde, najma pri spodnej casti tela -  by mali uprednosnit licencovanu predlohu. V pripade mickeyho a spol mi to az tak nevadi, tam prevazi ta dominantna hlava. Mna najviac vyrusuje buzz raketak - na kieho dasa mu davali classic fig hlavu??? ved je to priam krici... trapne na druhu je to najma kvoli tomu, ze uz v toy story setoch bol tento fig a bol idealne spraveny - v podstate tieto figy ani nemali davat do CMF, vsetky postavy boli vycerpavajuco spracovane v setoch. Ja vychadzam z toho, ze klasicka hlava "zobrazuje" ludsku hlavu, tj treba ju davat na ludske figy. Akonahle ide o prisery / zvery / neludske cartoon postavicky, okamzite musi ist klasicka hlava prec... Este je to v pohode, pokial ta cartoon postava zobrazuje cloveka, tam moze ist classic hlava (aladin, ariel a pod). Ale uz pri ginovi je to na hrane, tam by sa skor zisla taka vela nafuknuta hlava...
« Posledná zmena: 30. Marec 2016, 00:48:23 od mesje »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #502 : 30. Marec 2016, 23:37:39 »
12.4. predstavia Nationalelf.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #503 : 31. Marec 2016, 00:12:30 »
12.4. predstavia Nationalelf.

"neviem" sa dockat... vsetci rovnaki, len ine potlače ksichtu a vlasy...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #504 : 03. Apríl 2016, 12:15:54 »
Ževraj v Dánskom Legolande už Disney-ho dostali

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #505 : 05. Apríl 2016, 09:46:25 »
Tak a niekto zobral celú krabicu.
"Zaujímavé" rozdelenie počtov, za predpokladu, že bude fixné rámci danej série ako u predošlých.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #506 : 05. Apríl 2016, 09:49:51 »
Ta modra s blond vlasami by sa dala pouzit ako sestricka v spitali. ;D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #507 : 05. Apríl 2016, 10:17:22 »
Trojzubce, juchu >:D

Kuba

Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #508 : 05. Apríl 2016, 10:45:39 »
Trojzubce, juchu >:D

Těch mám doma několik (K několika jsem přišel v jednom balíčku - odměna za výstavu) a zatím mě moc využití nenapadlo. Možná, kdybych někdy postavil něco na téma gladiátoři.
Jsem zvědav co dají v případné v příští sérii Tritonovi, když trojzubec dali už Uršule.  ;)

Mne nejvíce zaujalo torzo kapitána. Za určitých okolností  (výměna obličeje, pokrývky hlavy a tak) by z něj šli udělat vojáci, či stráže na zámku. Nějaké 17-18 stol.


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #509 : 05. Apríl 2016, 11:03:04 »
"Zaujímavé" rozdelenie počtov, za predpokladu, že bude fixné rámci danej série ako u predošlých.

rozdelenie je 3-4 kusy z urciteho druhu, oproti standardnych serii kde je 3-4-5 (predtym bolo obdobie aj s 2-4-6). Je jasne, ze pristupili k tomu z dovodu, aby sa skombinovalo 18 druhov (narast oproti beznym 16) do 60 ks krabice, vedlajsi efekt ale je velmi dolezity - dokaze sa vyskladat viac kompletiek z 1 boxu a ostane menej balastu + ludia budu mat vacsiu sancu dostat sa ku kompletke, co je dobre.