Autor Téma: Technic  (Prečítané 218813 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #855 : 26. Júl 2020, 13:05:10 »
No prave. Ako to, ze pre Lego znamename ako zakaznici menej ako nejake psychoticke cervene brigady?

Skús vystúpiť zo svojej bubliny a zamyslieť sa.
Dôvodom nieje strach z nejakých aktivistov, ale toho že to prebrali masové média a to nielen v Nemecku ale aj po svete. A tie majú dosah na masu zákazníkov a to nie sme ja ani ty ani pár ľudí hlasujúcich niekde na Bricksete (mimochodom hlasovalo len 7tis z priemerných 50tis denných návštevníkov a to ešte 1/4 hlasovala za).
Môžeme sa teraz búchať po prsiach že AFOLi sme 10% alebo o percento či dve objemu ale z pohľadu firmy je podstatná tá masa. Takže univerzálny "zákazník" sú oni a nie my a keď ohrozí niekto ich tak je v záujme firmy na to reagovať. A z tohoto pohľadu sa rozhodli správne, v médiach to prehrmeloo a zobrali im argumenty, masu už žiadne divné združenie nezaujíma. Ak by sa teraz začali biť za nejaký zlomok promile zákazníkov tak sa to ťahá a ešte dostanú na frak lebo na nich vytiahnu ich vlastné vyjadrenia a podmienky (IDEAS, súťaží, ...) a v médiach ich ukážu ako pokrytcov.
Dalo by sa polemizovať že aj negatívna reklama je reklama, ale aj keby teraz išli do toho že zrušia pravidlá tak zostanú s vysoko prevažujúcim negatívnym dojmom v cieľovke zákaníkov versus miniatúrneho zastúpenia jedného setu z nie vedľajšej témy (stačí si pozreť aj medzi fanúšikmi koľko si myslí že Technic je "LEGO").  Iné by to bolo keby sa pustili do konfliktu v momente ak by predstavovali nejaké celé témy zamerané na vojenstvo, tj čo by stratili na jednej strany by mohli získať na druhej ... ale nemajú, jeden minoritný set to nevyváži.

Takže z pohľadu biznisu medzi dvoma voľbami a to nahnevať malú podskupinu zákazníkov-fanúšikov a nechať média ohroziť podskupinu z obrovskej masy zákazníkov-rodičov je to jednoznačná voľba.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Technic
« Odpoveď #856 : 27. Júl 2020, 11:19:23 »
Skús vystúpiť zo svojej bubliny a zamyslieť sa.
Dôvodom nieje strach z nejakých aktivistov, ale toho že to prebrali masové média a to nielen v Nemecku ale aj po svete. A tie majú dosah na masu zákazníkov a to nie sme ja ani ty ani pár ľudí hlasujúcich niekde na Bricksete (mimochodom hlasovalo len 7tis z priemerných 50tis denných návštevníkov a to ešte 1/4 hlasovala za).
Môžeme sa teraz búchať po prsiach že AFOLi sme 10% alebo o percento či dve objemu ale z pohľadu firmy je podstatná tá masa. Takže univerzálny "zákazník" sú oni a nie my a keď ohrozí niekto ich tak je v záujme firmy na to reagovať. A z tohoto pohľadu sa rozhodli správne, v médiach to prehrmeloo a zobrali im argumenty, masu už žiadne divné združenie nezaujíma. Ak by sa teraz začali biť za nejaký zlomok promile zákazníkov tak sa to ťahá a ešte dostanú na frak lebo na nich vytiahnu ich vlastné vyjadrenia a podmienky (IDEAS, súťaží, ...) a v médiach ich ukážu ako pokrytcov.
Dalo by sa polemizovať že aj negatívna reklama je reklama, ale aj keby teraz išli do toho že zrušia pravidlá tak zostanú s vysoko prevažujúcim negatívnym dojmom v cieľovke zákaníkov versus miniatúrneho zastúpenia jedného setu z nie vedľajšej témy (stačí si pozreť aj medzi fanúšikmi koľko si myslí že Technic je "LEGO").  Iné by to bolo keby sa pustili do konfliktu v momente ak by predstavovali nejaké celé témy zamerané na vojenstvo, tj čo by stratili na jednej strany by mohli získať na druhej ... ale nemajú, jeden minoritný set to nevyváži.

Takže z pohľadu biznisu medzi dvoma voľbami a to nahnevať malú podskupinu zákazníkov-fanúšikov a nechať média ohroziť podskupinu z obrovskej masy zákazníkov-rodičov je to jednoznačná voľba.

Papluh,
chápem tvoje argumenty ako platné v momentálnom krátkodobom výhľade v prostredí dnešného sveta zamoreného pokrytecko-hysterickým ľavičiarstvom. Lenže každý zásadný krok má svoj trvalejší následok. Neostáva status quo - može dojsť k spusteniu série ďalších následkov a zvrátiť prípadný deštruktívny trend už nikdy nie je také ľahké, ako urobiť ten prvý osudový krok inak.

Lego sa rozhodlo pre unáhlené riešenie situácie v momente, kedy sety už unikli do predaja. Či chcú alebo nie, set je vonku a je to ich ofiko LEGO trade mark set. Bude lámať rekordy v cene a navždy sa hrubými písmenami zapíše do histórie Lega. Podľa mňa bolo na mieste zvoliť menej radikálne riešenie, kedy by sa distribuované sety nechali predajcom dopredať, Lego by sa kajalo (keď už sa teda s ohľadom na city ľavičiarov a CNN musí) a život by išiel ďalej.

Dopady do budúcnosti sú oveľa závažnějšie. Keďže Lego zvolilo hneď na začiatku unáhlené a hlúpe udobrovacie riešenie (červené brigády si pochvaľujú, že prekonalo dokonca aj ich očakávania(!)), urobilo tým precedens, ktorým výrazne obmedzilo slobodu svojej budúcej tvorby. Nečudoval by som sa, keby sme postupne dospeli do stavu, kde každý jeden nový výrobok bude prechádzať samozvanými schvaľovacími komisiami všetkých možných ľavičiarských uskupení (BLM, antifa, lumpenproletariát, pacifisti, ekoteroristi, ultrafeministky, LGBT&ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ1234567890+/-/*/÷, atď). Odtiaľ je len krôčik do totálnej neslobody, kedy ľudové pseudokomisie budú určovať náplň produkcie bez ohľadu na dopyt trhu a firma prirodzene skrachuje.

Pritom by stačilo preukázať niekde na začiatku toho všetkého trocha viac odvahy a biznisového pohľadu trocha ďalej, než len na koniec hospodárskeho roka.
« Posledná zmena: 27. Júl 2020, 11:22:47 od Bača »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #857 : 27. Júl 2020, 12:22:29 »
Podľa mňa bolo na mieste zvoliť menej radikálne riešenie, kedy by sa distribuované sety nechali predajcom dopredať, ...

Co som zachytil, tak toto sa aj udialo. Sety, ktore uz mali predajcovia na sklade, mohli (mozu) dopredat. Ale uz ich asi vela nebude ;)

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Technic
« Odpoveď #858 : 27. Júl 2020, 12:39:37 »
MiKel, zatiaľ neevidujem info, že by sa to niekomu podarilo v Európe kúpiť. Hovorí sa len o Novom Zélande. Na ebayi vidno, že to inzerujú ľudia z NZ a UK (kde veľa novozélanďanov pracuje). V ČR/SR to inzerovala alza a ďalšie e-shopy, ale neviem o tom, že by sa cez ne uskutočnila kúpa. Navyše predávať sa malo začať až 1.8., pokiaľ viem.
« Posledná zmena: 27. Júl 2020, 12:41:36 od Bača »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #859 : 27. Júl 2020, 13:59:38 »
V UK to predával Argos a ešte ďalší obchoďák. Kto sleduje vie, kto nie ... ^^^

Oficiálne to stiahli z predaja, nové kusy nedodávajú, tie čo sú naskladnené sa sťahujú individuálne, evidentne sú predajcovia ktorý sú zazmluvnený tak že to vrátia a iní nie.


Dopady do budúcnosti sú oveľa závažnějšie. Keďže Lego zvolilo hneď na začiatku unáhlené a hlúpe udobrovacie riešenie (červené brigády si pochvaľujú, že prekonalo dokonca aj ich očakávania(!)), urobilo tým precedens, ktorým výrazne obmedzilo slobodu svojej budúcej tvorby.

LEGO v prvom rade úplne hlúpo priamo a na plnú hubu (akože záchranársky stroj s akurát pár nálepkami a oranžovými koncami trupu inak v rovnakej farbe ako exkluzívne vojenská predloha navyše s logami výrobcov) poprelo aj svoje pravidlá ktorými sa tak oháňajú. Samozrejme že to bude voda na mlyn rôznym kriklúňom, ale pokiaľ LEGO nespraví podobný kiks tak takú silu nebudú mať. My sa tu môžeme len domnievať či to bolo nejaká osobná chyba/iniciatíva, korporátna skostnatelosť, testovanie odozvy, kombinácia alebo niečo iné. Keďže sa hlasy vrátane toho združenia ozývali už od predstavenia na výstave tak, a to teraz fabulujem !, to mohlo byť tak že o tom tušili, mali záložný plán a keď to prepuklo tak to vyhodnotili a aktivovali preto sa to môže zdať také rýchle. Alebo sa zobudil niekto z majiteľov a spomenul si na rodinné tradície. Pokiaľ niekto nevyšťúra interné emaily (ako napr teraz pri Nissan-Renault) tak sa to nikdy nedozvieme.

Koniec roka je tu čoskoro tak som zvedavý ako strašne im to ublíži, alebo si tieto názory o strašnom úpadku začnú odsúvať a odsúvať ...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #860 : 28. Júl 2020, 15:09:20 »
Zdá sa že Osprey má aj konštrukčný problém, absencia klznej spojky či kalibrovacieho mechanizmu bez inteligentného hubu (že by bol navrhovaný s tým drahším ? ) prenášajú príliš veľké sily na jedno ozubené kolečko. Ževraj stačí nechať nastavenie sklonu rotorov pár krát trápiť sa na doraze.
https://www.reddit.com/r/lego/comments/hygiqx/osprey_cancelled_due_to_design_flaw/


Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Technic
« Odpoveď #861 : 01. August 2020, 21:00:50 »
Toto ma dostalo...
https://www.stonewars.de/news/lego-logistik-probleme-august-neuheiten/
Akože teraz všetko čo mali pripravené na paletach tak rozbalovat a hľadať lietadlo a znova zabalovat...
Koľko baliaceho materiálu, energie, ľudí, manipulacnej techniky, meškanie dodávok, oneskorený prísun noviniek, neskoršia návratnosť zisku z výrobného tovaru... Šak toto nemôže bežný ekoaktivista len tak prehltnúť...  ::) Hlavne že je spokojná nejaká maličká skupinka fanatikov...  >:(

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Technic
« Odpoveď #862 : 03. August 2020, 08:23:45 »

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Technic
« Odpoveď #863 : 03. August 2020, 08:47:00 »
Šak toto nemôže bežný ekoaktivista len tak prehltnúť...  ::)

Presne nato som aj ja myslel, ze ked sa teraz / alebo keby sa predtym ozvali nejaky aktivisti, ci by pre Lego nebolo "ekologickejsie" to ponechat na trhu. Proste zahrat to na eko-bio ochranu - co inak je pravda, ze takto sa minie ovela viac zdrojov

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Technic
« Odpoveď #864 : 03. August 2020, 12:13:21 »
Je to škoda,  že V-22 zrušili, já bych si  ho koupil... to video  vypadá moc pěkně. A tvary vcelku trefili.
Jestli to udělá, nebo neudělá COBI je mi šuma fuk,  polské  kostky  mi nesmí do sbírky....

Ach jo. 

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #865 : 03. August 2020, 17:30:07 »
Ono to vyzerá tak, že keďže to začalo v Nemecku tak tam je to dosť prísne stiahnuté.
Treba si uvedomiť aj jednu vec, nejde len o nejakú malú skupinu. Dokonca podľa ich vlastných slov sa snažili kontaktovať LEGO už od výstavy v Norimberku ale hádzali na nich bobek.
A tu prichádza podstatná zložka a tým sú média, pokiaľ sa tie toho nechytili tak sa nič nedialo. Len zrazu sa o tom začali zmieňovať aj mimo Nemecka.

Hento rozbaľovanie sa zdá tiež byť špecifický problém pre neiktorý typ dodávok. Veľké obchody a veľkosklady berú palety jednotlivých setov a nie mix.  U nás ti menší obchod ani nedostane objednávku priamo z TLG ale cez prostredníka. Zdá sa že Nemci sú zas v niečom extra.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #866 : 03. August 2020, 20:29:21 »
Priznajte sa...kto to bol? Vacsina lego maniakov si nemoze dovolit ani model a nejaky frajerko si beha na nom po meste...no nehod mu  do okna jednu dlazobnu...
https://www.topky.sk/cl/10/1946075/Majitelovi-luxusneho-sportiaka-ostali-oci-pre-plac--FOTO-V-Bratislave-ho-poskodil-vandal
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Technic
« Odpoveď #867 : 04. August 2020, 07:58:04 »
Priznajte sa...kto to bol? Vacsina lego maniakov si nemoze dovolit ani model a nejaky frajerko si beha na nom po meste...no nehod mu  do okna jednu dlazobnu...
https://www.topky.sk/cl/10/1946075/Majitelovi-luxusneho-sportiaka-ostali-oci-pre-plac--FOTO-V-Bratislave-ho-poskodil-vandal

Zeby Kajetan Kicurkupil z rusok?  ;D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #868 : 12. September 2020, 15:59:46 »
Asi z katalógov pre predajcov sa už začali objavovať názvy nových Technic modelov.

Prevažná väčšina sú autá a skoro polovica setov v licenciach.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #869 : 04. Október 2020, 23:33:57 »
Takto nejak by som si predstavoval pohyby Technic modelov.