Autor Téma: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024  (Prečítané 1424 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« : 01. Február 2024, 10:16:08 »
Výklad pre rok 2023 má ešte nejaký mesiac pred sebou, ale už je tu čas začať riešiť ten na rok 2024. Minule sme nestihli objednat diely pred letnou prestávkou vo fabrike a bolo to natesno. Navyše teraz bude na jeseň aj výstava v BB a teda bude to v tom čase nabité. Tým pádom začíname o niečo skore.

Takže pre zopakovanie
- zadanie od lokálneho zastúpenia Lego - po veľkom úspechu 2023 výkladu v OC Nivy je záujem pokračovať aj tento rok na rovnakom mieste. Samozrejme je tu klasika ohľadom tém, povolených symbolov, scén a pod (viď napr Ideas súťaže a pod). Výklad by mal mať nejakú náväznosť na zimné obdobie.
- za mňa - pri aktuálnom výklade som sa potešil väčšiemu počtu ľudí a rád by som bol aby to bolo aj v plánovanom tak. Osvedčil sa aj transport mimobratislavských tak sa netreba báť.
- téma - zatiaľ nieje určená,viď výzva dole, mám jeden návrh (taká meta súťaž  :P ) ale najprv nechcem ovplyvňovať. A nie, zimná olympiáda je až o rok  >:D
- veľkosť celku - momentálne máme otestované 15 x 5 (dlžka x hĺbka v základných 32 stud baseplates BP), cca na toto máme zábrany a podklad. Nafúknuť sa to nedá, zmenšiť snáď nebude treba.
- veľkosť modulov- Priložený je obrázok vzorového rozmodulovania plochy, okraje so zátačkami sú špecifické moduly (toto bude na individálnu dohodu podľa toho aké zátačky zvolíme). Podstatné je že má plocha byť pohľadová z oboch dlhych strán a po okraji je po pol BP na koľaje a zostáva teda rozdeliť hĺbku 4BP ideálne na polovicu. Tj základný rozmer modulu by bola 64 stud hĺbka, šírka podľa potreby 32 až X*16 (ideálne na jeden modul max 96) samozrejme 1 človek môže mať viac modulov.
Základňa je štýl MILS, tj baseplate + brick + plate = základ terénu, Technic diery v štandarných pozíciach minimálne medzi 4 a 5 studom od rohu, lepšie ale mať vačší technic brick. Toto nutné dodržať po okrajoch a výodné aj v strede pri väčších moduloch inak je modul zlý na manipuláciu. "zárezy do terénu" ako voda sa dajú prediskutovať dopredu.
- elektrifikácia - je ideálne doplniť výklad o elektrifikáciu, či už pohyb alebo svetlá, toto je dobré prebrať dopredu ale minimálne nasvietenie "vianočnou LED reťazou" nie je problém, s tým pomôžem
- materiál - ako po minulé roky bude možné zabezpečiť materiál - diely na hromadné použitie (po minulé roky napr biele bricky, diely na stromy, ľad, vodu, zimné príslušenstvo, ozdoby a pod) samozrejme sú nejaké limity ale to sa bude riešiť "za pochodu" tu je doležité čo najskoršie objednanie. V prípade zakomponovania-modovania aktuálne dostupného setu bude možné oň skúsiť požiadať
- dátum - inštalácia bude cca ako vždy v rámci "komerčného začiatku Vianoc"  >:D tj žiadaná niekedy k druhej polovici októbra, tentoraz by sme to naozaj mali stihnúť. Asi bude zvykom to mať potom až do februára/marca podľa žiadosti v Alltoys.

A teraz tá výzva či výzvy
1. Kto sa chce pridať ? píšte to sem aj kým nieje téma nech potom nikoho nevynechám pri diskusii
2. Akú tému by navrhol ? na návrhy si dajme termín do konca týždňa tj do nedele


ila_rendered

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 112
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #1 : 01. Február 2024, 13:16:46 »
hlasim sa :D
navrhoval by som Arendel co je mesto z Frozen s tym ze by sme srpavili hradby, domy a pristav s lodami, vsetko zasnezene potom nejake mensi les a dal by sa spravit ladovy palac MOC a nie set
https://disney.fandom.com/wiki/Arendelle

Odhlásený kupovsbricks

  • Príspevkov: 11
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #2 : 01. Február 2024, 13:41:06 »
aj ja sa hlásim :)
ja by som navrhoval postaviť Hogwarts castle v zime. Hrad by sme celkom fajn vedeli rozdeliť po budovách (hrad by mohol byť osvetlený). Taktiež by sa urobilo zamrznuté jazero, Hogsmeade, Hagridova búda, zakázaný les, metlobalový zápas (vidím potenciál na pohyb hráčov na metle), veľké vianočné stromy (možno s osvetlením) a samozrejme okolo všetkého môže chodiť Hogwarts express (je momentálne aj set 76423 aj so stanicou). Ak sa má robiť promo už existujúcim setom tak myslím, že Lego má toho v ponuke dosť veľa, čo by sa dalo využiť :)
Káble pre osvetlenie by bolo dobré ťahať v rámci MILS systému ak by sme vedeli kde budú osvetlené budovy/predmety.
https://harrypotter.fandom.com/wiki/Hogsmeade
ila_rendered

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #3 : 01. Február 2024, 15:30:58 »
Monotematické IP sa budú musieť overovať, toho by som trocha vyvaroval.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #4 : 02. Február 2024, 11:12:19 »
Rad by som sa zúčastnil (ak to čas dovolí).
Môj návrh je postaviť reálne mesto výrez Bratislavských pamiatok zároveň postaviť staré mesto do stredu postaviť námestie s trhmi, mohli by sme postaviť podľa seba modulárne domy zapojiť k tomu aj nejaké pamiatky.
Druhý navrch zimnú tradičnú slovensku dedinu.

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 112
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #5 : 02. Február 2024, 11:26:02 »
mozno by som poupravil navrh ak je problem s IP tak stale by sme mohli postavit nivy s okolim cele zasnezene a vsade kolony aut aby to bola vierohodna bratislava ? :D

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #6 : 02. Február 2024, 17:08:14 »
Zúčastnil by som sa  ;D vedel by som si predstaviť nejakú fantazy/rozpravkovú krajinu a tam by sa vedeli zakomponovať elementy z rôznych sérií či už in house alebo nejakých IPs. Osobne by som možno chcel stavať Hagridovu chalúpku v nejakej vlastnej interpretácii.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #7 : 02. Február 2024, 21:55:17 »
Zučastnim sa.

Napady :  Batman-Gotham City - známe stavby a scenky z rôznych filmov a komiksov o Batmanovi
                                              - samozrejme v zasneženom prostredí
                                              - rôzne sety k tejto téme , ulahčia tvorbu
                                                       - v strede Wayne tower a pred nim oslava noveho roku so sprievodom 
                                                       - na jednej strane kopec s Wayne mansion a pod nim samozrejme Batcave
                                                       - na druhej strane kopec s observatoriom , brlhom zaporakov
                                                       - Arcam asylum , cirkus Robina v reze , a pod . .. .
                                                       
     
              Pravek - doba ľadová -poňalo by sa to ako migrácia zvierat pred zmenou klýmy
                                              - môže obsahovať i neake scenky z Doby ľadovej
                                                       - v strede dedina pravekých lovcov a začinajucich polnohospodárov , prostredie mierne / savana /vysychajúce
                                                       - na jednej strane sopka a kmeň domorodcov , dinosaury , kus pláže . . . .
                                                       - na druhej strane postupujuci ľadovec , eskimáci , loviaci mamutov . . ..

               Vianočna pohoda    - vianočny stromček 1,5m až 1,8 m vysoký  s darčekami  ktoré rozbaluju deti
                                               - deti ako zvačšene minifigy  stavajuce realne lego sety
                                               -dookola by behal vláčik


                Ladová planéta  - kolonia na ľadovej plnéte  , skleník , pristavacia plocha , obytne bunky / baraky  , vyskumak  ,
                                         - mohol by sa uplatniť monorail ako preprava medzi stavbami
                                         - povrchova baňa ,rafinačná fabrika , atď

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 112
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #8 : 02. Február 2024, 22:05:07 »
S batmanom sa mozes zaradit do kategorie monotematicke IP ktorym sa chceme vyvarovat :D ale ta planeta posledna by mohla byt celkom zaujimava

Zučastnim sa.

Napady :  Batman-Gotham City - známe stavby a scenky z rôznych filmov a komiksov o Batmanovi
                                              - samozrejme v zasneženom prostredí
                                              - rôzne sety k tejto téme , ulahčia tvorbu
                                                       - v strede Wayne tower a pred nim oslava noveho roku so sprievodom 
                                                       - na jednej strane kopec s Wayne mansion a pod nim samozrejme Batcave
                                                       - na druhej strane kopec s observatoriom , brlhom zaporakov
                                                       - Arcam asylum , cirkus Robina v reze , a pod . .. .
                                                       
     
              Pravek - doba ľadová -poňalo by sa to ako migrácia zvierat pred zmenou klýmy
                                              - môže obsahovať i neake scenky z Doby ľadovej
                                                       - v strede dedina pravekých lovcov a začinajucich polnohospodárov , prostredie mierne / savana /vysychajúce
                                                       - na jednej strane sopka a kmeň domorodcov , dinosaury , kus pláže . . . .
                                                       - na druhej strane postupujuci ľadovec , eskimáci , loviaci mamutov . . ..

               Vianočna pohoda    - vianočny stromček 1,5m až 1,8 m vysoký  s darčekami  ktoré rozbaluju deti
                                               - deti ako zvačšene minifigy  stavajuce realne lego sety
                                               -dookola by behal vláčik


                Ladová planéta  - kolonia na ľadovej plnéte  , skleník , pristavacia plocha , obytne bunky / baraky  , vyskumak  ,
                                         - mohol by sa uplatniť monorail ako preprava medzi stavbami
                                         - povrchova baňa ,rafinačná fabrika , atď

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #9 : 02. Február 2024, 23:19:02 »
Ta vianocna pohoda so stromčekom si viem predstaviť a pod stromčekom môže byť čokoľvek z ostatných nápadov a deti sa s tým hrajú...  ;)

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 112
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #10 : 05. Február 2024, 14:31:47 »
Viem ze uz neskoro ale este by sme teoreticky mohli spravit dioramu kde by sme mali rozne temy oddelene ako oslavuju vianoce, napriklad sirka 2 BP ninjago/dreamzz potom 2 bp friends potom city potom medieval atd. Nieco podobne mali aj v lehoasters ale tam to bolo s erami sveta

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #11 : 06. Február 2024, 09:00:16 »
Uplne neskoro, trochu mi to uslo, ale zucastnil by som sa ak by slo.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #12 : 06. Február 2024, 20:30:45 »
Tak nábor staviteľov ešte len začína a tipujem že bude závisieť od zvolenej formy/témy  ;D


Síce mierne po vlastnom limite, ale toto je moj návrh:

Scénka súťaže snehových/ľadových sôch. A meta súťaž pretože okrem reprezentácie súťaže by jednotlivé moduly mohli súťažiť aj v "reálnom svete"  (detaily by sa doladili :D)
Podstatou je že okrem krajných špeciálnych modulov by každý minifigový (či iný) team mal presnú parcelu ( tak aby celá dioráma bola viac modulárna) a čo tam reálny staviteľ spraví za príbeh a výtvor je na ňom. Može to mať "realistickú" tému, môže to byť scifi (space), môže to byť kúzelné (fantasy,HP, Frozen...), ...
Samozrejme vláčik, tentoraz by mal rozvážať materiál a prípadne personál. Krajné moduly by predstavovali nejaké to klasické vianočne námestie, horu ako zdroj snehu (rád by som tam mal prerobeného Sizyfa od JK Brickworks na Yetiho tlačiaceho guľu), zamrznuté jazero ako zdroj ľadu...
Len tak zpakruky nejaké nápady - Snehuliak slobody (moje,moje  ;) veľký snehuliak stavaný CMF snehuliakmi v póze Sochy slobody), space (napr Ice Planet doručujúci nejaký brutál vesmírny kryštál na rezanie ich pílami), Frozen (Elza čarujúca čokoľvek, zvyšok party má fajront), HP (tiež študenti pričarujúci čokoľvek z HP), klasika konštručný team z City, "zamrznutí" Egypťania robiaci zimnú Sfingu, niekto použivajúci Technic figov ako robotov na diaľkové, Friends?, Dreamzzz?, SW?, steampunk? ...
Ozvláštniť by sa to dalo osvetlením (napr LED vianočné svetlá skrz transparent diely, centrálne napajané ako teraz, dodám), aj pohyblivé časti (poradím), ale napr space (či iné by mohol mať tensegrity structure)
Nevýhodou je, že ak sa nedohodnú susedia tak terén okrem koncového kopca bude plochý, ale snáď by to dohnali na vertikále samotné diela.

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 112
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #13 : 06. Február 2024, 21:22:22 »
no navrhy mame, teraz ta lahsia cast a to dohodnut sa co robime :D mame cas do oktobra tak snad to dame :D

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #14 : 06. Február 2024, 21:26:10 »
Napadlo ma dať tam aj zmenšený zamrznutý Titanic na tom zamrznutom jazere...