Autor Téma: Amazon (.de, .uk, .atd)  (Prečítané 28621 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #60 : 05. Máj 2018, 02:49:05 »
netuším kedy sa to stalo, ale zdá sa že Amazon.de zrušil bezplatné zasielanie na Slovenko a pýta 8,49 Eur na zásielku  >:(
Do Čiech a Poľska ostalo...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #61 : 05. Máj 2018, 07:05:06 »
Zrejme odkedy má na Slovensku logisticky sklad a zistili čo sme zač...  >:D

Odhlásený matador88

  • Príspevkov: 18
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #62 : 20. Máj 2018, 14:49:12 »
ouch. skoda! vyuzil som to (aj na lego) naozaj riadne...

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #63 : 22. Máj 2018, 09:38:35 »
Tak toto fakt nema logiku... Maju tu velky sklad, maju tu x stoviek ludi v Bratislave v officoch, ale zasielanie sem zdarma, to nie. Rad by som si precital nejake realne dovody, ze preco, ked susedom to posielaju uplne v pohode.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #64 : 23. Máj 2018, 11:52:08 »
no ak má viacero ľudí tu takú skúsenosť ako ja, že reklamovali asi každú tretiu či štvrtú zásielku kvôli poškodeniu v preprave tak sa im ani nečudujem
Zaujímavé je, že pri posielaní do Nemecka či Rakúska je chybovosť nie nenulová ale o dosť nižšia

ak sa nemýlim tak u nás je práve centrum triedenia vrátených zásielok, ale zatiaľ všetko čo som posielal naspäť šlo do Nemecka

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #65 : 09. Jún 2018, 12:57:17 »
Zlé správy už aj z anglického Amazon.co.uk
Ako som tak mal v košíku nejaké detské zábrany (ťažký kovový systém) tak som si všimol že zo dňa na deň vzrástlo poštovné o 25 libier.
Evidentne sa zvýšila cena za 1 Kg zásielky, počíta sa to základ plus podľa váhy a je to teraz - £5.49 per delivery + £2.49 per kg. Zaujímavé je že zrýchlené poslanie zvyšuje len základ na £8.99 a váhový podiel necháva.
Príklad Technic rýpadlo teraz stojí poslať 17 libier bez dane podĺa výpočtu v košíku.
Kupoval som ho niekomu na Vianoce 2017 a stálo to poslať 9.50 bez dane.
Pre seba som ho kupoval na jar 2017 a stálo to poslať len 6.80 bez dane.

Takže evidentne sa oplatí brať len nižšie váhy.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #66 : 09. Jún 2018, 14:36:10 »
Potvrdzujem zle spravy, a este by som upresnil, ze zmena nastala pravdepodobne vcera - kedze vcera mi to este bralo s nizkym postovnym, a dnes uz s vyssim. Najprv som nechapal, kde je chyba a preco mi to vzalo viac EUR, kedze tovar i jeho cena boli rovnake...
Tym padom sa na amazone oplatia len extra zvyhodnene veci, lebo postovne to poriadne zabija.
Nizsie vahy brat az tak nepomoze, lebo tam zas to postovne odkusne vacsie % zo samotneho tovaru, kedze lahsie veci = lacnejsie veci.
A este by som upresnil, ze tie zasielky chodia v coraz horsom stave a oplati sa len ked niekomu nezalezi na krabici, resp. ide o lego vo vlastnom kartone (ktory zvacsa nechavaju) - napr porsche.
« Posledná zmena: 09. Jún 2018, 14:38:02 od mesje »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #67 : 09. Jún 2018, 23:46:41 »
Skusil som teraz amazon prvy raz a asi aj posledny. Des.a hroza. Nakoniec som to kupil na ebayi a v pohode. Obchodnik na amazone najskor, ze neposiela do mojej dediny (teda ze oni by radi, ale ich dorucovatel nie, akoze sme v stredoveku, konsky zaprah to taku dialku uz nevydrzi a nie je v tomto zapadakove kde prepriahnut), zmenil som do ba, ze ok, ale bude to o 20 ci kolko libier viac a ak to chcem, musim este zavolat na nejake cislo. No nakakat, pohladal som ten tovar na ebayi a dosiel bez problemov aj do dediny. Nejednalo sa o lego, len chcem nakydat na amazon. Asi ho tak skoro znova neskusim. Asi nemam dostatocnu mentalnu kapacitu na pochopenie existencie tejto domeny.
« Posledná zmena: 10. Jún 2018, 10:50:57 od MiKeL »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #68 : 10. Jún 2018, 00:17:12 »
Ale to si nebral priamo od Amazon-u, ale z Marketplacu tj súkromných predajcov, nie ?

Ak to nieje "sold by Amazon" alebo aspoň "fulfilled by Amazon" tak je to dosť riziko.
S tým volaním, to neviem či si nenatrafil na niektorého z týpkov z Brickpickeru, tam sú experti ktorí v rámci podozrievania žiadajú kópie účtov za elektrinu a pod  >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #69 : 10. Jún 2018, 00:28:58 »
Urcite to nebol priamo amazon , ale daky reseler. Ma smolu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #70 : 10. Jún 2018, 09:49:22 »
Asi nemam dostatocnu mentalnu kapacitu na pochopenie existencie tejto domeny.

Podobne!

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #71 : 10. Jún 2018, 12:28:30 »
Myslím, že dosť ľudí tu vďaka Amazonu nakúpilo lacnejšie  8)

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #72 : 10. Jún 2018, 13:01:27 »
Myslím, že dosť ľudí tu vďaka Amazonu nakúpilo lacnejšie  8)

Asi nie dosť , keď tam pridrbali to poštovné.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #73 : 10. Jún 2018, 15:01:41 »
Tak z pohľadu Amazonu to nebolo asi ani to povestné prdnutie do vody, tam sa točia iné prachy ;)

Odhlásený smoox

  • Príspevkov: 58