Autor Téma: Kvalita LEGA  (Prečítané 33247 krát)

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #30 : 12. November 2017, 12:22:20 »
Tiež sa mi to už pár krát stalo  :-\ nieže by to bolo niečo strašné ale človeka to naštve. Mám pocit že sa to ešte dosť deje pri trans clear.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #31 : 12. November 2017, 12:46:21 »
Nakoniec to tak dopadne že Lepin bude kvalitnejší ako Lego. Je to fakt otras táto kvalita. A to ešte nerozumiem tým krabičkám čo teraz produkujú. Prečo neurobia pekné krabičky ako pri Ideas? To je skutočne tak drahé? V krabičkách z 80tych rokov si deti vedeli pekne Lego aj skladovať, tie dnešné sú na toto nepoužiteľné.

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #32 : 12. November 2017, 14:25:57 »
Mam doma asi tristo technic setov a nejake styri od Lepinu...a mozem povedat, ze Lepin uz ma lepsiu kvalitu....co sa tyka odtienov farieb urcite...a uz som mal tiez zahnute panely co sa nedali na 100% prilozit k inemu panelu...najviac ma nahnevali, ked som si kupil Racers ENZO 8653 a malo to tri odtiene cervenej...uplne ma predlo nadsenie od lega...a ked som dal reklamaciu, tak sa mi velmi ospravedlnili, ze robia vsetko pre to aby zvysovali kvalitu kociek...a to bolo pred desiatimi rokmi...a teraz je to este horsie...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #33 : 09. Jún 2018, 22:50:38 »
Dnes som po 22. rokoch v zlozenom stave rozobral a ulozil do krabice LEGO Technic 8480 Space Shuttle. Bol som zvedavy ako na tom budu jednotlive diely. Biele (vacsina) na odkrytych miestach zozltli. Nie uplne, ale viditelne. Ostatne diely su v poriadku a to aj citlive starsie typy Bushov - ani jeden nepraskol! Elektricke prvky tiez vsetky funguju a samolepky drzia, akoby som ich prave nalepil. ;) Takze aj po 22. rokoch je LEGO plne funkcne a hratelne. Ktovie ako na tom budu sucasne sety o 22 rokov. ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #34 : 09. Jún 2018, 23:39:49 »
mám 2 kusy použitých 8480
jeden kúpený z BL - pekná krabica, poslal aj náhradné nálepky (originál), optické vlákna v pohode, káble, motory, LED a battery box tiež, zažltnutie minimálne, možno jeden dva prasknuté zúbkované bushe = pravdepodobne trávil veľa času rozobraný
druhý z Ebay-a od Rakúšana - chalan mal svoj detský model niekde v podkroví či v pivnici - krabica škoda reči (ale aj tak to v nej nebolo), nálepky celkom ok aj keď mierne ohlodané kraje, optické vlákna zažltnuté a neohybné, kopec dielov tiež, gumičky negumičkujúce, tož toľko vek a skladovanie ale potom - popraskané bushe (tenké zúbkové, hrubé), prasknuté konce 2825 (White Technic, Liftarm 1 x 4 Thin with Stud Connector), 9V káble stuhnuté a polámaná izolácia, battery box potreboval rozobrať a vyrovnať kontakty aj prepínačov, pružina už nedržala podvozok...

Ani staré LEGO neni zázračné  >:D

Inak polámané bushe, polobushe, konektory s bushmi a stredy kolies 3482 si pamätám aj z detských čias. Dokonca boli aj v MISBe Mars Rovera  ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #35 : 09. Jún 2018, 23:56:43 »
Kto nezazil polamane lego, neni fanusik  :oldman:

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #36 : 10. Jún 2018, 13:25:42 »
Papluh: tak ono zalezi aj od toho, ako sa kto k tomu sprava. Ten rakusan, co si to od neho kupoval sa k tomu asi velmi citlivo nechoval. Len zial neskor sla kvalita dielov dolu a dnes praskaju diely a samolepky aj kopec zberatelom, co sa k tomu spravaju citlivo. Aj ked mam pocit, ze na samolepkach trochu zapracovali - uvidime. Mam jeden z prvych Speed Champions vo vitrine kam dopada denne svetlo a samolepky drzia ako nove. Ale mozno su 3 roky malo...
No ale jeden nedostatok sa prejavil. Na jednom (najdlhsom) 9V kabli zvetrala izolacia a rozpadla sa. Obavam sa, ze tie 2 zvazky musia byt oddelene, cize asi treba kupit novy kabel.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #37 : 11. Jún 2018, 08:08:40 »
No ale jeden nedostatok sa prejavil. Na jednom (najdlhsom) 9V kabli zvetrala izolacia a rozpadla sa. Obavam sa, ze tie 2 zvazky musia byt oddelene, cize asi treba kupit novy kabel.

Myslim, ze kusok lepsiacej pasky by to mal spravit. Tento zvetrany kus bol vystaveny slnku? Alebo inemu ziaricu tepla? Z akeho setu? Po kolkych rokoch?

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #38 : 11. Jún 2018, 08:36:06 »
Myslim, ze kusok lepsiacej pasky by to mal spravit. Tento zvetrany kus bol vystaveny slnku? Alebo inemu ziaricu tepla? Z akeho setu? Po kolkych rokoch?

ja som mal power set k techniku ten starsi model... bolo to niekolko rokov netknute v krabici a izolacia sa rozpadla presne tak isto.. takze slnecnym ziarenim to nebude
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #39 : 11. Jún 2018, 10:11:26 »
Myslim, ze kusok lepsiacej pasky by to mal spravit. Tento zvetrany kus bol vystaveny slnku? Alebo inemu ziaricu tepla? Z akeho setu? Po kolkych rokoch?

Bola to reakcia na tento moj prispevok, takze niektore odpovede by si nasiel tam. Takze zopakujem - je to zo setu 8480, zlozeneho 22 rokov. Lepiacu pasku som skusal, ale zaizolovat kazdy zvazok zvlast moc neslo. Keby sa to dalo cele oblepit, tak by to slo. Priamemu slnku set vystaveny nebol. Bol dlhe roky vo vitrine v izbe, kde bol vystaveny (za sklom) dennemu svetlu a teplu. To mohlo mat vplyv na zozltnutie (ale ako som uz pisal tu, diely zozltnu aj v tme) a popraskanie kablu.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #40 : 11. Jún 2018, 11:02:24 »
Predpokladám, že ako pri iných ohybných častiach tam je nejaké zmäkčovadlo, ktoré časom vyprchá (čas, UV, teplo) a/alebo zreaguje s okolím (pot, mastnota, chemikálie) a to že sa s tým hýbe už len potom dokoná prácu. To je ako napr natieranie gumových tesnení na aute.

Ešte ktomu môjmu 8480 od Rakúšana, práveže nemá známky nejakého zneužitia, tj obité, ohnuté či okúsané diely. Vyzerá to len na skladovanie. Ono keď som sa snažil naviazať rozhovor tak to nebol žiaden fanúšik, len zistil že za niečo čo mu leží ľadom sa dajú získať peniaze ...

Niekedy to skladovanie nekončí dobre

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #41 : 11. Jún 2018, 11:17:13 »
No a potom ze LEGO je hracka pre niekolko generacii. >:D  Inak ak mal ten rakusan ohlodane okraje samolepiek, tak to nebolo asi len staticky skladovane. U mna boli opticke vlakna OK, gumicky tiez OK. Ale tak ktovie - mozno to je seria od serie...

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #42 : 11. Jún 2018, 12:07:22 »
Predpokladám, že ako pri iných ohybných častiach tam je nejaké zmäkčovadlo, ktoré časom vyprchá (čas, UV, teplo) a/alebo zreaguje s okolím (pot, mastnota, chemikálie) a to že sa s tým hýbe už len potom dokoná prácu. To je ako napr natieranie gumových tesnení na aute.

Ešte ktomu môjmu 8480 od Rakúšana, práveže nemá známky nejakého zneužitia, tj obité, ohnuté či okúsané diely. Vyzerá to len na skladovanie. Ono keď som sa snažil naviazať rozhovor tak to nebol žiaden fanúšik, len zistil že za niečo čo mu leží ľadom sa dajú získať peniaze ...

Niekedy to skladovanie nekončí dobre

Haaa lakomec, sušil lego na povale aby ho speňažil a tu máš, už je vysušené, mal sa  sním hrať a stavať :-)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #43 : 11. Jún 2018, 12:40:51 »
tým nalepkam sa akoby dvíhali okraje, niektoré takto dvihnuté boli upadnuté/ulomené, neviem ako to lepšie popísať. Hlavne sa to týkalo prevodovky. Už ich nemám, nahradil som to tým dielom od Anglána.
Inak spätne keď tak uvažujem, tak ten asi dosť pomohol tomu môjmu návratu, bol to prvý nákup z BL, setov ako 8880, 8480,... a všetky prišli pekne čisté, rozložené... Ak by to tak nebolo tak ktovie ako by to dopadlo  ;) 8480 mal nalepené nálepky, ale chýbali  tie na B-model, keďźe písal že to má mať všetky diely, tak som mu skúsil reklamovať. Obratom poslal celý aršík aj väčšinou nálepok na A-model (niekto z neho polepil len tie "reálne" tj ovládače a "šípky" a nechal "nereálne" popisky prevodovky a pák podvozku, čo mne len vyhovovalo.)


Trocha sa desím dňa keď budem mať miesto a pôjdem zobrat a pretriediť svoju detskú kolekciu, čo tam nájdem...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #44 : 11. Jún 2018, 17:03:05 »
Trocha sa desím dňa keď budem mať miesto a pôjdem zobrat a pretriediť svoju detskú kolekciu, čo tam nájdem...

Mozno to len pozametas a das do nádoby na recyklovanie plastu...  ;)
« Posledná zmena: 11. Jún 2018, 17:06:17 od Praetor »