Autor Téma: Kurganec 25  (Prečítané 3964 krát)

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Kurganec 25
« : 24. Máj 2021, 14:34:58 »
Začnem najprv o predlohe, Kurganec 25 je jeden z najaktuálnejších obrnených vozidiel ruského pôvodu, vývoj bol zahájený údajne v roku 2010-2011, verejnosti bol predstavený spolu z platformou Armata (z ktorou má údajne dosť spoločného) v roku 2015, a že vraj v tomto roku má byť zahájená sériová výroba, a zároveň má byť prvých 100 kusov zaradených do výzbroje Ruskej Federácie. Má nahradiť všetky doterajšie verzie BMP A BMD. Ja som staval konkrétne verziu bojové vozidlo pechoty (objekt 695), tá sa od ostatných líši v prvom rade bezosádkovou vežou ,,Epoch" vybavenou 30mm rýchlopalným kanónom (nie je presne známy typ ale mala by to byť vylepšená verzia kanónu 2A42), koaxiálnym guľometom 7,62mm, a systémom Kornet-EM(rakety po bokoch veže),a ďalej bližšie nešpecifikovaným systémom aktívnej ochrany.
Okrem nej sú známe verzie obrnený transportér (objekt 693) a vozidlo údržby/vyslobodzovacie vozidlo.
V skratke, malo by sa údajne jednať o aktuálne svetovú špičku, čo do priechodnosti, ochrany posádky aj palebnej sily v rámci svojej kategórie.
Čo sa týka konkrétne môjho modelu tak pôvodne mal byť o dosť väčší, ale nakoniec som sa kôli funkčnosti rozhodol model zmenšiť napriek tomu že som tým obetoval systém zmeny svetlej výšky(Kurganec je schopný meniť svetlosť v rozmedzí od 100 do 500mm) ktorý sa mi do tohto modelu nezmestil.
Na pohon slúžia 4 PF L motory, ďalej je motorizovaný vlnolam (Kurganec 25 je plne obojživelný, ale zábery jeho plavby sú zjavne utajené takže neviem akým spôsobom sa vlnolam vysúva ale keď som si istý že je to ten plát na prednej časti korby tak som použil trochu fantáziu ), zadné dvere, otáčanie veže a odmer kanónu. Po vzore predlohy sú prídavné pancierové pláty po bokoch korby odnímateľné (tie mimochodom slúžia nie len ako prídavný pancier ale aj ako plaváky na zlepšenie vlastností na vode, aj keď je údajne Kurganec schopný plavby aj bez nich). Všetky ostatné funkcie zabezpečujú PF M motory, po jednom kuse.

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Kurganec 25
« Odpoveď #1 : 24. Máj 2021, 22:32:55 »
Pridávam ešte video


Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Kurganec 25
« Odpoveď #2 : 25. Máj 2021, 17:39:25 »
Na to ,že je to taký veľký model  sa  svižne pohybuje  (y)
Koľko váži pre zaujímavosť ?

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kurganec 25
« Odpoveď #3 : 25. Máj 2021, 20:07:41 »
Pecka, len keby bol sivý a nie čierny...  (y)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Kurganec 25
« Odpoveď #4 : 25. Máj 2021, 23:37:04 »
Na toto baby asi nepoletia... technicky a funkčne predpokladám že to je veľmi dobre zostrojené, ale inak docela mrzké  ;) Asi ako aj predloha  :P

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Kurganec 25
« Odpoveď #5 : 27. Máj 2021, 09:37:49 »
Tatrovák:
Po stránke funkčnosti by som ti to ohodnotil na jedničku.

Vizuálne mi to ale príde slabšie. Proporcie mi tam akosi nesedia. Je to krátke a moc vysoké. Horné 4 kolesá mi nesedia umiestnením. Hlavne tie predné, by mali byt ovela viac vpredu. A všetky 4 dať ešte nižšie.

(ja momentálne staviam tiež jedného ruského pásovca, tak uvidím, ako sa to podarí mne ;D )

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Kurganec 25
« Odpoveď #6 : 11. Jún 2021, 21:35:09 »
Keď som sa spätne pozeral na fotky môjho kurganca, tak musím uznať že to nie je zďaleka dokonalý model, ale nevadí, nevenoval som mu toľko času ani energie aby som to musel ľutovať, za nejaké dva dni bol hotový, a išlo viac menej len o také liečenie depresie z toho že som nedokázal postaviť kurganca v mierke ako som si zo začiatku zaumienil.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Kurganec 25
« Odpoveď #7 : 15. Jún 2021, 11:51:25 »
Za dva dni? Tak to si dobrý rýchlik  (y)

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: Kurganec 25
« Odpoveď #8 : 15. Jún 2021, 20:58:57 »
Niekedy keď ma kopne múza tak to ide jedna radosť, a zrovna keď som skladal kurganca tak som mal dovolenku takže som mal aj dosť času.