Autor Téma: Technic  (Prečítané 218861 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #945 : 08. Jún 2021, 23:07:26 »
Tak to je údel zberateľa. Masový zákazník je stále dieťa a nie zberateľ. Navyše kombinácia zužujúceho sa vekového rozúätia zájmu detí o LEGO (lebo hry a pod) a obnovovania katalógu (máločo z bežnej ponuky vydrží 2 roky) len zvyšujú pocit "efektu policajnej stanice".
Dobre navrhnutá odťahovka je ľahko pochopiteľný univerzálny hrateľný model s funkciami, niečo viac auto (aj značkové) čo má akurát tak volant a dvere a fake motor... Z podobného súdka ako rôzne žeriavy a pod.
Ono posledná poriadna oťahovka bola 42008: Service Truck čo skončila pred 5 rokmi. 42070 bol len nepodarený mačkopes, ani poriadny žeriav ani poriadna odťahovka...

A niečo z inej mierky  8)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #946 : 16. Jún 2021, 09:04:49 »
Tak ževraj ten posledný neznámy set na 2021 bude americký pickup, počtom dielov a cenou o niečo menej ako 911 RSR.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #947 : 30. Jún 2021, 22:52:05 »
Lepsie by to bolo v CREATOR EXPERT.

42126 - Ford F-150 Raptor


Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #948 : 01. Júl 2021, 07:30:05 »
Toto sa bude hodiť, ešteže to nespravili v CREATOR EXPERT  (y) :)  >:D

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #949 : 01. Júl 2021, 08:28:22 »
Preco by to malo byt lepsie v Creatore? TECHNIC je oblubena a tema a preco by v tejto teme nemohol byt takyto model ? Ja si myslim ze je to presne takto spravne...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #950 : 01. Júl 2021, 09:02:13 »
ako píšem vedľa tak hneď aj pribudol retro pickup do 18+

Ja som zatiaľ spokojný s rozdelením áut medzi CE/18+  a Technic,   v Cretore sú kusy čo majú väčší presah. V Technicu sú moderné veci a úprimne kým to LEGO vyrobí tak budú pomaly zabudnuté  >:D  Zachvílu tu bude ešte extrémnejší a agresívnejší pickup,  Chiron nikdy nebude Veyron, Sián nebude Countach,Diablo dokonca ani Murcielágo, nový Defender tým starým a to Ferrari ani neviem čo je zač nieto porovnávať zo zástupom známych.  Navýše prechodom do Creatoru by stratili ešte aj to minumum funkčnosti čo majú.
To skôr by som bol rád ak by v tej veľkej rade (tento Raptor, Ferrari, RSR,... ) boli autá bez licencie a týmpádom 10-15% príplatku. A dávali tam prípravu a návody na motorizáciu. A B-modely...
« Posledná zmena: 01. Júl 2021, 09:11:21 od papluh »

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Technic
« Odpoveď #951 : 01. Júl 2021, 09:19:23 »
veru A - B modely, to by bolo fajn   :oldman:

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #952 : 01. Júl 2021, 09:24:45 »
Ja by som tieto autá videl radšej len v creator expert. Technic je pre mňa viac o funkčnosti, ozubených kolesách, piestoch atd. Hlavne sa neviem preniesť cez tie diery v karoserii...mat deravé auto bez skiel za 300+ a bez funkčného motora není pre mňa prijateľné... maximálne akceptujem land rover, kde tie diery tak nekricia a nestojí majland... raptor bude tiež prijateľný...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #953 : 01. Júl 2021, 10:27:10 »
Mesje to povedal za mna. V Technicu maju byt funkcne stroje a mechanizmy a v CE dizajnove zalezitosti.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #954 : 02. Júl 2021, 19:24:52 »
Oficiálne obrázky a dáta k odťahovke a Zetrosu. Ten by mal mať uzávierku centrálneho a zadného diferenciálu. A stredné traktorové kolesá
https://brickset.com/article/60300/official-images-of-summer-technic-sets




Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #955 : 14. Júl 2021, 10:46:00 »
inak ta cenova politika je desna..

https://www.lego.com/sk-sk/product/ford-f-150-raptor-42126

co na takomto aute, co nic nerobi, nema nic specialne stoji 150€? toto je model na urovni polovicnej ceny... odtahovka ma aspon pneumaticke prvky .. a je v tej istej cenovej kategorii... Tento ford ani pekny nie je.. tak ako prisli k tej cene?
Top auto sezony Mercedes na DO ok.. ale uplne nedokoncene.. korbu to nema ziadnu a cena je uz uplne ustrelena.. to akoze uz vsetko z roka na rok dvihnu na dvojnasobok? Za tu cenu to uz malo byt teda uplne inde a nie takyto "polotovar".. ale v porovnani s tym Fordom sa asi nie je comu cudovat...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #956 : 16. Júl 2021, 19:00:53 »
Recenzia na odtahovku. Za toto palec hore, takto ma vyzerat Technic set. (y)

Recenzia na Mercedes Zetros. Na tento set som sa tesil a vkladal som don velke nadeje. Dufal som, ze konecne LEGO spravilo model na dialkove ovladanie, ktory bude ako tak fungovat. NIE! Sariel v recenzii ukazal aky doslova SMEJD to je! Sam to tam spomina. V terene absolutne nepouzitelne, otvara sa tomu v kuse kapota, neprejde to nic a to ma byt set urceny na TRIAL!!! Ukazuje, ako z neho komplet vsetko odpadava, ako nekvalitne je to spravene. Ukazuje aj ako predrazene to je vzhladom na ine sety. A v zavere spomina, ze radsej mali vziat licenciu od Tatry na 813ku. Ale to je u AWESOME partie z TLG samozrejme nepriechodne! Ako mohli takyto SMEJD (Sariel to jasne ukazuje) vypustit??? Taktiez kritizuje nezmyslne mnozstvo nezmyselnych samolepiek, nevhodne pneumatiky, nevhodne motory, atd. FUJ! HANBA TLG!
« Posledná zmena: 16. Júl 2021, 19:55:36 od KLF »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #957 : 16. Júl 2021, 20:16:21 »
Ty sa isto bojis, ze vydaju toho K.I.T.T.a v chrome a budes musiet rok nehejtovat, tak si to teraz vyberas dopredu  ;) >:D

Mne sa ten Zetros pozdava, cena je sice uletena, ale to je pri vsetkych power up modeloch.

Pneumatiky su logicka volba, doteraz chybali
Jazdi to vramci moznosti, uvidime, ako to bude v porovnani s MOCmi, ale aj tie ste tu zvykli vysmiat, takze velky rozdiel to nebude
Tie odpadavajuce casti su z vacsej casti detaily, co nemusia byt
Otvarajuca sa kapota je fail, asi to Grohl poriadne neotestoval, ale to by sa dalo nejakym MODom vyriesit, je to predsa stale LEGO

Najvacsi vtip je ale v tom, ze vela z tych, co na to budu nadavat, si to kupia, a ja celkom urcite nie :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #958 : 17. Júl 2021, 10:22:51 »
Ty sa isto bojis, ze vydaju toho K.I.T.T.a v chrome a budes musiet rok nehejtovat, tak si to teraz vyberas dopredu  ;) >:D

Nemyslim ze bych vsetko len hejtoval. Co je dobre pochvalim (tvrdil som, ze Liebherr je najlepsi Technic vsetkych cias a trvam na tom, palec hore pre novu odtahovku), ale ked je daco odflaknute, tak to tiez poviem. Duplom ked platime TAKE prachy za ich vyrobky.

Pneumatiky su logicka volba, doteraz chybali

Pneumatiky su prave NElogicka volba! ;) Zetrosy traktorove pneumatiky nepouzivaju a na trial uz vobec nie. Tu mali ist uplne ine pneumatiky a videa na nete to potvrdzuju, ked si tam ludia dali pneumatiky z RC aut.

Jazdi to vramci moznosti, uvidime, ako to bude v porovnani s MOCmi, ale aj tie ste tu zvykli vysmiat, takze velky rozdiel to nebude

No nejazdi to praveze v ramci moznosti! ;) Na to, ze to je model na trial, je to v podstate asi nepouzitelne. Polomer otacania je priam tragicky a prechodovy uhol tiez nic moc - obe polozky tak potrebne v terene. Ocenujem pomale sprevodovanie, ale to je tak vsetko a to zial nestaci pri takomto modeli.

Tie odpadavajuce casti su z vacsej casti detaily, co nemusia byt
Otvarajuca sa kapota je fail, asi to Grohl poriadne neotestoval, ale to by sa dalo nejakym MODom vyriesit, je to predsa stale LEGO

Tak ak tam tie casti su, odpavat by nemali. Ako vravia offroadaci - co v terene odpadne, to na aute nema co hladat! >:D Horsie je, ze pri jazde vypadla aj nejaka oska z loziska, co uz je na povazenie. A neotvara sa iba kapota, ale uz pri miernom naklone aj dvere. Kdepak asi Grohl udelal chybu?

Dizajnovo sa kabina podarila, zvysok je aky je - je to trial - ja som nikdy nebol fanusik trialu, skor offroadu. Farby bych tiez zvolil ine, samolepiek menej, ale OK. Ja som sa tesil na tento set, pretoze som ocakaval konecne nieco, co bude zvladat obstojne jazdu v terene. Ale podla videi co som pozeral to nieje ktovieco. Mozno tomu pomozu ine pneumatiky, mozno BuWizz motory, mozno dalsie upravy... Ale toto ja prave neuznavam - tvrdenie "ved je to LEGO - mozes si to upravit ako chces". NIE! Ja si kupujem za drahe peniaze set a ocakavam, ze bude uz v zaklade splnat co ma (resp. vyzerat ako ma - VW T2)! Ked si kupujem nove auto, tiez mi predajca nepovie - "ved tie kolesa si dokupte ake chcete, stierace tiez kupite vo Forstingeri...". Raz za nieco zaplatim, chcem to dostat PLNE FUNKCNE. Alebo nech mi to predaju za polovicnu cenu a doupravujem si to.
Tu su nejake videa z jazdy, ale tie budu asi pribudat. Uvidime este v realnom terene vonku.

https://www.youtube.com/watch?v=u2U4hMskqng&ab_channel=BrickGarageRM8-LEGOTechnicCreations
https://youtu.be/zcLw-kmTVNs?t=860

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #959 : 17. Júl 2021, 15:27:20 »
Chapem, ze to nie je dokonale, ale kedy bolo nejake LEGO na dialkove dokonale? Ak neratam pracovne stroje ako buldozer a bager, tak to proste s danymi motormi a dielami bude vzdy o kompromisoch. Preto ja osobne ani tieto sety neriesim, nie je to moja salka. Plus po tom, co presli z PF na PU som to komplet zabalil, ten novy format mi nevyhovuje.
Pneumatiky ako logicku volbu som myslel vramci portfolia - dlho bol iba jeden rozmer, na wrangleri prisli s druhym(tiez "logicky") a teraz to doplnili. Zrejme chceli doplnit vsetky bezne velkosti, tak to buchli tam, kde to nebolo uplne mimo - ferrari, alebo Mclaren by s traktorovymi kolesami neboli idealna volba.