Autor Téma: "VOODOO" Custom Lowrider  (Prečítané 3431 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
"VOODOO" Custom Lowrider
« : 03. Máj 2019, 10:10:40 »
Ahojte

Som navrhol zase nové približovadlo deťom.

Nedržal som sa žiadnej predlohy, ale približne sa to podobá na staršie ročníky Chevrolet Bell Air/Impala

Nedá sa tam nič otvoriť, je to čisto len na jazdenie model.

Pohon/zatáčanie - štandardne Servo/L-motor. Nemá to žiadne zbytočné prevody do pomala. Je to 1:1 z motora hned na diferenciál a jazdí to celkom svižne.


ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #1 : 03. Máj 2019, 10:17:12 »
Parada! A paradne fotky! (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #2 : 03. Máj 2019, 12:32:02 »
Vyzera skvele, ten napad s prednou maskou je super. Uz tomu chyba iba nejake soft odpruzenie, tie utopene kolesa pod blatnikmi si to normalne pytaju, evokuje mi to policajne nahanacky z klasickych americkych kriminalok, kde tie auta v zakrutach pekne plavaju.  (y)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #3 : 03. Máj 2019, 13:16:54 »
 (y) ako auto z GTA-acka  8) O0 C:-) C:-) C:-) super praca, treba niekedy aj bez predlohy, uzit si vacsiu slobodu v dizajnovani z lego kociek.

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #4 : 03. Máj 2019, 14:54:43 »
V jednoduchosti je krása. :oldman: Perfektné. Tá druhá foto má brutálnu "náladu"  (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #5 : 03. Máj 2019, 15:24:29 »
Nadhera. A to len tak z pleziru (y) Chcelo by to este par fotiek z vacsej vysky ako je cesta ;) Ale chapem, staval si to pre deti, z ich prespektivy to vyzera takto.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #6 : 03. Máj 2019, 16:41:03 »
 (y) Podarené , ani nemám čo dodať nového ,jazdi to , svití to , ľúbi sa to ;) Môžeme sa tešiť i na video ?

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #7 : 03. Máj 2019, 16:45:10 »
Super kára. Deti majú isto radosť :)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #8 : 03. Máj 2019, 17:21:23 »
Aj to dobre vyzerá, aj to dobre chutí  :P

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #9 : 03. Máj 2019, 20:11:43 »
Parádne autíčko!!! 8)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #10 : 05. Máj 2019, 18:26:32 »
Nádherné auto! ;) (y)
Uvidíme ho aj v Leviciach?

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #11 : 05. Máj 2019, 19:21:36 »
Skvelý MOC Pali  (y)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #12 : 06. Máj 2019, 11:56:00 »
Ďakujem všetkým za komenty!

Vyzera skvele, ten napad s prednou maskou je super. Uz tomu chyba iba nejake soft odpruzenie, tie utopene kolesa pod blatnikmi si to normalne pytaju, evokuje mi to policajne nahanacky z klasickych americkych kriminalok, kde tie auta v zakrutach pekne plavaju.  (y)

Áno, presne, páčilo by sa mi tam také mäkké pérovanie. Už v predprípravnej fáze som ale bol rozhodnutý, to spraviť bez odpruženia. Mal som pocit, že by tam mohli byť nejaké problémy potom...menšia tuhosť karosérie - prehýbanie, problém skryť PF prvky - hlavne B-box a prijimač v zadnej časti auta...atd.

Aj ten prevod motor-diff, keby chcem zachovať v tejto podobe, taky by sa musela celá ta zadná podvozková časť kývať v celku - a to bez vyztuženia sa ti bude prehýbať jak nič. A vyztuženie zaberá naopak miesto pre nenápadné ukrytie PF prvkov. Nepozdávalo sa mi to už v predstavách proste, tak som to uťal už v zárodku.


(y) ako auto z GTA-acka  8) O0 C:-) C:-) C:-) super praca, treba niekedy aj bez predlohy, uzit si vacsiu slobodu v dizajnovani z lego kociek.

Hej, v GTA na nich vačšinou jazdili gangsteri.
Nedržal som sa ale presne TOHO z GTA - len z dielov čo som mal, a nemotať do toho Creator: to sa mi velmi jednoducho a rýchlo stavia.  8) Pri týchto oddychujem od prepracovaných predlohových Creator modelov, ktoré mi trvajú pol-roka.


(y) Podarené , ani nemám čo dodať nového ,jazdi to , svití to , ľúbi sa to ;) Môžeme sa tešiť i na video ?

Videá mám už dávno na všetky svoje motorizované modely spravené - je to paráda!!! ale len v hlave, v predstavách ;D ...teraz už to len reálne natočiť... čo sa jednému robí blbo, ked musi šoférovať a aj kamerovať. A ešte toho vzácneho času nieje dosť.
Takže asi spravím, ale neviem kedy.


Nádherné auto! ;) (y)
Uvidíme ho aj v Leviciach?

prinesiem ho.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #13 : 06. Máj 2019, 11:57:35 »
a ešte fotky trochu z hora:

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: "VOODOO" Custom Lowrider
« Odpoveď #14 : 08. Máj 2019, 23:55:58 »
Skúšal som nahodiť menšie kolesá - sú už asi trochu primalé  :))

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

 
A vizuálny rozdiel dvoch polôh nastaviteľného odpruženia (imaginárneho) - aby bolo vidieť, ako som si ten funkčný podvozok predstavoval

ila_rendered

ila_rendered