Autor Téma: Vybavenie na vystavy  (Prečítané 27368 krát)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Vybavenie na vystavy
« : 02. Marec 2015, 16:56:30 »
V tomto vlakne by som rad prebral ake mame alebo by sme potrebovali vybavenie k vystavam ako stoly s legom, bannery, nase vytriny/nosne konstrukcie/stojany a podobne.

Na uvod by sme mohli spravit zoznam vybavenia + ich parametre (rozmery)
- 2ks Hracie boxi - X Y Z cm
- budov nosnik na vlacky
- Tatralug velky banner
...

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #1 : 02. Marec 2015, 17:12:39 »
Ako sme sa bavili na poslednom stretku, hodili by sa nam nejake detske stoli na skladanie - nieco co je skladnejsie ako tie boxi a da sa prepravovat akymkolvek autom.

Hladal som tie co sme spominali ale nejak sa po nich zlahla zem. Neviem ich vobec najst ani na nete pod "Lego table" alebo "Lego playtable". Pametam si ze som to na kostkach videl spomenute, dokonca neviem ci to nebolo mozne objednat na S@H (skusim sa tam popytat bo cez vyhladavanie cez slovo stoly som to na prvich niekolko strankach nenasiel).

Alternativou k origo stolom by bol nejaky vyrobeny + male skladacie stolicky.
napr prerobit nieco taketo:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/00267570/ - trochu drahe 30E uz len za stol
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/20011413/?query=200.114.13  (nasiel az cez Rakusku Ikeu v ktorej neviem preco to stoji 5E a nie 7E)  - tichto mam vela, su lacne a nevadi ked sa znicia, su lahke a kludne ich modifikujem podla potreby
nalepenim baseplate na stol a pridat nejake vangliky dookola
nejake rozkladacie stolicky som tusim videl za mozno 5e kus


Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #3 : 02. Marec 2015, 19:35:38 »
tak som to teraz dal hladat po slovensky a ze hned prvy obrazok

www.legacik.sk/legacik/eshop/3-1-LEGO-KATALOG/26-2-LEGO-privesky-a-doplnky/5/1550-LEGO-4495784-Hraci-stol

len ta cena :(

Rozmery: 1295 x 1295 x 450 mm
Hmotnosť: 18 kg
Súčasťou stola je veľké balenie LEGO mix kociek.


Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #4 : 02. Marec 2015, 22:28:36 »
pozrite si toto:

http://www.modrykonik.sk/shops/detska-izba/m9ok/tega-baby-mamut-stolcek-dva-stolicky-4-farby/

ale tam asi nebude originál baseplate ...

to je  celkom zaujimave a rovno hotove riesenie.
Este by to chcelo omrknut nazivo ake je to pevne a tak.

Alternativa ak by sme nezohnali (rozumejme nedostali od TLG) tie origos

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #5 : 02. Marec 2015, 22:30:24 »
tak som to teraz dal hladat po slovensky a ze hned prvy obrazok

www.legacik.sk/legacik/eshop/3-1-LEGO-KATALOG/26-2-LEGO-privesky-a-doplnky/5/1550-LEGO-4495784-Hraci-stol

len ta cena :(

Rozmery: 1295 x 1295 x 450 mm
Hmotnosť: 18 kg
Súčasťou stola je veľké balenie LEGO mix kociek.

jj, to je ono
Dik za najdenie, mozme rovno poziadat TLG o take nieco.
Ak nezozenieme, treba vymyslat alternativu ako napr nasiel Jago.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #6 : 03. Marec 2015, 07:38:54 »
Tiez ma napadol ten stol z Legacika. Lenze je z roku 2012 tak silno pochybujem o jeho dostupnosti aj v samotnom TLG. Ale tak za pokus clovek nic neda.

Ak si ale mozem nesmelo navrhnut, tak viac bannerov...Ak ma pamat neklame v LV som videl loga TatraLUG aj banner so vseobecnou historiou.
Osobne by som rad uvital banner s casovou osou so vznikom loga LEGO, ktory som robil v teme " Historia Lega. len by to chcelo prerobit do rozmerov a farieb aby to sedelo s ostatnymi bannermi.

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #7 : 03. Marec 2015, 08:02:54 »
par rokov dozadu bola v auparku akcia s legom, po vykladoch boli vystavovane MOCi hlavne deti atd a pamatam si ze presne tieto stoly tam boli minimalne styri. ci tu akciu robil aupark alebo ktosi iny neviem.
bye

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #8 : 03. Marec 2015, 09:15:42 »
Ak si ale mozem nesmelo navrhnut, tak viac bannerov...Ak ma pamat neklame v LV som videl loga TatraLUG aj banner so vseobecnou historiou.
Osobne by som rad uvital banner s casovou osou so vznikom loga LEGO, ktory som robil v teme " Historia Lega. len by to chcelo prerobit do rozmerov a farieb aby to sedelo s ostatnymi bannermi.

Zatial mame 1 vodorovny banner TatraLUG a zvisle 3 bannery s historiou LEGA po rok 2012, 1 banner o spolupraci LEGO - MAERSK a 2 bannery od TLG. Problem je, ze tieto bannery nemaju stojany, cize tie by asi trebalo dokupit. Jedna sa o "roll-up" stojany, ktore sa daju zohnat kade-tade - ide len o to zohnat ich co najlacnejsie.

Ale chce to systematicke riesenie. Ako som uz pisal inde, ja som  za to aby sme tie vystavy posunuli uz trocha dalej, vyssiu uroven. Hlavne by to chcelo mat tie exponaty CHRONOLOGICKY umiestnene. A ku kazdej expozicii mat strucny popis. Otazka je, ci formou samolepiek, ktore budeme pokazde lepit (co nie je problem), alebo formou nejakych stojanov (financne aj logisticky narocnejsie). Ale doda to expozicii uroven a navstevnik sa aj co-to dozvie.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #9 : 03. Marec 2015, 12:04:09 »
na vystavu kvetinovych dni by sa zisiel nejaky Tatralug banner. Otazka je nejaky k dispo alebo je lahsie a lepsie dat nejaky vyrobit lokalne?
Priestor je to celom malicky tak sme sa s jagom rozhodli ze to zastresime spolu ale nejaky banner by tam urcite bodol, spravili by sme aj foto dokumentacie z vystavy atd.

Co sa rollup stojanov tyka mam celkom dobre kontakty kde sa daju zohnat lacnejsie mohol by som vyziadat ponuky keby mame nejake specificke poziadavky. Alebo vlajky atd.

Druha alternativa je napr. nalepeny banner na komatex ktory sa da opriet zavesit na stenu atd.  Jeden takyto asi vyrobim pre Kvetinove dni.

Este by som vedel spravit take tie zavesne alebo polozitelne kocky z kartonu/tvrdy papier/komatex napr 40x40 cm z kazdej strany logo ako ma naprikald lego tie svoje logo kocky. To by bola celkom pecka.
« Posledná zmena: 03. Marec 2015, 12:07:01 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #10 : 03. Marec 2015, 12:46:36 »
tak som to teraz dal hladat po slovensky a ze hned prvy obrazok

www.legacik.sk/legacik/eshop/3-1-LEGO-KATALOG/26-2-LEGO-privesky-a-doplnky/5/1550-LEGO-4495784-Hraci-stol

len ta cena :(
...

Vedel som, že som to niekde videl v poslednej dobe...

Ináč našiel som o trošku lepšiu cenu (síce z Chorvátska)... Ale vyzerá to byť fakt drahý stôl. Lepšie nejaký z tých na Modrom Koníku, len ten stôl vyzerá tak, že v strede nemá podopretie tej stavebnej plochy, takže bude možné naň stavať len ľahšie modely, ale to snáď deťom bude stačiť :D

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #11 : 03. Marec 2015, 14:49:31 »
ovela lepsie by bolo normalne postavit vlastne stoliky z dreva rozoberatelne a lahko prenosne cenovo nenarocne napr taketo:

http://s285.photobucket.com/user/huntleygang/media/idearoom/legotable1.jpg.html

Alebo aj mensie stoliky z ikey za ca 15 € a na to nalepit podlozky a dookola spravit ohradku proti padaniu suciastok... take stoliky vidu za cenu hentoho 4... kludne aj so zabudovanym osvetlenim alebo priehradkami na kocky v strede ..

staci oslovit nejakeho stolara a za zlomok ceny spravi krasne prakticke riesenie ktore sa da reprodukovat a kde sa nezaplati dalsich 100 €za prepravu.
« Posledná zmena: 03. Marec 2015, 14:51:49 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #12 : 03. Marec 2015, 18:43:18 »
Stoly by som vedel vyrobiť .Zo šrobovacími nohami a vanička može byť trebars z drevotriesky spojena na pevno s doskou.Alebo može byť plastová čo sa lahko bude dať zohnať a bude vyberatelná.Stol sa teda bez nástrojov bude dať zostaviť.V tom nevidim prekažku ;)
Jediná otázka znie ,ako by mali byť vysoké (na státie alebo sedenie) a kolko kusov .Rozmery dosky menšie než  120 cm x 80 cm aby sa to zmestilo do každeho auta.

Dávnejšie som písal o stoloch na lego mestá ,tiež zo šróbovacími a nastaviteľnými nohami.O rozmeroch na 4x4 basepaty 102,4cm x 102,4cm (prípadne optimálnejšie rozmery) Aby sme si vedeli sami spraviť dokonale rovnú a variabilnú plochu.

Investícia to nieje veľká .Skladovať sa to môže u mňa .


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #13 : 03. Marec 2015, 18:57:35 »
Ja osobne preferujem mobilar z plastu, ak ho budeme musiet aj transportovat.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #14 : 03. Marec 2015, 19:03:09 »
Plastový stôl výde rdahšie ako vyrábaný z DTD mňou.
Transport je dosť závažná otázka ,bo nie každé múzeum poskytne dodávku.
Preprava vie výsť i pekne draho.
« Posledná zmena: 03. Marec 2015, 19:05:00 od Buďo »