Autor Téma: Technic  (Prečítané 219024 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #795 : 09. Jún 2020, 19:05:06 »

Tvary to ma špicové, toto v Creatore nemáš šancu dosiahnuť.
...
Hej, hlavne ten Aston Martin 007 je ukážkový. To sme tu tuším úplne všetci zdrbali, čo si pamätám. Úplné nechápačky, najhoršie čo vydali ...a také podobné hlášky :)  Najkrajšie autá v Creatore sú tie, ktorých reálna predloha je z velkej časti takisto hranatá... tzn: Mustang, Mini, F40, Caterham sú super! VW Beatle a Fiat už nič moc. A nemožne šeredný Aston Martin 007 je na poslednom mieste. Dookola tie iste reči sa tu vedú :) a pritom jednoduchá vec. Veď superšportové autá kedysi robili ako Creator - téma Racers. No nehorázne kredence hranaté... čo ti budem hovoriť, úplná mizéria už na prvý pohlad.


praveze v creatore sa to da spravit akokolvek a tie moznosti su sirsie... ten pokrok a nove diely umoznili velky skok v porovnani s prvym hranatym beatle... v creatory si netreba ziadne svetla domyslat a predstavovat, ako pri Siane, kde je proste cierna diera. To ze Aston Martin zbabrali, je pravda, ale davat za priklad najhorsie spravene creator auto neni uplne fer + tam islo aj o funkcnost (vystrelovane sedadlo a pod). Vsetky ostatne spravili dost dobre, a podla mna vernejsie ako akykolvek technik, aj beeatle aj fiat. Je tiez vela creator MOCov, kde urobili aj oble auta pekne.
Je to samozrejme vec nazoru - ja uprednostnim radsej jednoliatost, a niekde trosku ujde linia, ako derave auto, kde vidim do vnutra...

pri bagroch a strojoch je ina situacia - tam nejde o dizajn, ale o funkcnost, prevody, hrubu mechaniku, dizajn ide bokom... kto by chcel bager v creatore s polovicou mechanizmov, na co by mu bol ho vystavit...  ale robit vystavny model z deraveho techniku bez realnych funkcii, hmmm... vsetko sa da, ale nesedi mi to tam... nieco ako tie bionicle star warsy s ludskymi hlavami...

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Technic
« Odpoveď #796 : 09. Jún 2020, 22:23:15 »
Nič v zlom, určite si nájde kopec fanúšikov, ale za mňa - prečo takéto modely robia v Technic-u? Ten bol predsa určený na úplne iné veci, nie na dizajn, ale na pohyblivosť, funkčnosť, mechaniku, demonštráciu mechanizmov. Takéto modely by mali robiť v MODELTEAM. Veď na jednej strane tam dajú disky vo farbe  s pneu ako na kovovom modeli a na druhej strane je to samá diera a bez okien (samozrejme chápem, že z technic dielov to je asi najlepšie vyskladané ako sa dalo). :-\

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #797 : 09. Jún 2020, 23:27:43 »
Suhlasim s mesjem aj s martinnom (duo M&M).

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #798 : 10. Jún 2020, 07:27:19 »
Ja toto hundranie nechápem. Jednoducho nie ste cieľová skupina, to je celé. Slovensko určite nie je referenčný trh pre to, čo bude LEGO vyrábať, tak sa s tým treba zmieriť.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #799 : 10. Jún 2020, 08:58:02 »
Muffin, ake hundranie? :) Ved normalne vyargumentovali co im vadi. Proste iny nazor.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #800 : 10. Jún 2020, 09:07:15 »
Ja toto hundranie nechápem. Jednoducho nie ste cieľová skupina, to je celé. Slovensko určite nie je referenčný trh pre to, čo bude LEGO vyrábať, tak sa s tým treba zmieriť.

Trochu OT, ale neviem, aku rolu tam hra slovensky trh. Na inych trhoch sa nenajdu ludia, ktorym sa to nepaci? ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #801 : 10. Jún 2020, 09:42:17 »
Kritiku smerom k vyberu predlohy, spracovaniu, dieram, farbe, nekonzistentnosti farieb...viem pochopit, aj ked nemusim so vsetkym suhlasit.
Hundranie myslim hlavne v suvislosti s nazormi, ze to nemaju robit v TECHNICu.
V TECHNICu to robia, lebo je po tom dopyt, a dost velky, vid vlakno LOXLEGO a aj celkova uspesnost tejto koncepcie modelov napriklad na rebrickable.


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #802 : 10. Jún 2020, 11:31:41 »
praveze v creatore sa to da spravit akokolvek a tie moznosti su sirsie... ten pokrok a nove diely umoznili velky skok v porovnani s prvym hranatym beatle... v creatory si netreba ziadne svetla domyslat a predstavovat, ako pri Siane, kde je proste cierna diera. To ze Aston Martin zbabrali, je pravda, ale davat za priklad najhorsie spravene creator auto neni uplne fer + tam islo aj o funkcnost (vystrelovane sedadlo a pod). Vsetky ostatne spravili dost dobre, a podla mna vernejsie ako akykolvek technik, aj beeatle aj fiat. Je tiez vela creator MOCov, kde urobili aj oble auta pekne.
Je to samozrejme vec nazoru - ja uprednostnim radsej jednoliatost, a niekde trosku ujde linia, ako derave auto, kde vidim do vnutra...

pri bagroch a strojoch je ina situacia - tam nejde o dizajn, ale o funkcnost, prevody, hrubu mechaniku, dizajn ide bokom... kto by chcel bager v creatore s polovicou mechanizmov, na co by mu bol ho vystavit...  ale robit vystavny model z deraveho techniku bez realnych funkcii, hmmm... vsetko sa da, ale nesedi mi to tam... nieco ako tie bionicle star warsy s ludskymi hlavami...

Na moderné autá s takýmito krivkami nestačia ani tie nové diely. 
Práve tie Technic panely dávajú tomu autu správne krivky. Na jednoliatu zošikmenú a zároveň zaoblenú plochu na takto velké autá nemáš v Creatore diely. A blatníky ani nehovorim...

Aston M. som dal priklad, lebo je to auto s velmi náročnými líniami na prevedenie do lega, ako aj tie moderné super-športové vozy. Podla tvojej rétoriky by som mohol namietať, že prečo sa nesústredili teda v prvomrade na dizajn, ked to je Creator a tie funkcie mali ist bokom :)) 
Tie konkrétne Creator autá som písal, že sú super, len velkosťou tak tretina z Technic supercar. Aj tie sem-tam pekné MOCy sa držia max. tej mierky.
Technic je štedrý na velkosť modelov. Nikde inde takéto velké autá nikdy nespravia. Pretože tie panely zároveň šetria hmotnosť ale aj cenu.

Krása v tých modeloch je, len vy ju nevidíte/nechápete, proste nie ste typ ludí, pre ktorých to je určené. :)

Nič v zlom, určite si nájde kopec fanúšikov, ale za mňa - prečo takéto modely robia v Technic-u? Ten bol predsa určený na úplne iné veci, nie na dizajn, ale na pohyblivosť, funkčnosť, mechaniku, demonštráciu mechanizmov. Takéto modely by mali robiť v MODELTEAM. Veď na jednej strane tam dajú disky vo farbe  s pneu ako na kovovom modeli a na druhej strane je to samá diera a bez okien (samozrejme chápem, že z technic dielov to je asi najlepšie vyskladané ako sa dalo). :-\

A prečo by nemohli robiť? :)  Aj motorky robia, aj lietadlá, vrtulníky, nákladné a terénne autá, lode... Tam ti to nevadí? Vždy mali velké portfolio setov.  Pohyblivosť, funkčnosť, mechaniku demonštráciu prevodov to predsa má. To základné pravidlo je dodržané. Následne je to obalené karosériou, pretože tie "kostričky" spred 40-tich rokov by dneska boli na smiech a nikto by to nechcel, že ano.
Doba pokročila, z kostričiek s mega-dierami prešli na okrytovaný dizajn, akceptuj alebo nechaj tak. Iná možnost nieje. Žiadne okná tam nikdy nebude treba.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #803 : 10. Jún 2020, 11:54:16 »
1) Ked spravili nove panely v Technicu, urcite nie je problem spravit nove diely aj v Systeme, kde budu este aj univerzalnejsie vyuzitelne. Ani tento diel neexistoval kym sa nezacali robit Creator Racers.

2) Co maju tieto auta s funkcionalitou? Su to polickove modely. Funguje tam maximalne prevodovka (aj to nerealisticky) a piesty v motore. A nic z toho v podstate nevidis! (OK, u Lamba mozno odspodu prevodovku). Samozrejme, ze kostricky boli ovela vhodnejsie na Technic, kedze si videl vsetko ako funguje. Po tejto stranke je set 8880 dodnes neprekonany! A samozrejme, ze Technic ma byt primarne urceny pre mechanizmy a stroje. TECHNIC sa nevola TECHNIC preto aby demonstroval dizajn, ale TECHNIKU.

3) Co sa dopytu po tychto autach tyka, to je velmi hypoteticky argument. Ja mozem povedat, ze je dopyt po 6-wide Speed Championsoch a aj tak TLG dalo na tych par kriklunov, co chceli 8-wide. Dnes uz aj mnohi z nich placu, ze sa nehodia ani do zbierky k predoslym, ani do CITY.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #804 : 15. Jún 2020, 09:44:05 »
2)
Odpruženie = technika
Zatáčanie = technika
Prevodovka = technika
...aj nastavenie spojleru je technika

Od osobného auta nikto nič iné ani nečaká.
Ako všetko funguje, je vidieť pri samotnej stavbe. Dlhé roky je to zakryté všade, aj na bagroch. Možeš si nechať v polke rozostavaný model len podvozku bez karosérie a uvidiš všetko ako sa hýbe. Každého vec.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #805 : 18. Jún 2020, 10:42:49 »
Zábery z katalógu na nový Technic:

https://www.promobricks.de/lego-technic-sommer-2020-bilder/102934/

- Volvo má okrem XL a L-motoru aj nový polohovací motor
- auto-domiešavač aj Osprey vyzerajú celkom dobre
- píšu, že bubon auto-domiešavača je z dvoch častí a má vnútri špirálu. Tarhoňa by mohla byť ideálny materiál na hranie s týmto setom  :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #806 : 18. Jún 2020, 10:56:18 »
Ten polohovatelny motor bude mat asi funkciu automatickeho vracania do centralnej polohy, nie? Lebo inak neviem v com by mal byt novy. No ale vidim, ze sme sa zbytocne tesili ze sa v TLG spamatali a zacinaju robit potlacene diely. V tychto novych setoch je samolepiek jak nasratych zas. >:( V tomto zlate COBI! A ked to uz aj ex-manager TLG Kim u COBI pochvalil, tak to uz je co povedat... no sak ale aj ho vyrazili. ::)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #807 : 18. Jún 2020, 11:30:35 »
Neviem, žiadne dalšie info o ňom som zatial nenašiel.
To vracanie do stredovej polohy asi už nieje potrebné, to sa bude dať vycentrovať už pomocou tej aplikácie. Ten motor bude velmi do pomala zprevodovaný si myslím, a na každú stranu bude mať asi doraz (neviem ale kolko stupňov, 90°? 120°?) a medzi dorazmi si ho môžeš zastaviť v hociajakej pozícii. Aspoň tak som to pochopil

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #808 : 18. Jún 2020, 11:58:20 »
To je motor zo Spike Prime https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/175559-spike-prime-large-motor-disassemble/
https://le-www-live-s.legocdn.com/sc/media/files/support/spike-prime/techspecs_techniclargeangularmotor-1b79e2f4fbb292aaf40c97fec0c31fff.pdf

žiaden z nových motorov nieje servo, tj interne sa vracia do stredovej polohy, ale väčšina má nejaký spôsob zistenia polohy a týmpádom ovládací SW vie toto spraviť aj s takýmito motoromi

Aktuálne odsledované motory (od Racing Brick)
Jednoduchý (Simple) motory - len ovládanie napájania (rýchlosť skrz PWM). Bez interaktívnych vlastností - "21980 - Motor, Med. "
Tacho motory - ovládanie napájania (rýchlosť skrz PWM). Relatívne pozicionovanie, motor vie v akej pozícií bol zapnutý a to je relatívna nula takže sa dá zistiť napr počet otáčok od tej pozície - bb0893c01 / "26913 - Motor, Boost Interactive" a interné motory Move hub (Boost)
Smart motory - ovládanie napájania (rýchlosť skrz PWM). Absolútne pozicionovanie, motor má zadanú nulovú, strednú pozíciu a vie sa teda v akom uhle oproti nej je a dá sa mu povedať do akého sá má nastaviť tj návrat na stred ako servo - "bb0959c01 / 22169 - Motor, L. Control", "bb0960c01 / 22172 - Motor, XL. Control", "54675 - Motor, Large Angular (Spike)" a 54696 Spike Prime medium motor. Spike Prime motory majú túto pozíciu aj vyznačenú (Technic nie) viď napr tu
« Posledná zmena: 18. Jún 2020, 12:26:21 od papluh »