Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 184858 krát)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #900 : 16. September 2021, 14:53:47 »
inak staci natrafit na dobru cenu niekde v zlave  na povodny zlty a ak si zozeniete tieto dieliky v hociakej inej farbe tak ho mozete mat v tej aku zozeniete.. kludne ruzovy, ak ma niekto zaujem  :P

ked tak na to pozeram, tak takych 90 % by som nasiel v bielej ale da sa samozrejme robit aj kombinacia.. napr bielo cervena by nemusela vyzerat zle  :)
« Posledná zmena: 16. September 2021, 14:56:04 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #901 : 16. September 2021, 15:08:15 »
V beznej farbe si to moze (za nie malu sumu) urobit kazdy - ale sprav si to v bledomodrej! :P >:D

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #902 : 16. September 2021, 18:43:34 »
V beznej farbe si to moze (za nie malu sumu) urobit kazdy - ale sprav si to v bledomodrej! :P >:D

 :)nespravim. :(. skoda, ze som nezaregistroval tvoju nepatrnu poznamocku o zlozeni sa na postovne a spolocnom objednani co bola v diskusii.. pridal by som sa a uz by som to mal..no co uz musim dufat, ze to bude dostupne aj pre nas region... asi si neobjednal jedno na viac vsak?.. kilo by som za to bol ochotny dat...alebo to vyslo viac?
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #903 : 16. September 2021, 21:12:00 »
skoda, ze som nezaregistroval tvoju nepatrnu poznamocku o zlozeni sa na postovne a spolocnom objednani co bola v diskusii

Nepatrna poznamocka Dodo? ;) Podla mna bola patrna a kto chcel, si vsimol. Co som to mal zvyraznit cervenou? Postovne bolo 1£, cize ziadne. Mohol si si aj sam objednat predsa - papluh tu daval adresu na shop.

musim dufat, ze to bude dostupne aj pre nas region...

Nie, nebude to dostupne pre ziadny region. TLG to avizovalo, ze to je jednorazova akcia (co sa Fiatu tyka).

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #904 : 17. September 2021, 08:04:16 »
ok klud Rene.. ja som si to nevsimol.. nic sa nedeje. nemusel si nic zvyraznovat cervenou a podobne.. bola to len tvoja dobra vola, ze si to ponukol aj ostatnym. Ja v tom neviem chodit a netrufam si to objednavat sam... plus je to mimo eu a riesit nieco s colnikmi sa mi teda rozhodne nechce...zmeskal som to.. moja chyba.. momentalne je to aj tak vsade nedostupne.. vraj sa da predobjednat na koniec novembra.. Ak by sa chcel niekto spojit a objednali by sme to spolu tak by som do toho siel.

a na margo celeho slavneho Lega a TLG.. na to aby sme im kupovali predrazene sety za stovky eur sme im dobry ale ked vyjde nieco taketo pre zberatelov, tak to daju ako limitku iba pre  anglicanov a umelo vyzenu ceny pre priekupnikov. nehovorim len o nas Sk je len kvapka v mori.... ale o celej europe, co takto poslali do... takymto postupom naseru stale viac a viac ludi... ale asi im je to jedno.. ved sety tak predrazuju, ze aj ked predaju polovicu z toho co vyjde su v pohode v zisku... uz som nasiel za 150 tak to mozno kupim a mozno sa na cele lego vy...uz ma to prestava bavit...

« Posledná zmena: 17. September 2021, 08:50:47 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #905 : 17. September 2021, 09:18:43 »
ok klud Rene.. ja som si to nevsimol.. nic sa nedeje. nemusel si nic zvyraznovat cervenou a podobne.. bola to len tvoja dobra vola, ze si to ponukol aj ostatnym. Ja v tom neviem chodit a netrufam si to objednavat sam... plus je to mimo eu a riesit nieco s colnikmi sa mi teda rozhodne nechce...zmeskal som to.. moja chyba.. momentalne je to aj tak vsade nedostupne.. vraj sa da predobjednat na koniec novembra.. Ak by sa chcel niekto spojit a objednali by sme to spolu tak by som do toho siel.

Ale ved ja som kludny - ja ho doma mam. ;D Ty si mi prisiel trochu nekludny. :P Inak s colnikmi som sa nenatahoval - prislo mi to bez vsetkeho. Co sa spolocneho nakupu tyka - neviem ako to je pri kupe jedneho kusu, ale pri tych 4 nebolo postovne v podstate ziadne. Ak v novembri budu dalsie, tak zasa len v Britanii. Kazdopadne drzim palce Dodo! (y)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #906 : 17. September 2021, 10:42:12 »
uz som kupil.. za dvojnasobnu cenu od priekupnika... gratulujem Lego,.. opat sa ti raz podarilo nie len mna nasrat...len tak dalej
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #907 : 17. September 2021, 14:28:19 »
Nuž písal som to tu ešte pred Reného nákupným príspevkom (vzniknuvším na moje upozornenie) že je to len pre UK, je to limitované a jeden z obchodov to predáva aj medzinárodne.
Ešte keď sa mesje pýtal o 3 dni neskôr tak to tam bolo napošudovanie dostupné ak nie ešte aj potom (aj pomohla zmena limitu).
Inak vzhľadom na to že táto obmedzená medzinárodná dostupnosť nebola propagovaná v PR vyhlásení od LEGO tak buď to zbytočne nechceli rozhlasovať kvôli testu, alebo čo je pravdepodobnejšie ten obchod si spravil po svojom, napríklad aj tým že pôvodne nedali limit na jeden nákup aj keď to LEGO doporučovalo (potom to dali na 3ks oproti 1ks pre Fiat na Shop@Home)
Na to že špeciálky sa pri LEGu vypredávajú naozaj rýchlo to pri 3+ dňoch bolo celkom "dostupné"


To že to zas skončilo v UK je vec nejakého korporátneho marketingového rozhodnutia.
Oni tvrdia že je to stabilný trh z dobrým rozložením obchodov (online-supermarkety-hračkárstva, napr oproti napr USA kde to valcujú giganti), nie moc veľký na menšie pilotné projekty (zas oproti USA napr či celej EU), jazykovo kompatibilný (s internou korporátnou angličtinou), atď atď atď
K tomu eśte pridať korporátnu snahu minializovať risk tj malý náklad, jednoduchý zber dát. Ono asi aj UK zastúpenie bude dosť snaživé.
Jednoducho im to vyhovuje a dostačuje a my sa môžeme rozkrájať.  >:(

Akurát by bolo fajn aby sa to tu stavalo do pozície že nejaký "mizerné malé Anglicko" to dostane.
Ono sa to asi z nášho pohľadu nezdá ale asi tam bude celkom slušné LEGO zázemie a teda aj odbyt.
Keď si napríklad zobereme že Fairy Bricks sú anglická charita, tak veľká (tj toľkými firmami/ľudmi ochotnými dávať na LEGO dary) že nielenže sú schopní pokrývať celé GB, ale posúvať to do zahraničia (spravili toto Nemci? Francúzi? Američania?... )
Alebo napr LEGO Masters - vymysleli to a zafinancovali najprv Angličania a dali až dve série kým sa toho chytili napr Američania (a infikovali prílišnou show) a ďalšie krajiny. Taká show neni za fazuľky a nedajú sa do toho prachy ak tam nieje zázemie.

---------------------------------
poznámka na okraj k tomu poslednému:  zastúpenie LEGO nás poprosilo aby sme zozobierali nejaké obrazové dokumentácie čo by poslali interne na posúdenie ako reprezentáciu domácej scény ... čo tam je ? no nula !  tak čo chceme ???
Asi tam budem musieť pridať svoje obyčajné moduly a pod spadajúce niekde možno do Top 50 staviteľov tohto klubu...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #908 : 17. September 2021, 16:54:13 »
Uz som to niekolkokrat spominal.. ano je to moja chyba, ze som to nezachytil ... to ze sa to vypredalo ok.. len mi akosi nejde do hlavy, preco ma byt vysostne anglicko zvyhodnene. keby to bola nejaka tema z anglicka ok.. ale Fiat: co to ma s nimi..Taliani urcite hromzia.. viac ako ja :-)) . nepaci sa mi, ze zbytok sveta je pre nich nepodstatny... ano spekulanti to skupili a teraz so ziskom predavaju.. ako som pisal aj ja som kupil uz za dvojnasobok... aj to sa da este prekusnut, keby som to proste nestihol kupit napr na lego shope v mojom regione. Ak si napr panacika strazcu buckinghemskeho palaca kupim iba v shope v Londyne ok.. akceptujem, je to ich narodny..... ale Fiat ? Proste je to strasne nefer a myslim si, ze im to vela Afolov nikdy nezabudne... je to presne ukazka ako z druhotriedneho setu, ktorych sa v povodnej farbe v kazdom obchode valaju desiatky spravit nieco exkluzivne.. povedzme si ako je.. fiet nie je nic ohromujuce.. a mat ho este aj v modrom je proste len jesitnost nas zberatelov... proste som si len urobil radost aj ked to za tie peniaze nestoji.. kde su tie casy, ked som si kupil 41999.. exkluzivny set ktory ma kazdy jedinecne cislo a bolo ich na celom svete len 20 000... toto o chvilu vychrlia stovky tisic mozno aj miliony a bude po celom tomto humbuku..
« Posledná zmena: 17. September 2021, 16:58:02 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #909 : 17. September 2021, 21:36:09 »
No a ja zopakujem to čo som písal, Anglicko je vybrané z čisto z dôvodu charakteristík trhu.  Tak isto ako nemajú špeciálny vzťah k Fiatu nemajú ani k druhej a tretej farbe dinosaurov či väčšeja a menšej hasičskej stanici.
Je to o tom ako spraviť prieskum (z ich pohľadu) čo najjednoduchšie a najbližšie nejakým ich korporátnym poučkám.

Takže najprv sa vyberá trh a potom nejaké sety.

No a prečo Fiat - bolo to v tom rozhovore čo som nalinkoval. V rámci portfólia tam chceli dať aj nejaký model pre dospelých a zrovna Fiatka mala z aktuálneho portfólia to "štastie", že počas vývoja do poslednej chvíle pracovali aj na bledomodrej verzii. Takže to bolo o dosť menej roboty (a tým pádom času a nákladov, že?).  Navyše žiadne potlačené žlté diely takže lacnejšia produkcia. A určite sa nájde kopec iných dôvodov.  Ono z aktuálneho portfólia je to set kde asi najviac vynikne farba (teda pokiaľ by 911 nedali Lime ako SC  >:D >:D )

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #910 : 18. September 2021, 12:58:03 »
Nemôžem si pomôcť, ale niektorí mi tu prídu naozaj ako nesvojprávni... ::)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #911 : 20. September 2021, 00:27:50 »
Nebyl náhodou okolo toho Fiatu humbuk, že není moc povedený ? Je to prostè experiment, v TLC už neví coby, tak vymýšlí barevně variace téhož, což je trošku riziko, protože pokud to bude běžné a třeba to hodí na trh naráz, mohou lehce zjistit, že se jim některé barvy neprodají.

Takhle je to fakt limitka pro kšeftaře nebo fanatickě sběratele. Kdyby udělali "Kačicu" (Citröen 2CV)tak by to možná bylo zajímavější než Fiátek.

A když měli modrý busík, tak bych se nedivil, kdyby je to napadlo mimoděk.

Vymýšlí modré Fiátky a busíky a aby vydali pořádný Kenworth nebo Peterbiltd to je ani nenapadne...

Samo v Lego systému a klidně bez traileru.

« Posledná zmena: 20. September 2021, 00:30:19 od PC CZ »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #912 : 22. September 2021, 19:07:57 »
Tak uz je doma  :)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #913 : 28. September 2021, 09:58:28 »
Tak uz je doma  :)

aj po tyzdni si synator nenasiel cas to zacat stavat,... takze nezaujalo :-((
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #914 : 28. September 2021, 10:57:30 »
Tak staviteľsky to neni rozdiel od žtej, že  >:D