Autor Téma: Technic  (Prečítané 219122 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #390 : 22. August 2017, 11:54:22 »
Všetko je napísané Január, takže prvý polrok. Inak snáď tam ešte niečo pribudne, inak je to mizéria, 4 malé a jeden veľký set ...

Však keď si dáš na https://www.reddit.com/r/lego vyhladať "Technic 2018" tak to zatiaľ nájdeš a môžeš si spraviť odhad sám.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #391 : 22. August 2017, 12:16:30 »
aha, diky...no veru, na kolesách z Arocsa to nevyzerá

A tie 4 mini-demencie, s tým by som sa veru nechválil

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #392 : 22. August 2017, 12:32:03 »
- no ten malý truck je podľa mňa fajn, niečo v tej cenovej kategórii musí byť a aj keď je to prerábka tak to, že vynechajú System/City kontajner a spravia ho z panelov je plus. Inak v tej farbe a maskou vyzerá trocha ako stará tatrovka :D
- na Pull Back sme si už zvykli, akurát to vyzerá že im došli nápady, keď to musia riešiť nejakou zbytočnou funkciou "vykopnutia dielov", predpokladám že v návode bude nejaký obrázok povzbudzujúci deti to púštat proti sebe (kúp 2x!) a vyhrá komu zostane :(
- no to modré čudo je úplny úlet, dúfam že sa to ešte zmení

Kolesá na MACKu tipujem na tie čo sú na VW Beetle, aspoň tie na návese tak vyzerajú.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #393 : 22. August 2017, 12:56:32 »
ten zhrnac vyzera fakt jak nejake bojove NEXO vozitko :D Mala tatrovka ma progres, okrem kontajnera aj zatacanie kolies, ak su tieto male sety dobre spracovane tak mna potesia, ale ten MACK musi mat Arocs kolesa lebo sa nehram! No tiez sa mi zda na navese tie mensie z VW a aj je to cele dost rozsiahle, cumakovy tahac, naves, rameno aby neprestreli pocet dielov tak to bude asi mensie  :( sak uvidime. btw ceknite na reddite aj creator a city.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #394 : 22. August 2017, 13:47:06 »
- no ten malý truck je podľa mňa fajn, niečo v tej cenovej kategórii musí byť a aj keď je to prerábka tak to, že vynechajú System/City kontajner a spravia ho z panelov je plus. Inak v tej farbe a maskou vyzerá trocha ako stará tatrovka :D
- na Pull Back sme si už zvykli, akurát to vyzerá že im došli nápady, keď to musia riešiť nejakou zbytočnou funkciou "vykopnutia dielov", predpokladám že v návode bude nejaký obrázok povzbudzujúci deti to púštat proti sebe (kúp 2x!) a vyhrá komu zostane :(
- no to modré čudo je úplny úlet, dúfam že sa to ešte zmení

Kolesá na MACKu tipujem na tie čo sú na VW Beetle, aspoň tie na návese tak vyzerajú.

inak v poslednej dobe dieliky na sebe vobec nedrzia a tak mi pripada, ze tutop funkciu ma vacsina setov... aj ked je to hlavne u klasickych kociek ..creator a tak... technic ...vlastne ani nema co odpadavat pini to celkom dobre drzia pokope...tak to doplnili, aby nam technikarom nebolo luto...
Inak esteze robia krasne velke sety creator.. ci uz domy, alebo auta.. inak by sme nemali co kupovat... uz tohtorocne modely som viac menej vynechal.. a buduci rok to nevidim ruzovejsie.. ide to s technikom dole vodou...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #395 : 23. August 2017, 15:06:36 »
Objavila sa ďalšia stránka z katalógu a sú tam ďalšie Technic sety
- Rally auto - bielo modré, gumy asi z  42039 ale auto je kompaktnejšie (kratšie a vyššie ale mierka podobná)
- Pickup asi požiarnicky - dĺžka asi na 3-3,5 veľkých panelov (korba je veľký panel na dĺžku)
- plachetnica asi Katamaran - dá sa ťažko rozoznať, jasne modrá a žltá s 2 plachtami
- kompa vznášadlo - robené na cca 2 tie minitrucky (ako ten 10E set) a jedno je aj v sete

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #396 : 23. August 2017, 19:46:44 »
To uz vyzera troska lepsie. Som zvedavy na ten poziarnicky pickup. .ten by mohol byt fajn. Dufam , ze to zachrania nejake velke letne sety..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #397 : 20. September 2017, 10:49:26 »
Mack pred nedávnom predstavil svoj nový typ ťahaču - Anthem, takže predlohu máme jasnú...

ila_rendered
« Posledná zmena: 21. September 2017, 09:20:18 od Administrator »

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Technic
« Odpoveď #398 : 20. September 2017, 17:15:21 »
Ťahače s čumákom a troma nápravami mi boli vždy sympatické  :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #399 : 21. September 2017, 09:23:23 »
Podla mna to nebude on. Set sa pripravuje rok (a viac) dopredu a toto je aktualne predstavena novinka od MACKu.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #400 : 21. September 2017, 09:27:16 »
Heh, ja som to pochopil tak, ze to Palo chce stavat ;) Na to, ze to pripravuje TLG som uplne zabudol.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #401 : 21. September 2017, 10:01:34 »
Tá čierna silueta na tej uniknutej fotke mi najviac sedí na Anthem. V Macku ten truck tiež nenavrhli za týžen. TLG dostali podklady kludne aj pred rokom, v tom nevidím problém.

Zatial len môj odhad, uvidíme, ale prišlo by mi proste nelogické, zvoliť niečo iné ako aktuálnu novinku.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #402 : 21. September 2017, 11:10:26 »
Tak kamarat z Ciech mi pisal, ze na 90% by to predsalen mal byt Anthem. MACK patri pod VOLVO a toto by malo byt v ramci licencie Volva u LEGA.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #403 : 27. Október 2017, 22:02:24 »
Brickset má obrázky prvých par Technic 2018 setov
42074 = Plachetnica je veľmi neštandardná na Technic a je tam zaujímavý systém natáčania plachty cez winche. https://brickset.com/sets/42074-1
42071 = skládkový kompaktor ... no zaujímavá téma, ale v tej mierke len do počtu https://brickset.com/sets/42071-1
42084 = mini náklaďák ... ja tam stále vidím tú Tatru  8)  https://brickset.com/sets/42084-1/Hook-Loader
42072 & 42073 = pull back autíčka s vybuchujúcim motorom ...  :-X

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #404 : 17. November 2017, 01:02:55 »
Tak podla ruskeho zdroja, bude A-model MACK Anthem a B-model MACK LR smetiarsky.