Autor Téma: LEGO Store  (Prečítané 102819 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #30 : 02. Február 2015, 13:27:28 »
Keď vidím ako skončil Alltoys v Eurovea - z veľkého obchodu na jednom konci do menšieho obchodu na opačnom konci a preč - tak by som počkal s hodnotením ich pôsobenia v Bory Mall.

Či by exkluzivity a pod vytiahli LEGO Store, keď hneď vedľa je Dráčik s 15% zľavou s naskladnenými 80% z aktuálnej ponuky ( a tipujem že tie sety robia cez 95% objemu celkového predaja) , som si neni istý.

Na začiatok by ale stačilo keby zasielali poštou.
« Posledná zmena: 02. Február 2015, 13:37:04 od papluh »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Store
« Odpoveď #31 : 02. Február 2015, 13:59:48 »
Keď vidím ako skončil Alltoys v Eurovea - z veľkého obchodu na jednom konci do menšieho obchodu na opačnom konci a preč - tak by som počkal s hodnotením ich pôsobenia v Bory Mall.

Či by exkluzivity a pod vytiahli LEGO Store, keď hneď vedľa je Dráčik s 15% zľavou s naskladnenými 80% z aktuálnej ponuky ( a tipujem že tie sety robia cez 95% objemu celkového predaja) , som si neni istý.

Na začiatok by ale stačilo keby zasielali poštou.

presne staci eshop. Aky problem maju v tom, aby zasielali na Slovensko? ved postovne platim ja ako zakaznik, tak fakt neviem, co im v tom brani... (n)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Store
« Odpoveď #32 : 02. Február 2015, 14:04:25 »
presne staci eshop. Aky problem maju v tom, aby zasielali na Slovensko? ved postovne platim ja ako zakaznik, tak fakt neviem, co im v tom brani... (n)

Ich totalna neschopnost, nic ine mi nenapada...
Dokonca by stacilo umoznit dorucovat to na POBOX na rakusku/cesku postu, a clovek by si to tam vyzdvihol - ale kdeze aj to je prilis zlozite pre nich...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #33 : 02. Február 2015, 14:04:28 »
Polozil som tuto otazku p. Beyerovi, tak uvidime co odpise.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Store
« Odpoveď #34 : 02. Február 2015, 14:37:30 »
Polozil som tuto otazku p. Beyerovi, tak uvidime co odpise.

 (y) (y) (y) (y)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Store
« Odpoveď #35 : 02. Február 2015, 14:51:30 »
Polozil som tuto otazku p. Beyerovi, tak uvidime co odpise.

1 rok budu analyzovat tvoju otazku, potom 2 roky pojde do schvalovania, a potom oznamia, ze sa im to nehodi do strategickej koncepcie  :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #36 : 02. Február 2015, 14:57:03 »
Tak prisla odpoved:

"S@H by sa rado rozsirilo, ale v kazdej krajine su ine problemy a pravidla, a preto sa to neda len tak lahko spravit - takze skor byrokraticke a organizacne problemy a nie nevola. Dufam, ze to pomohlo."



Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Store
« Odpoveď #37 : 02. Február 2015, 15:02:17 »
Tak prisla odpoved:

"S@H by sa rado rozsirilo, ale v kazdej krajine su ine problemy a pravidla, a preto sa to neda len tak lahko spravit - takze skor byrokraticke a organizacne problemy a nie nevola. Dufam, ze to pomohlo."

 ;D :D O0 :)) C:-)  :o
Ani neviem ci sa mam smiat alebo plakat... ze v kazdej krajine su ine problemy :-) Ty vole, nech si najdu nejakeho IT studenta, co im za 1000 eur urobi slovensku podstranku, pravnika, co im za 1000e vybavi formality, a mozu frcat, snad na to ma financie producent hraciek c. 1   ;D ;D ;D  Vsak ked si dokaze spravit webshop hocijaka mamicka na materskej ci studak co predava pocitace, tak to snad zvladnu aj oni :-) V podstate staci spravit copy+paste ceskej stranky, copy+paste rakuskych cien, dohodnut sa s postou, spravit platobny portal a jedemeeee...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #38 : 02. Február 2015, 20:50:28 »
Tak to je taká oficiálna odpoveď štýlu "pozreli sme sa na to a po odhade nákladov sme zistili, že sa nám to neoplatí"

LEGO je obrovská korporácia a tam to s nejakými študentami a právnikmi na živnosť nefunguje.

Stránka čo majú je nejaký komplexný systém, čo im vytvorila nejaká ďalšia korporácia a oni nebudú robiť samostatnú novú stánku pre ďalšiu krajinu, ale pridajú to k aktuálnemu systému. Určite na stole už majú cenové návrhy od tvorcu na rozne rozšírenia. V tej ponuke sú zakomponovaný manažeri so sadzbou 1500E/deň, programátori 800E/deň,... jednoducho celková suma bude v 10tisícoch Eur na každú zmenu. Jednoducho takto to v korporáciach chodí, tam sa na študentov na živnosť a 5tis sročky nehrá ... pretože naopak tam bývajú penále keď pri prúsere to dodávateľ spraví zadarmo ...

Podobne právnici, LEGO Group v 2013 zaplatilo 29mil DKK PricewaterhouseCoopers z toho 9mil za daňové poradenstvo. Oni nepôjdu za nejaký lokálnym naháňačom sanitiek, ani za nejakou lokálnou kanceláriou ... mimochodom, si niekto myslí, že slovenský právnik s renomé by sa predal za 1000E ? 10kE ? Výrobcovi hračiek zo svetovej  top3  ?

Pošta ... rovnaká story, majú dohodu s DHL, oni za Slovenskou Poštou alebo kým, oni si vypýtaju návrh od DHL a nech si to už oni lokálne riešia ako chcú.

No a nakoniec, sa to navýši o nejaké prevádzkové náklady.

Môj odhad je, že rozšírenie webshopu o ďalší región sa pohybuje v desaťtisícoch, kľudne aj cez stovku. Poliaci sú obrovsý trh, Češi a Maďari podla mňa majú výhodu fabriky na území ...
no a my, my im za to nestojíme.

Tož to je môj názor po 10 rokoch fungovania v medzinárodných korporáciach...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #39 : 02. Február 2015, 21:41:12 »
Nj korporacie. Aky by bol svet bez nich krasny. Drobna zmena v systeme kym prejde vsetkymi urovnami v ramci firmy a potom cez siet dodavatelov tak sa cena nechutne nabali. U finalneho dodavatela to aj tak spravi ten student za almuznu ale vsetky medziclanky si na to naaplikuju take marze o akych sa mu chudakovi ani nesniva.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Store
« Odpoveď #40 : 02. Február 2015, 23:31:06 »
na tom nieco je co pise papluh... akurat ze to plati pre nasu krajinu, ze sa im nevyplati namahat sa kvoli malemu trhu...
ale cele to uz neplati v pripade velkych azijskych krajin, ktore su hladne po legu a vidno to napriklad na tom ako su zasobene napr hongkongske BL shopy a ako nakupuju vsetky lego store exkluzivity vo velkych objemoch na bricklinku... tam vidno ze trh uplne zlyhava a nedostava sa im dostatocnej ponuky... tam sa im oplatia aj desattisice eur vrazit do rozbehu stranky. to ze to nespravia, skor napoveda tomu, ze ide skor o skostnatelost a neschopnost TLG, ako o triezve zhodnotenie nakladov/vynosov...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #41 : 03. Február 2015, 00:52:28 »
Tak áno, v Ázii to bude nejaký principiálny problém. Ale treba uznať, že komplexnosť riešenia tam by musela byť vačšia ako v rámci EU pri platbách v Eurách.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: LEGO Store
« Odpoveď #42 : 03. Február 2015, 08:20:34 »
Klasicka odpoved od lega ktoru som dostal rok ci dva naspat aj ja ked som im pisal/volal preco nie je mozne zasielat na SK z Ceskeho eshopu este som sa aj namahal s vysvetlenim a porovnaniami ze nepotrebuju ani privyrabat dalsi modul ani jazykovu mutaciu uplne normalne staci ak tam daju len moznost zadat SK adresu resp krajinu Slovensko ... nezaujima ich ze to robi kazdy eshop v CZ ani ze to po technickej stranke znamena len prdat jedno policko naviac a zo dva prepocitavacie algoritmy na akcie a postovne a maju celu dalsiu krajinu lusknutim prsta .. nie proste LEGO to nedokaze .. zial je to nevola a neschopnost spolu nic ine. Vacsina Slovakov tam ja tak nakupuje len ma nejaku Cesku adresu bud znamy, rodina alebo cez nejaku firmu. ja si objednavam ja z nemeckeho aj z USA shopu som ten isty zakaznik ta ista VIP karta a uz mam nakupy aj v Liverpoole store atd .. ked si pozru historiu karty musia byt celkom v soku :D .. ale ved o tom to je Europa bez hranic len LEGO zasa zaspava dobu ..  Pravdaze im sa to preda aj tak cez distirbuciu a bez prace ale ide aj o to meno .. mozno nechcu polozit na lopatky Slovenske eshopy :D cize dobra vola a vsetci im krivdime .. lebo cennik pre Slovensko v EUR zazracne maju.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #43 : 04. Február 2015, 23:23:37 »
Ad Ázia, takýto obrázok som našiel v štúdii použivania sociálnych sietí LEGOm
Je to rozdelenie Twitter účtov, ktoré sleduje ich oficiálny účet, sú to fan stránky, spravodajstvo, atď Nieje to úplne smerodajné ale vpodstate to ukazuje ktoré časti sveta ich zaujímajú z pohľadu sociálnych sietí...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #44 : 16. Jún 2015, 14:56:03 »
Vyzerá to tak, že po retro Space minifigu bude tento rok retro pirát (teda až na tú veľmi ne-retro palmu).
Vyzerá to byť z francúzskeho katalógu, takže európa by to mala mať (zdroj BrickFan/HothBricks ). Je tam 55E a "gratuit" takže bez francúzštiny tipujem, že zadarmo nad 55E.